Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az 5-ös pelenka sokkal nagyobb...

Az 5-ös pelenka sokkal nagyobb, mint a 4-es?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak az éjszakát már nem bírja a 4-es pelenka. Eddig minden méretet max. kg-ig használtunk, mert a nagyobb méret nagy volt a kisfiamra és kifolyt a pisi. Vennék éjszakára 5-ös pelenkát, de félek, hogy nagy lenne rá. Most 11 kg, vékony testalkat.
2013. máj. 23. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, nagyobb, ezért szerepel rajta a nagyobb szám.:)

Amúgy nem tudom, hogy milyet használsz, de több márkában is van 4+ méret, ami nagyobb, mint a 4-es, de még kisebb, mint az 5-ös.

Amúgy ha a 4-es egyértelműen kicsi rá, pl. szorítja, akkor pedig nyugodtan vehetsz nagyobbat, nem lesz rá nagy.

2013. máj. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Adhatnál többet enni annak a gyereknek.
2013. máj. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak 11 kg-osan már 5-ös pelust használtam. Általában Liberot vettem. Ugye sok függ a pelenka márkájától is, mert nem egyformák a méretek. Pl. a DM-es 5-ös és a Libero 5-ös ég és föld.

Lányom 10 kg, vékony testalkat ő is, fiam is az volt, de már a lányomnak is az 5-ös Liberot veszem.

2013. máj. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Pampers-t használok a kisfiamnál. A 4-es pelenka egyáltalán nem kicsi, így nappalra tökéletes. Akiket kérdeztem anyukákat, azt mondták, hogy a 4+-os sem bírt nekik többet, vegyek 5-ös pelenkát.

Kedves 2. válaszoló: Mindketten vékonyak vagyunk a férjemmel, így hiába jóétvágyú a kisfiúnk, megleő módon vékony...

2013. máj. 23. 18:15
 5/7 gabszem ***** válasza:
a kilókat nem kell nézni sztem... nekünk mindig derékban lettek kicsit a pelusok, akkor váltottam nagyobbra. A 4-es és az 5-ös között nagy a különbség. Vegyél 4+ -osat. Pampers-ben, DM-es pelusban van azt tudom. De pl.
2013. máj. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, hogy te ilyen értelemben akarsz nagyobb pelenkát, mert hamar átázik. Akkor pedig másfajta márkájú pelenkát vegyél. Ez nem úgy működik, hogy ha több pisit akarok, hogy kibírjon a pelenka, akkor veszek nagyobb méretet. Az sem bír ki többet, csak nagyobb gyerekre van méretezve.

Esetleg közvetlenül lefekvés előtt adj rá tiszta pelust, ha esetleg éjszaka felkel inni, akkor tedd tisztába éjjel is.

Amúgy nálunk volt egy ilyen időszak, hogy a Pampers nem bírta ki az éjszakát és akkor vettünk Liberot éjszakára, ami vastagabb és az kibírta. De utána a Pampers is.

Mondjuk az sem mindegy, hogy mennyi folyadékot iszik a gyerek és mikor.

2013. máj. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lefekvés előtt teszem tisztába. Este 8-tól, reggel 6-ig alszik. Éjszaka nem iszik. Azóta nem bírja a pelenka az éjszakát, hogy a maxot issza a tápszeréből. Kaptam 1-1 db Müller-es pelenkát, Liberot, Dadát kipróbálásra, reggelre mindegyikkel volt baleset. Lehet mégis megpróbálom a 4+-osat.
2013. máj. 23. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!