Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nemsokára 6 hónapos lesz a...

Nemsokára 6 hónapos lesz a kisbabám? Miért van fent éjjel még ennyit?

Figyelt kérdés
Anyatejes, de már 2 hónapja kap gyümipépet is, meg piskótát nemrég óta. Este 8-9 között alszik el, cicin. Éjjel 1-2 körül ébred, cicizik egy kicsit, megint alszik 2-3 órát, mikor mennyit, és utána megint cicizik. Ezek a cicizések nem tartanak tovább kb 2 percnél, de sokszor ha kiveszem a szájából és elfordulok hogy alszom tovább, felébred és nyűglődik, amig megint meg nem kapja. De sokszor ilyenkor már úgy érzem mintha alig lenne benne, és bevallom néha picit érzékeny is már a bimbóm. 3 hónapos korában leszokott a cumiról, azóta egy kezemen meg tudom számolni, hányszor adtam neki,és fogadta el. Ja, és még hozzátenném,hogy van amikor egy egy ilyen ébredés után a hátát simogatom, de nem mindig használ. Próbáljam meg ilyenkor megint a cumit?
2013. máj. 23. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:

nálunk is van ,szintén 6 hónapos,szopik de szintén megy a hozzátáplálás,

nekem azt mondták fejlődési ugrás na meg lehet fogzás is,már lassan aktuális nekik.

viszont mivel nőnek,éhesebbek is,nekem be kell iktatni egy tálka tejpépet fürdés előtti szopinál mert akkor fel kel éjszaka,most hogy elkezdtem adni neki ,nem ébred éjjel,csak kicsit mocorog,szóval az éhség kilőve.

marad a fogzás,ezért megy a cicizés is mert az megnyugtatja..

ennyit tudok írni ezügyben..

cumi nekünk nem vált be,örülök ha a cumisüvegből bele tudom diktálni a vizet.

2013. máj. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fogzás lehet, mert ömlik a nyála, már kb 7-8 hete, mindent rág, tömi az öklét, buborékot fúj, megriad éjszaka. De viszont napközben is még 3 óránként eszik.
2013. máj. 23. 20:10
 3/6 A kérdező kommentje:
hogy is érted ezt a fürdés elötti tejpép dolgot? Adsz neki tejpépet, fürcsi, aztán utána cici?
2013. máj. 23. 20:11
 4/6 anonim ***** válasza:

úgy van hogy,fürdetés előtt másfél órával,tehát 18:00 órakor kap egy tálka tejpépet olyan tejbegríz állagút utána kis teát és ezzel elvan fürdésig ami 19:30 kor aktuális.

még fürdés,egyéb stb,mert van egy 3 éves nővére is.,akit le kell rendeznem ,és cakkom-pakk 20 körül ágyban alszanak és igen,olyankor megszoptatom jóllakik és szó szerint jóccakát :)

de csak 2 napja van ez a pépes próba,azóta nem kel fel éjjel,csak reggel..lehet hogy tényleg éhes volt a drágám.

de lehet a foga is bántja,na meg ez a változékony idő meg pláne,attól nagyon nyűgös,..

ez a cicizés amit írsz hogy 2 perces ez neki csak komfort szopi,magyarán csak megnyugszik rajta,rágcsálja nyammogja a bimbót,(nekem is)én ilyenkor kihúzom lassan a szájából és visszateszem az ágyába.

a cumit meg próbáld meg aztán ha nem kell neki úgyis kiköpi,azért nem kell erőltetni és mindenáron beletömni a szájába,mert olvasom itt egy-két anyukát aki ezt teszi,(aki nem inge,ne vegye magára).az enyémnek nem kell,nem lehet átverni !

egyébként itt van a mi mintaétrendünk :

reggeli,mikor felébred 6-7 körül anyatej

délelőtt 9 körül gyümölcspüré,reszelek bele néha piskótát,erre iszik néha kis forralt vizet,néha üres teát,

ebéd,12-13 kor ilyenkor nincs türelme kóstolgatni ízeket,ezért anyatej és el is alszik ekkor alszik több órát is.

16 kor vmilyen püré,(most kezdtük el nemrég a krumpli,répa,sütőtök,stb..kombinációkat,húst még ezután vezetem be lassacskán)

és 18 körül amint írtam a tejpép,de ezen még fogok kombinálni hogy lenne a legjobb.

na bocsi jól elkanyarodtam :)

2013. máj. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3,5 hónaposan hozzátápláltad? és már adsz neki piskótát? a védőnő, gyerekorvos mit szól mindehhez?
2013. máj. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen. 3,5 hónapos múlt amikor elöször kapott hetente egyszer almát-őszibarackot. 4,5 hónaposan már reszeltem bele neki egy kis kekszet, most 1 hete kap babapiskótát.

És igen, a gyerekorvos és védőnő tudja, hisz elmondtam nekik amikor kezdtem, és egyáltalán nem voltak ellene, sőt, mivel az én gyerekem egészen addig mig nem kapott gyümölcsöt,7-10 naponta kakilt. Kamillatea sem hatott nála. De ha nem is így lenne, akkor sem hiszem, hogy bárkinek magyarázattal tartoznék,hogy mikor mit adok a gyereknek enni, amig nem zsíroskenyérrel meg kolbásszal tömöm. Szóval köszönöm az értékes hozzászólásodat, de egyáltalán nem a kérdésre vonatkozott.


Kedves első. Köszönöm szépen, nekem rizspép van itthon, de az nem igazán izlik neki.

2013. máj. 24. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!