Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor hogy van ez a...

Most akkor hogy van ez a hízás dolog?

Figyelt kérdés

Kislányom 3600gr született

össze vissza hízott pl most egy dekát se hízott, viszont előző hónapban meg 450gr-ot!

Most 10 hónapos mult és 9100 gr !köszönöm előre is


2013. máj. 25. 15:05
 1/4 Kerria ***** válasza:

elvileg fél éves korára duplázza, egy éves korára pedig triplázza a születési súlyát.


Az első pár hónapban van igazán jelentősége ennek. Teljesen ideális súlyú a babád... szerintem.

2013. máj. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minden rendben van, ne aggódj! Most már nem kell feltétlenül számolgatni a súlyát.Én sem méregettem már ilyen tájt.
2013. máj. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az átlagos súllyal született babáknak kell fél éves korra megduplázni, 1 éves korra pedig megtriplázni a születési súlyukat.

Viszont aki az átlagosnál nagyobb súllyal született, arra a gyerekre ez nem vonatkozik. Mivel egy 3 kg-os babánál teljesen normális és elvárható a 9 kg-os súly 1 évesen, de egy mondjuk 4 kg-os babának nyilván nem kell 12 kg-osnak lennie 1 éves korára.

Amúgy a te lányod is picit nagyobb súllyal született az átlagnál, így nem kell neki sem kell majd 11 kg-osnak lennie 1 évesen. Nagyon jó ez a súly, amennyi most a kislányod.

Amúgy nagyon sok minden függ a testalkattól is. Te hiába akarod majd, hogy duci legyen a lányod, ha egyszerűen a testalkata szerint vékony fog mindig lenni.

2013. máj. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek
2013. máj. 25. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!