Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél év körüli babátoknak...

Másfél év körüli babátoknak egy-, vagy kétfogásos ebédet adtok?

Figyelt kérdés
Nálunk általában csak egy van, utána gyümölcs, vagy desszert. A levessel vagyok gondban. Nagyon szereti és gazdagon csinálom, tele van zöldséggel, tésztával, vagy husival. Utána már nem kér semmit. Kétfogásosat kéne adnom neki ebben a korban? Kevés leves és egy kis második? Ti hogyan csináljátok?

2013. máj. 27. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
megeszi a levest alszik és utána eszi a másodikat is nálunk ez igy megy
2013. máj. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szóval egyszerre nem eszi meg a két fogást.
2013. máj. 27. 15:49
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk 2 fogást eszik, az változó hogy melyikből eszik többet ,amelyiket épp jobban kívánja. Előfordul, hogy csak egyet eszik, de azt általában azért mert még valamelyik nincs kész:)
2013. máj. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 gabszem ***** válasza:
egy fogást eszik, nincs is időm két fogást főzni, csak hétvégén. Akkor eszik levest is. De van hogy ő is két részletben eszi az ebédjét.
2013. máj. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mennyiségre nagyjából mennyi egy adag?
2013. máj. 27. 16:01
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia nekem ugyan már 2 éves a lányom, de gondoltam válaszolok, én általába hét közbe csak egy fogást csinálok ami laktató, ha kelt tésztát csinálok akkor van mellé leves is, hétvégén mindig leves és második néha még desszert is, de ha leves második van akkor ő mindenből eszik. Általába 2 merőkanállal eszik ha csak az egyikből ha mind a 2 ből eszik akkor egy merőkanál egyik ételből egy a másikból :)
2013. máj. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk többnyire egyet eszik, és az általában nem leves. 20 hós, így is még sokszor külön főzök neki. Szerintem ha a levesből megeszi a zöldséget, husit stb, és nem lesz tőle éhes 1 óra múlva, felesleges még egy fogással bajlódni.
2013. máj. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10 hónapos kora óta gyakorlatilag a mi kajánkat eszi. levest nagyon ritkán eszünk, max 2-3-szor egy évben, ő kap ebéd előtt 20-30 perccel sinlacos zöldséglevet (bio dobozos, vagy párolt zöldség levéből, fél-1 deci), nem mindig issza meg. az ebéd egy fogásos, az adagja 1-1,5 decinyi, desszertet sosem eszünk, ő sem kap. uzsonnára sem nagyon éhezik meg, általában csak iszik valami tartalmasat, tejfélét, gyümölcslevet.
2013. máj. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A levesem olyan, hogy alig lé, inkább sűrűje, mert nagyon szereti.

Szóval elég neki akkor, értem.:)

2013. máj. 27. 16:19
 10/12 anonim ***** válasza:

Vagy főétel, vagy tartalmas leves. Pl frankfurti, bableves, húsleves sok zöldséggel és gombóccal, krémleves pirítóssal.


Hétvégén van leves is és főétel is, de akkor is csak az egyiket eszi.

2013. máj. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!