Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mégis hogy csináljam?

Mégis hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak ma délutánra bedagadt a kukija, vittem a védőnőhöz, mondta be van gyulladva (jó kérdés mitől). Holnap viszem orvoshoz reggel, de addig is azt javasolta adjak neki kalciumot, meg kamillás ülőfürdőt. Ez lenne a kérdésem, hogy csináljam? Engedjem a megszokott mennyiségű vizet, és bele a szárított kamillavirágot? Aztán hagyjam ázni benne, majd mikor a babát belerakom vegyem ki előtte, vagy közé rakjam a babát? (1 éves)

2013. máj. 27. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még csak 1 éves, én úgy csinálnám, hogy egy lavorba engednék nem túl sok langyos/kézmeleg vizet, és ebbe önteném bele a forrázott és leszűrt kamillát. És ezzel öblögetném a kukiját. Fölösleges egy egész kádnyi szerintem, így legalább többször is felhasználhatod.
2013. máj. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mármint bele ültetném a lavorba, és ott ücsörögne egy ideig. Aztán később megint, és megint.
2013. máj. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Leforrázol egy adag kamillavirágot, leszűröd, és hozzáöntöd a fürdővízhez.

Valószínűleg letapadás vagy szűkület miatt összegyűlt a trutymó a fitymabőr alatt. Attól szokott gyulladás kialakulni.

2013. máj. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De eddig olyan szépen hátrajött neki..:(

A védőnő csak az ülőfürdőt mondta, azt ne, hogy azzal mossam neki, azt mondta inkább ne nyúljak hozzá.

A kamillát úgy hallottam nem szabad forrázni, hanem főzni majd leszűrni. Vagy forrázzam?

2013. máj. 27. 18:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen semmilyen növényt nem szabad forrázni :-) Azért írtam így, mert egyszerűbb volt... Meleg, de nem forrásban lévő vízzel kell leönteni, és legalább negyed órán át állni hagyni.

Teljesen hátra lehet húzni neki a bőrt?...

2013. máj. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát teljesen nem, meg mostanában már nem nagyon engedi magát ott lent mosni, persze ahogy tudom igyekszem normálisan, csak közben rúgkapál, játszana, nehéz..

Le van tapadva, de nem teljesen. Most viszont nagyon be van duzzadva szegénykémnek. Viszont nem fáj neki, pisil is rendesen. Ha odanyúlok sem sír, pelenkázásnál sem.

2013. máj. 27. 18:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Holnap a doki után többet tudtok majd, de sztem amiatt gyulladhatott be, amit írtam... Mi most estünk át egy "tapadásmentesítésen", ugyanezen okból, ugyanilyen tünetekkel ( bedagadt kuki, de fájdalommal nem járt).
2013. máj. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként mi is tisztogattuk rendesen, minden esti fürdésnél hátrahúzatom vele (4 éves), "kiáztatjuk", mégis így alakult.
2013. máj. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!