Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Magyarországon minden szülésné...

Magyarországon minden szülésnél "rutin" a gátmetszés is?

Figyelt kérdés
Én külföldön szültem, már a harmadik babámat. Egyiknél sem volt gátmetszésem, gátvédelmet kértem és nem is repedtem meg, pedig az első fiam négy kilós volt és 56 cm, a második kislányom 3600 gramm és 52 cm, a harmadik kislányom pedig 3650 gramm és 54 cm. Minden barátnőm, akik az elmúlt pár évben szültek otthon gátmetszéssel szültek és fel sem merült a gátvédelem kérdése. Most szült egyik barátnőm pár napja és neki én tanácsoltam, hogy ne szüljön gátmetszéssel, kérjen gátvédelmet. Azt mondta, hogy az orvosa nem akart először belemenni, majd mikor erősködött akkor elfogadta az érveit és szépen meg is szült, problémák nélkül egy 3800 grammos kisbabát. Magyarországon rutin a gátmetszés, vagy miért csinálják? Nekem pl itt (Anglia) azt mondták, hogy ha csak lehet akkor elkerülik. Van valami oka, hogy otthon viszont előnyben részesítik?

2013. máj. 28. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Első 2 volt, most a harmadiknál nem. Szombathely.
2013. máj. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én szándékosan olyan szülésznőt kerestem aki gátvédelmet részesíti előnyben.
2013. máj. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Nem mindenkinek annyire rugalmas lent, hogy gátmetszés nélkül megússza, és inkább egy vágás, mint hogy repedjen a szélrózsa minden irányába....

Ez olyan mint hogy van aki megússza terhességi csíkok nélkül, van aki olyan lesz mint a zebra...

2013. máj. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Én örültem a gátmetszésnek, nagy volt a Fiam buksija és a kezét is tolta maga mellett.

Próbálta a szülésznő a gátvédelmet, de nem minden esetben kivitelezhető.


Sok helyen rutin a gátmetszés, de szerencsére nem mindenhol, nem mindenkinél. Meg hát van, amikor a doktorbácsi már menne haza...

2013. máj. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Az elsőnél kapásból vágtak, a másodiknak kértem, hogy szeretnék gatvedelmet, megprobaltuk de tobbedik nyomás után mondta a doki, hogy sajnos vágni kell, de csak picit vág, hogy kiferjen a baba!
2013. máj. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Választott dokim volt vidéken, ő azt mondta, hogy első szülésnél ők szinte mindig végeznek gátmetszést. Nekem is volt, de nem is éreztem a vágást, a dokim pedig nagyon szépen varrt és fél év múlva már nyoma sem volt. Először én sem szerettem volna, de utána több olyan történetet is olvastam, ahol nem volt gátmetszés és vagy szakadt mindenfelé, vagy nem szakadt, de nagyon tág maradt. Ezek után úgy gondoltam, hogy megbízok a tapasztalt dokimban, és ha ő vág, akkor biztos oka van.
2013. máj. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Első baba és nem volt gátmetszésem.
2013. máj. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
elsőnél egyből vágtak, a másodiknál nem, akkor repedtem. rosszabb repedni...
2013. máj. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

-nekem mindháromnál vigyáztak a gátamra. Sosem kellett vágni sem és reedni sem repedt. Abban van a titka, hogy hagyni kell, hogy a maga ütemében menjen minden, semmivel nem szabad sürgetni....

Egyébként azért szeretnek vágni nálunk, mert jobban kedvelik a szó szerint vezetett szüléseket, ahol anyuka kitolásnál már fekszik, előtte- közben oxitocinnal gyorsítanak, és könnyebb vágni, mint tili-tolizni.

2013. máj. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az orvosok tájékozatlansága okozza, nem veszik figyelembe a legújabb kutatások eredményeit, könnyebb nekik a megszokott rutint alkalmazni. Nagyon sokszor irányítják a szülést és kinyomják kézzel a kisbabát, ilyenkor a nagyon gyorsan feszül a gátnak a baba és szinte biztos lesz repedés. Az a baj, hogy nőkkel is elhitették, hogy képtelenek e nélkül szülni. Ez szomorú. Jó hogy Te ilyen helyen szülhettél, és nem kellett azért könyörögnöd, hogy ne csonkítsanak meg feleslegesen.
2013. máj. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!