Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák ti nem féltek hogy a...

Anyukák ti nem féltek hogy a babátok megfullad, félre nyel az ételtől?

Figyelt kérdés

Fiam 8honapos elkezdeném neki adni a kenyeret, szalámit stb...2foga va elől.

Nem merem elkezdeni félek hogy felrenyel...más is van így?

Hogy győzitek le a félelmeteket?


Múltkor babapisótát evett es a torkán maradt nagyon megijedtem azóta nem merek neki adni ilyesmi ételeket



2013. máj. 28. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Én sosem féltem ilyesmitől, de a Keresztanyám mániákusan félt, az unokáját se bírta etetni.
2013. máj. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ami megakad a torkán, azt ne add neki. Én sem adtam pl. a babapiskótát, meg a kekszet, mert azt félrenyelte, az almát is, úgyhogy azt is csak reszelve adtam.

Először csak puha falatkákat adj, és figyeld, hogy mennyit harap le belőle. Nekem még néha most is (másfél éves) akkorát leharap a kifliből (vagy bármi másból), hogy ki kell vennem a szájából, mert öklendezik.

Van akinek a babája még az ínyével is ügyesen elcsócsál dolgokat, de nem mindegyik baba ilyen, szerintem jobb az óvatosság. Csak azt add neki amit biztonsággal meg tud enni, ráér még rágicsálni. Mi eleinte a pufi kukival kezdtük, az elég jól felolvad a nyáltól. Aztán a kölesgolyó, de egy idő után azt is csak egyesével adtam neki, mert abból is többet betömött egyszerre.

Szóval vigyázni kell velük nagyon.

Én még most is résen vagyok, pedig már nagyon sok foga van a kisfiamnak, de figyelni kell, hogy miből mekkorákat harap le, vagy mennyit nyom be a szájába.

2013. máj. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát nekem az első fiam katasztrófa volt, mindent sikerült félre nyelni, vagy 1,5 éves koráig tartotta ezt a "szokását" már gyomoridegem volt etetésnél, szerencsére túl vagyunk rajta... Érdekes, hogy a kisebbik fiam soha semmit nem nyelt félre...
2013. máj. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!