Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért alszik nyugtalanul éjszaka?

Miért alszik nyugtalanul éjszaka?

Figyelt kérdés

7 hónapos babám, egyik napról a másikra sokat ébred éjszaka. Eddig nyugodtan elaludt, egyszer ébredt, 4-5 felé,evett és aludt még 8ig. Néhány napja, este 10kor elalszik, 11kor, éjfélkor, fél3kor, 5kor, 6kor, 7kor elkezd sírni, de a szemét se nyitja ki pár perc alatt meg lehet nyugtatni és alszik tovább. Kb. azóta van így, hogy elkezdett kúszni. Mozgásfejlődés miatt van? Sokszor hasra fordul álmában, és nem tud visszafordulni, akkor is sír. Bár fogunk sincs még, az is lehet. Vannak hasonló tapasztalatok, meddig tart ez? én már lassan zombi lesz, amúgy sincs jó alvókám, és most meg 2 órákat alszok így éjszaka.

Meg mivel a baba se alszik nyugisan mint eddig, elég nyűgös napközben is


2013. máj. 29. 07:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Talán fogzik. De a mozgás miatt is lehet. Ha ez új állapot, akkor valószínű visszatér majd lassan a régi nyugalmi helyzet, ne aggódj.


Én azért irigykedek, hogy csak pár napja ébred ennyiszer a babád, mert az én 7 hósom születésétől fogva ébred kb óránként :S képzelheted én milyen zombi vagyok

2013. máj. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Óóó ,szegény... Nem irigyellek! Könnyű megszokni a jót, az enyém 3 hónapos korától átaludta az éjszakát. :)

Az a baj, hogy én alapból másfél óra alatt alszok el, és mire sikerül addigra tuti ébred. majd csak jobb lesz.

Neked meg kitartás!

2013. máj. 29. 08:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mintha én írtam volna. Nálunk dettó ugyanez. 7 hónapos kislányunk 2 hete többször felnyöszög. Vízzel, cumival visszaalszik, de mire én is álomba merülök újból kezdi. Ma éjszaka már magam mellé vettem a 10. kikelés után. :( Fogalmam sincs mi lehet. Nálunk a fogzás tuti kizárt, mert semmi jelét nem látom. Én a pocakjára gondolok, mert néha egy-egy nyöszi során hallok pukikat. Délután megyünk a gyerekdokihoz, megkérdezem mit adhatok a hasfájásra. Remélem rendeződik, mert már élő halott vagyok. Napközben nem tudok aludni.

2013. máj. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Megírnád mit mond a gyerekorvos? Én viszem holnap védőnőhöz, de nem egy nagy koponya, úgyhogy semmi okosságra nem számítok...

Nyög nekem is ha felébred (a sírás mellett), és nagyokat pukizik. Hasfájós volt , de csak nem az tért vissza??

Fogzásnak nálunk bőven van jele, de konkrétan 2 hós kora óta, úgyhogy arra én se nagyon gondolok

2013. máj. 29. 13:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajna nem jutottunk ma el a dokihoz, mert az össze-vissza alvás miatt felborult a napirend, és nem értünk volna oda.

Remélem holnap sikerül odaérni.

Viszont korábban adtam neki rendszeresen egy GNLD-s probiotikumot, ami kimondottan hasfájós, pukizós babáknak jó, és immunerősítő. Aztán abba hagytuk , mert a gyerekdoki ajánlott egy másikat, amiből végig csináltunk egy kúrát, de annak már 1 hónapja. Ma eszembe jutott, hogy lehet le kéne nyomni megint egy kúrát, úgyhogy adtam belőle neki. Nagy csodát nem várok 1 szemtől, de hátha. Persze, az is lehet, hogy nem a hasa fáj, a pukik csak spontán jöttek.

A te babád miket eszik? Gyanakszol valamire, hogy mi okozhatja? Egyébként nálatok lehet, hogy tényleg a fogak piszkoskodnak. Az ínye nem duzzadt?

Amúgy "örülök" hogy találtam egy sorstársat! :)

2013. máj. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy a mozgásfejlődés is bekavarhat. A kislányunk már 1 hónapja kúszik, most a mászással próbálkozik. Anno, mikor elkezdett kúszni állandóan megfordult álmában, beakadt keze lába a rácsokba. Soha nem aludt hason, de mostanában van, hogy ott köt ki. Szóval annyi minden lehet a baj, de bárcsak meg tudnák mondani!!!:)
2013. máj. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Éjjel csak 3szor keltünk, abból 2 csak felsírás volt, 1 evés, úgyhogy viszonylag jól telt az előzőekhez képest. Kisfiam sok mindent eszik, nálunk csak 3 hónapig volt szopi, úgyhogy viszonylag hamar el lett kezdve a hozzátáplálás, és most már napi kétszer eszik kanalasat. Délelőtt valamilyen gyümölcs, tejpép, vagy néha krémtúró, délután meg zöldség, rizs, vagy krumpli, csirkehusival.

Fogzással mi hónapok óta kínlódunk, fehér az ínye hónapok óta, néha beduzzad, aztán elmúlik, most ép nem olyan vészes.

De a mozgás az nálunk is alakul, szombaton kezdett el kúszni, négykézlábra állni, gurulni, mindezt így egyszerre és azóta nem alszik. :( Gondolom én kis naiv, hogy a mozgás végett, de vajon meddig tarthat?

2013. máj. 30. 07:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk csoda történt! :) Este 9-től reggel 7:15-ig szó nélkül aludt, nyöszörgött egy kicsit, adtam neki enni, aztán aludtunk tovább 8:30-ig. Nem bízom el magam, mert máskor is volt már ilyen, de ez most kellett! :)

Kislányom is hasonlókat eszik, mint a kisfiad, délben adok neki húst főzelékkel, utána még egy kis tápit.

Milyen krémtúrót adsz neki?

Remélem hamarosan rendezőnek a dolgok....:)

Szép napot nektek! :)

2013. máj. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!