Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig terjed a türelmed a...

Meddig terjed a türelmed a babáddal kapcsolatban? Hol a határ? Hol szakad el a cérna?

Figyelt kérdés
én nagyon türelmetlen anyukának érzem magam. Jó babám van, de ha néha akad egy-egy rossz napja és semmi sem jó neki, csak sir, meg sir, és látom, hogy majd meghal az álmosságtól, de sehogy nem tudom elaltatni, akkor nagyon eltud szakadni a cérna nálam. Soha nem bántanám. De ma is ez történt és letettem az ágyra, és kimentem a másik szobába 3percre kifujni magam, mert már nem birtam. Ilyenkor annyira szar anyának érzem magam, hogy ennyire nicns türelmem. Pedig tényleg egy kisangyal a kisfiam, de ha rossz napja van, akkor úgy érzem nemtudok mit kezdeni a helyzettel.

2013. máj. 29. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nincs baj...álszent az aki néhanapján nem érzi úgy ,hogy megbolondul...az én kislányom is tündér de bizony neki is vannak rossz napjai...igyekszem türelemmel lenni,de kisbabával éjjel nappal törödni hálás de fárasztó feladat ,én már terhesség alatt sem aludtam de most 5hónapos babi mellett meg még 4órát sem egyhuzamban...és bizony nálam is előfordul,hogy kimegyek a kertbe relaxálni:)
2013. máj. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül, én is így érzek néha. Nekem 11 hónapos a kislányom, éjjel a fogzástól felsír többször is, de egyébként jó baba. Nem vagyunk tökéletesek, de törekszünk rá :) Aki azt mondja neked, hogy nála még sosem szakadt el a cérna, az hazudik.
2013. máj. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez, hogy átmész egy másik szobába pár percre, jó megoldás.


Én türelmes voltam a babáimmal, 3 gyermekem van. Nem mondom, hogy mindig könnyű volt, de próbáltam mindig a pozitív gondolatokat előtérbe hozni.


Több türelemre inkább 2-3 éves koruk körül volt szükségem. Ilyenkor gyakrabban eljártam a barátnőmhöz, futni, szobabicajon tekertem pár km-t, hallgattam valami jó zenét.

2013. máj. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálam is néha elpattan a cérna, olyankor kicsit rám jön a sírhatnék, mert úgy érzem próbálok mindent megtenni, de hiába. Az én Kisfiam nagyon nem egyszerű eset, ritka a jobb nap, mint a rossz. Most már talán kezdek megedződni és több türelmem is van. Szerintem próbáld meg egy kicsit magadban átértékelni a dolgokat. Próbálj meg feltöltődni kicsit pozitív energiával, pl azáltal, hogy milyen jó babád van, milyen szerencsés vagy. A rossz napjait pedig próbáld meg valahogy tolerálni, legyen az a szemed előtt, hogy mindenkinek van rossz napja, így neki is, és, hogy ő ilyenkor nem akar mást, csak, hogy foglalkozz vele. Lehet, hogy hülyeségnek tartod ezt, de mást nagyon úgy sem tudsz mit csinálni.
2013. máj. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Engem is ugyanezzel a nem alvással tud kiakasztani. Főleg, ha egy óra altatás után sem alszik, csak bohóckodik, néha érzem, hogy megy fel az agyvizem. Ezt nem szoktam kimutatni, néha én is kimegyek a konyhába olyankor, leülök két percre, persze akkor jön utánam, sír, és vontat be vissza a szobába. Olyankor még egyszer megpróbálkozom hátha elalszik, aztán feladom.

Ez mondjuk eddig kb. háromszor fordult elő, hogy nem aludt egész nap, de egész jól bírta.

Másfél éves a kisfiam.

2013. máj. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok sokszor, tegnap például órákig ordított sírt,de azért mert nem engedtem meg neki,hogy a csappal játszon,mert nyakig vizes lett.
2013. máj. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 gabszem ***** válasza:
Úristen mintha én írtam volna. SOkat gondolkozom ezen mostanában, pillanat alatt elszakad a cérna, de ez a fáradtság miatt is van. 16 hós lesz Kislányom jövő héten, mostanában egyre több a hiszti, de amúgy jó gyerek. Épp az elöbb kínlódtam fél órát hogy elaludjon, de csak vigyorgott rám, beszélgetett meg rugkapált, nagyon felhúztam magam. Ilyenkor úgy érzem hogy felrobbanok. És nagyon rossz anyának érzem ettől magam.
2013. máj. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Me akadj ki! Szerintem inkább fáradtság hozza ezt ki belőled és emiatt vannak türelmesebb illetve ,,türelmetenebb" anyukák.

Én mindig is extrém ól bírtam az ébrenlétet. Amikor a kislányom megszületett hiába aludt nap néhány órákat és minden altatás 3-4 órás meló sikerült türtőztetni magamat. álltam a karomban a kislányommal és ringattam 3-4 órán keresztül és kornyikáltam neki :D Érdekes módon nem is éreztem soha fáradtan vagy kimerültnek magamat. Viszont később amikor 2-3 éves lett akkor egy dologgal nagyon ki tudott borítani. Amikor mondtam a nevét, ha valami rosszat csinált és direkt rám se figyelt. Na ekkor beküldtem a szobájába (inkább mintsem a konnektor védőakármit próbálja kiszedni). Előtte nem igazán használtam ilyen jellegű büntetést, de ebben az időszakban még is igy alakult. Hiába nem idegesített, ha nem tud elaludni vagy bármi ilyesmi, mert tudtam, hogy nem direkt teszi. Viszont ahogyan okosodott és direkt csinált valami rosszat akkor hirtelen elfogyott a türelem és beküldtem a szobájába (soha nem sötétben és nyitott ajtóval).

2013. máj. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jó tudni, hogy mások is vannak igy ezzel.

Próbálok ilyenkor arra gondolni, hogy nem direkt csinálja, stb. Ő csak igy tudja elmondani, hogy mi a baj. Talán ez a front is most közrejátszik, nemtudom. Ma elég nyűgös napja van.

Köszi a válaszokat, és kivánok mindannyiónknak sok-sok türelmet. Azt hiszem ez mindennek az alapja.

2013. máj. 29. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!