Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gond az ha az anyuka megy...

Mit gond az ha az anyuka megy már pici korától a babával ide-oda? Miért kell mindig más életében vájkálni?

Figyelt kérdés

A nagyobbik fiam 7 éves, vele is mentem már pár hetes korától helyekre, ismerősökhöz. 2 hónaposan már nyaralni vittük. Semmi baja nincs azóta sem, nem beteges típus, még mikor az ovit kezdte sem volt az! Akkor is volt, hogy megkaptam, hogy miért viszem. De most a kicsinél úgy látom azóta még inkább beszólogatósabb az emberek. Mit zavar az akárkit, hogy én elmegyek vele egy postára, bevásárolni, ha alszik. Vagy éppen elmegyek egy barátnőmhöz vagy ő átjön a babájával? Miért kellene otthon üljek négy fal között csak azért mert szültem. Miért ne mehetnék el 6 hét után a férjemmel vacsorázni?

Amúgy 7 hete. De semmi bajom. Ellátom normálisan, töltök vele időt és ugyanúgy "nézegetem" én is órákat mint más anya.



2013. máj. 29. 15:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Jav: Miért gond. Nem így akartam írni amikor még elkezdtem a mondatot:)
2013. máj. 29. 15:30
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gond. :)
2013. máj. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Én is hallottam már ilyet, szerencsére engem nem ért különösebb " atrocitás ".


De én sem értem,hogy miért fáj az bárkinek is,hogy ki hogyan neveli a gyermekét ( nyilván normális keretek között gondolom, tehát ha nem bántalmazzák stb ) és miért szól bele más,hogy mikor miért mennyit tölt az utcán kicsi babával az anyuka. Én 2 hetes korától kezdve mindennap mentem vele ide-oda. Semmi baja nincsen,sőt, azt nem bírja ha mondjuk rossz idő miatt 2-3 napot itthon maradunk, sokkal nyűgösebb, nem úgy mintha egész nap vagy csak fél nap megyek vele. 11 hónapos és még egyetlen egyszer sem volt beteg. Közvetlen mindenkivel, imádja a gyerekeket, jó kedvű baba.


Láttam egyszer olyat,hogy anyuka a buszra felszállt babakocsival,benne egy 3 forma gyerekkel,és a gyerek visított,mint akit nyúznak, anyuka nem győzte őt nyugtatni meg csitítgatni... Aztán persze már mindenki őket nézte,mikor egy idős néni,megkérdezte,hogy mi a baja? Talán éhes? Erre anyuka kinyögte,hogy nem,csak fél a busztól,mert most utaznak először busszal a gyerekkel... :O


Na ez már szerintem azért túlzás. Én is féltem a gyermekemet sok mindentől,de nem vagyok " paramami "

És szerintem nincsen azzal semmi baj,ha egy pár hetes babával mész el vásárolni avgy bármi mást csinálni,vagy csak úgy sétálsz vele. Nem lehet mindíg otthon a 4 fal között lenni. És igen,kellenek a férjünkkel együtt töltött kettesben!!! órák. Ha megoldott a kicsi felügyelete. Persze nem szabad átesni a ló másik oldalára, de csak és kizárólag az anyaságnak sem lehet élni,mert bele őrlődik az anya, apa is. És a babának is az a jó ha kiegyensúlyozott édesanyja van

2013. máj. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
* 3 év körüli gyerekkel ---> nem 3 forma bocsi
2013. máj. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

Engem is sokat bántottak, és bántanak még most is hogy miért mászkálok ennyit a gyerekkel!


Most már 21 hós (igaz, most 16 hetes a tesó a pociba). Most is azt hallgatom, hogy felelőtlen rossz anya vagyok, mert jövünk megyünk! Szerintem meg pont ez kell a gyereknek hogy rendesen fejlődjön!

2013. máj. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Semmi gond nincs ezzel szerintem akkor van gond ha a gyerek szükségleteit figyelmenkívül hagyva-vagy inkább hátrébb helyezve megy anyuka mert neki úgy jó de közben a gyerek meg totál nyűgös és nem alszik rendesen, nem eszik és anyuka nem átall panaszkodni is emiatt...

Nem rád értem hangsúlyozom, de nekem van nem egy olyan ismerősöm akinek a gyereke nem alszik a saját kiságyában nappal se éjjel se mert nem szokta meg, 3 évesen is a babakocsiban aludt csak mert ezt szokta meg hogy állandóan mennek. Ezzel sincs amúgy baj aludjon ahol tud végülis csak aztán anyuka egyfeszt panaszkodik hogy semmi napirendjük azt se tudja mikor alszik a gyerek meg mikor eszik mert összevissza élnek és hogy ő ezt nem érti meg nem érti miért nem alszik el a kiságyában a baba miért ordít benne stb.

És ilyenkor próbálja valaki mondani hogy hát esetleg az állandó menés miatt nem tudja szegény gyerek mikor mi következik- akkor meg az a hülye aki ezt mondja- mondván hogy miért kéne otthon ülni.

Meg amúgy a gyerekek se egyformák van amelyik jobban tűri a "menést" van amelyik meg nyűgösebb típus, nekem is egyik gyerekemmel simán lehetett programot szervezni aludt a babakocsiban az autóban nem volt nyűgös, nem zavarta meg, másik kettővel meg egy kín volt a nyaralás is kiskorukban meg még 1 napos strandolás is pl. mert nem aludtak babakocsiban.

2013. máj. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Mert az emberek ilyenek, beszólogatni szeretnek másnak. Ne is törődj velük! Én is mentem, most is fogok, nyári baba lesz, a 2 másik gyerkőc miatt sem maradhatok itthon. Én csak azzal nem értek egyet, ha pl vírusos időszakban viszik az újszülöttet pl zajos, zsúfolt helyre, ami pl kihagyható lenne tényleg. De ügyeket intézni, vásárolni senki sem fog helyettünk, tehát menni kell. Nekem is mondtak minden hülyeséget, egy idő után csak nevettem rajtuk! Mi is 3 hónaposan vittük nyaralni, és a szállodában beszólt egy nő az étteremben, hogy jaj ilyen kicsi baba, elhozták? Én visszakérdeztem: miért, ki szoptatná, ha otthon hagytuk volna, míg a nagyokkal nyaralgatunk? De az emberek nagy része azért nem ilyen, szerencsére.
2013. máj. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
en sem szoltam bele senki eletebe, mert szeritnem is jo ha az ember viszi ide oda, de amit a franciaknal tapasztaltam az kivitte nalam a biztositekot. Mindneki vitte a csecsemöket koncertekre, marha hangos koncertekre, midnenfele füldugo nelkül. Ott piazgattak vagy este 6tol hajnali 2 ig miközben szegeny kis pockok ott kokadoztak de nem tudtak lefeküdni se sehova, a zenetöl meg aludni sem...total felidegesitett.
2013. máj. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem jól csinálod, és addig jó, amíg van lehetőséged ezt megtenni. Senkinek nem jó otthon a 4 fal között, meg legalább szocializálódnak a gyerekek is. Gondolom beteg emberek közé nem viszed direkt. Szerintem sokan csak irigykednek, mert nem tehetik meg, amit te igen.
2013. máj. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
Mert néhány "élanyunak" az a véleménye, hogy ha anya lettél, akkor húzz magadra zsákot és zárd magatokra az ajtót a gyerek 18 éves koráig.
2013. máj. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!