Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak uzsonnara a 11...

Mit adjak uzsonnara a 11 honapos babamnak?

Figyelt kérdés
Kb.4 orankent eszik,fel1-1 korul fozeleket,es 5ra fele uzsonnat.Uzsonnara tejpepet,vagy joghurtot kap,ami 150gr,plusz meg megiszik ra 120 ml tapszert.Mit adjak meg pluszba neki hogy el tudjam hagyni a tapszert?Ennyi idos korba ebedre is mit lehet neki fozni?Kifogytam az otletekbol...
2013. máj. 29. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
A fiam 2 hét múlva lesz 1 éves. Ebédre azt eszi, amit mi, ezen már nem variálok. Uzsonnára gyümölcsöt vagy szendvicset kap. Tápszert már csak reggel és este eszik. Nem szomjas inkább a rendes étel után? Mert az én fiam tényleg nagyon jó étvágyú, de 120 ml tápszert ő sem inna meg ennyi kaja után pluszban.
2013. máj. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ebedre is 230-250 ml fozeleket eszik.Hogy vezessem be neki azt az etelt amit mi eszunk?Darabosat eszik de meg csak 2 foga van.Mindig iszik vizet rendesen.De pl.a multkor nekiadtam a joghurtot+ fel banant,es nem nyoszorgott hogy meg ehes.Tejpep utan lehet gyumit is adni?
2013. máj. 29. 18:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, szerintem nyugodtan adj gyümölcsöt még a tejpép után, ha éhes vagy adj többet a tejpépből, joghurtból. Én nem csináltam nagy ügyet a mi ételeink bevezetéséből, elkezdtem adni neki az ebédünkből (nyilván amit még nem ehet, abból nem, de ebben a korban már nem sok ilyen van) és ízlett neki nagyon. Mondjuk a fiamnak 6 foga van és mindent elrág szépen.
2013. máj. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

11 hónapos a legkisebbem, csak akkor főzök neki külön, ha olyasmit eszik a család, ami neki még nagyon nem való. De 90%-ban azt kapja, amit mi eszünk, nem csinálok ebből ügyet. Mellette szopizik.

Uzsonnára egyébként pont ugyanazt kapja, mint a nagyobb tesói: joghurtot, krémtúrót, gyümölcsöket, falatkákat. Amikor sütök valamit, abból is kapni szokott, muffint, pogácsát, rétest, almáslepényt, piskótát, bármit.

Hat foga van, még a rántott húst is bedarálja, ha a kezébe adom. :-))

2013. máj. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11 hónapos a lányom, lehet le leszek hurrogva de én müzlit (kis apro szemű puffasztott rizs szemek csokival bevonva ami a tejben csokistejjè alakul )adok neki babatejjel.azt is 1 éveskor uután lehetne adni, de a tápszer nem kell neki főleg hogy még cicizik.van hogy briost, néha pudongot a változatosság kedvèèrt.
2013. máj. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszi szepen!:))Irnatok peldakat hogy mi az amit ennyi idos korban adhatok neki a mi eteleinkbol?Pl. ha kenyerfalatkakat adok neki,eloszor csak pici darabokat adjak neki?Es milyen szalamival?Vajat is lehet?Bocsi,de elso baba,es ossze vagyok zavarodva mit lehet mit nem!
2013. máj. 30. 08:31
 7/7 anonim ***** válasza:
A szalámi száraz, én azt még nem adom.viszont párizsi vagy sonka.sajtszelettel.nekem nagyon szereti a padlizsánkrèmet, esetleg májkrèm, sajtkrèm? Igen én még csipegetem neki de egyedül tudja csak jobb az óvatosság .
2013. máj. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!