Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék?

Rossz anya lennék?

Figyelt kérdés
Mindenki azzal nyaggat hoyg nem alszom együtt a gyerekemmel, meg hogy elhanyagolom. Kicsi lakásunk van, amiben van egy nagyobb szoba, ahol nincs rendes fűtés (télen ez elég kellemetlen), és két kicsi, igazán kicsi szobánk van. Az egyikben elfér a mi ágyunk a férjemmel, a másik kis szobában alszik a gyerek. A kétszoba összenyitható, így az ajtó nyitva van. Egy lépés és az ágyánál vagyok, ha kell, de egyedül alszik kiságyban. Mindenki azt mondja a környezetemben, hogy egy anyának a gyerek mellett kell aludnia, meg, hogy milyen anya vagyok én, hogy elhanyagolom a gyerek igényeit, meg korán elválasztom, stb. Holott csak egy fél méterre alszik tőlem, és csak egy vékony fal választ el, de az sem, mert azon is van ajtó, ami nyitva van. aMúgy nagyon jó baba, nyugodt, kiegyensúlyozott. Elalszik magától hipp-hopp, keveset sír, és mégis ezzel piszkálnak. Most akkor tényleg rosszul csinálok valamit?
2013. máj. 29. 20:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Ne aggódj,egyáltalán nem vagy rossz anya.Sőt,jobb is hogy nem altatod magad mellett mert ha oda szokik akkor nagyon nehéz lenne vissza szoktatni a saját ágyába.
2013. máj. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagy az.

Én is a fiam mellett aludtam (mármint egy szobában vele) 9 hónapig, de aztán zavarni kezdtem, így visszaköltöztem a hálóba, ami akkor még elég távol esett az ő szobájától. Használtuk továbbra is a légzésfigyelőt, így nem aggódtam :)


Úgy csináld, ahogy nektek jó!

2013. máj. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagy rossz anya. Szerintem nagyon is jól csinálod. Így legalább mindketten ki tudjátok pihenni magatokat, ez így egészséges.
2013. máj. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%
Hihi! Látod, engem meg azért nem értenek, hogy mi a fenéért alszom együtt a gyerekkel? Jó, 4 éves de 2 éves korától együtt alszunk (mert egyszerűen mindig átszökött). A kicsi (16hós) nekem is külön alszik (még). :) Tipikus esete annak, ha van rajtad sapka az a baj, ha nincs rajtad sapka akkor meg az a baj. Ne törődj semmivel, amúgy meg senkinek semmi köze hozzá, hogy ki hol alszik éjszaka nálatok.
2013. máj. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Első perctől a saját szobájában aludt a fiam,én 5 hétig mellette,aztán vissza a hálóba.Nekünk ez így tökéletesen megfelelt,mind a hárman ki tudtuk magunkat pihenni.Ha nagy ritkán előfordult,hogy együtt aludtunk,akkor egyikünk sem volt reggel toppon.Se a gyerek,se én.Nekünk a különalvás vált be.
2013. máj. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%
Én mi rosszt írtam hogy le lettem nullázva??? Pfffff
2013. máj. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom kik modnják ezt neked. Inkább azkat szokták zrikálni aki épp a gyerekkel alszik. AMugy sok babát zavar az együtt alvás, zavarja a hang, jövés menés. Ilyen esetben eleve jobb is ha külön szobában van. nyugi minden rendben van és igenis jó anya vagy.
2013. máj. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
Dehogy vagy rossz! Sőt,jót teszel, mert megtanítod a gyerekedet egyedül elaludni. Mi is külön szobába raktuk a picikénket, amikor megjöttünk a kórházból, és hónapokig nem volt gond az altatással. Aztán jött a fogzás, rosszul aludt, magunk közé vettük, és azóta nem tudunk tőle "megszabadulni". Két éves és velünk hajlandó csak aludni. De az ágy már kicsi, és az apját lerúgja szinte minden éjjel, aki kénytelen a másik szobába költözni. Szóval nekünk már egyáltalán nem jön be az együtt alvás, de semmilyen taktikával nem sikerül átszoktatni a saját helyére. Ne hagyd, h befolyásoljanak!
2013. máj. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontozta le a válaszokat, de elég gáz ember. Köszönöm a válaszokat. Megnyugodtam. :)
2013. máj. 29. 21:13
 10/21 anonim ***** válasza:
42%
Dehogy vagy rossz anya. Ez a normális dolog, egyáltalán nem jó ha a gyerek nem a saját szobájában alszik.
2013. máj. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!