Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meseolvasás babának, mikortól,...

Meseolvasás babának, mikortól, mit, hogy?

Figyelt kérdés

10 hós a kislányom, szerenék neki mesét olvasni, nem tudom hogy kezdjek hozzá.

Esti alvás előtt nem akarom, mert esétre már megvan a vacsi-fürcsi-masszázs sorrend és mivel ez bevált, soha nem kellett altatni, így ezt nem cincálnám szét.

Arra gondoltam, hogy a délutáni szudni előtt olvasnék neki, de elég izgága, a könyvez inkább csak lapozgatja meg a szájába veszi.

tegyem az ágyba és úgy olvassak mellette vagy még előtte a szőnyegen? Aludjon el tőle vagy ha vége akkor vége és hagyjam ott?

Mit érdemes ilyen picinek olvasni, úgysem érti és ha nem nézegeti velem a könyvet akkor szinte mindegynek tűnik mit olvasok neki...

Köszi,ha van tippetek.

Énekelni szoktam neki, de az felpörgeti , táncizik rá stb vagy vigyorog meg hadonsázik szóval az pihentetésre nem jó max napközbeni játékra.


2013. máj. 30. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
8 hónapos a fiunk, én szoktam neki olvasgatni csak úgy, ha nem tudok neki mit mondani (miközben ő esetleg játszik).
2013. máj. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod, aztán vagy leköti, vagy nem. Emlékszem, ennyi idős volt a kisfiam, amikor néha megpróbáltam mesét olvasni neki, de nemes egyszerűséggel ott hagyott, esetleg elkezdte rágni a könyvet. :) Őt 2 éves korától köti le a mese, azóta az esti szertartás része. A kislányomat viszont 10 hónaposan már érdekelte az ilyen, most 14 hónapos, az abszolút kedvenc a Cinege cipője kemény lapos kiadásban, és a Simogasd meg a selymes szőrű állatkölyköket! c. könyvecske, amit lehet tapogatni is. Ő olyan, hogy simán megül az ölemben, és hallgatja a mesét. Neki nap közben szoktam, amikor eszembe jut.
2013. máj. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

na ez az ölben megülés, ez az, ami a lányomnak sem megy,

:) ő is vagy ott hagy vagy elkezd hemperegni meg lebirkózni, szóval túl izgága az ilyesmihez.


este meg hát tényleg olyan kis ügyes, hogy nem kell altatni, csak ráadom a pizsit és már nyúl is az ágya felé, hogy menne bele, leteszem, befordul és szundi. Valahogy ezt nem akarom elrontani nála azzal, hogy rászkotatom a mesélésre.


megnézem ezeket a tapogatós&simizős könyveket, hátha legalább pár percig lekötné...amúgy a vicc az, hogy a sütifaló bödönbe 40 percet is elpakolgat, tökre leköti és egy helyben ül mellette ...csak ez a mesehallgatásos leülősdi nem érdekli

:)

2013. máj. 30. 13:04
 4/4 A kérdező kommentje:

már ki is adtam férjnek utasításba, hogy a brendon előtt jön el, vegye meg a simogasd meg-et.

amúgy is javasolt ilyesmi könyvet a védőnő, mert nagyon karmol meg harap (persze szeretetből, csak hát nagyon izgága meg vehemens) a lányom és hogy sima finom anyagokkal simiztessük, hogy kedvet kapjon hozzá

köszi a tippet:)

2013. máj. 30. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!