Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » általában miket kell tudnia...

általában miket kell tudnia egy 1 évesnek?

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 16:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Amit az eü. kiskönyvben felsorolnak.
2013. máj. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Kb ezt: ad puszit, azaz odanyomja a száját, ha kérjük. (7 hós kora óta)

-pacsizik

-pápázik

-táncizik, azaz dől ide-oda, ha mondom, "tánci"

-mutatja hol a lámpa, kutya, anya, apa, mama, papa, feje

-később már azt is mutatja, hol a füle, haja, lába.

-tapsizik a lábával, kezével, érti hogy melyiket kérjük éppen

-ha kérem (öltözésnél) emeli a kezeit, és ha mondom Neki, hogy vegye át a játékot a másik kezébe, amíg a karját átdugom a pulcsin, már teszi is át.

-ha mondom, hozzon játékot, megy, keresi.


-tudja a játékai 80%-nak a nevét (tedd bele a dobozba, vagy hozd ide kérlek a békát, zsiráfot, kacsát, labdát, telefonodat, babát, másik babát, könyvecskét, macikát, alvómacit, méhecskét, stb)

-Ha pl flakont fog, mondom rázza meg és nevetve rázogatja. :)

-Ha eldobni készül valamit, szólok, h ne tegye és visszahúzza.

-"kérdezi", hogy a szájába vehet e tárgyakat (a szájába imád venni mindent és megkérdezi, hogy az adott tárgyat beveheti e, azaz rám néz, nyőg és közelít a szája felé a tárggyal és megállítja!! Ha mondom, h szabad, beveszi, ha nemet mondok nem veszi, max "megkérdezi" még egyszer. :D)

-"kérem"-re egyből odaadja mai nála van.

-"cumikázzál", ha nyűgös, eszébe juttatom, h ezzel meg tudja magát is nyugtatni és már cumizik is. :)

-természetesen a gyere ide mondatot is régóta érti, de azzal azért néha huncutkodik.

-könyvecskéit hozza és mutatja, melyik állat hol van (néha téveszt)

-mutatja hol van az állat szeme, orra, stb

-ha mondom, szagolja meg a virágot, odahajol, nevet és mintha szagolna, de néha puszi lesz belőle. :D

-van egy kutyánk és ha mondom, h simizd meg, már nyúl és nyugodtan, szépen megsimogatja. :) (múltkor egy mini yorkit simogatott, aki kb fél kilós volt és annyira finoman csinálta, hogy csak lestek... Ezt is mutattuk Neki sokszor. Sok hasonló korú gyerek automatikusan üt és csap.. :)

-nem vehet le a polcokról, szekrényekből semmit és ezt elfogadta, csak áll, nézegeti, max hozzányúl és nem vesz le semmit. Nyitogathatja az ajtókat, szekrényeket, mert tudja, hogy csak annyit szabad.

-Mondja, hogy mama, ama, bu(m), persze ebben pl szerintem le van kicsit maradva és a járásban is, mert még csak lépeget, inkább kapaszkodva, szóval ez még nem tökéletes, de nem sürgetjük. :)

-Buc-buc-ol a játékokkal, velünk, ha kérjük és a fallal is, mert tetszik neki ahogy koppan. :D

-megcsikiz, azaz ha mondom, "csikizz meg", nevetve elkapja 3 ujjal a lábam, kezem, amit ér. :D

2013. máj. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem 11 hónapos a lányom de ennek a negyedét se tudja.a gyerekorvos szerint jol van semmi baja.
2013. máj. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
kedves második nem azt kérdeztem hogy a te gyereked mit tud!!!!!!
2013. máj. 30. 16:51
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Hagyd, a második ma már egy "kérdést" is kiírt, amiből valójában csak az derült ki, hogy milyen szupergyereke van, nem kell vele foglalkozni.

Amit kérdezni szoktak: mászás, kapaszkodva lépegetés, egyszerűbb felszólítás/tiltás értése, próbálkozás az evőeszközzel (nem egyedül evés!!!!), öltözködésnél, fürdetésnél együttműködik, 3 ujjal fog, most ezek ugrottak be.

2013. máj. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem én tettem fel azt a kérdést, csak belinkeltem. Azt hittem, ugyanaz a kérdező, és így vár megerősítést.


Elnézést kérek

2013. máj. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én is olvastam azt a kérdést de nem én tettem fel!a kérdésemet azért írtam ki mert nemsokára megyünk az 1 éves státuszra és érdekelt hogy mire számítsak!köszönöm a válaszaitokat!
2013. máj. 30. 19:09
 8/12 anonim ***** válasza:
22%

Én tettem fel egy kérdést ma és én írtam össze miket tud. Nem tennék fel ugyanolyan kérdést, mert a másikra nem "jó" válaszok érkeztek...

Nem kellene más sorait másolgatnotok. Komolyan, anyukák olyan szánalmasak tudnak lenni!!!

Hihetetlen. Az ember azt hinné, hogy az egyik legmegértőbb, legempatikusabb, kedvesebb és ösztönzőbb korcsoport az anyukáké, de tévedek.... Túl sok a feszkó, vagy miért vagytok ilyen negatívak, hogy egyből támadtok?

Szánalmas...

2013. máj. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És a tiéd miket tud? Fiú, lány? ::)
2013. máj. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
11 hónapos lesz 3-án.1 hete elindult,megy egyedül!mondja a kutyára hogy vau!pápázik,kukucskázik,gugol,és bútor melett áll fel.úgy ennyi!ez nem kevés?
2013. máj. 30. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!