Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám kúszik, mászik, feláll.7...

Babám kúszik, mászik, feláll.7 hónapos, mikor várható hogy ülni és járni fog?

Figyelt kérdés
2009. okt. 6. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Szia!


A babák előbb ülnek, mint állnak. Az álláshoz egyensúlyérzék kell, ami a járással tökéletesedik. Ülés közben is ezt az egyensúlyt próbálgatja. Tehát az a baba, amelyik feláll, majd jár stabilan, tud ülni is ; amelyik baba viszont stabilan ül, korántsem biztos, hogy tud (még) felállni vagy járni.

2009. okt. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miért írnám hogy feláll, ha nem volna igaz? Ülni nem tud és nem látom rajta hogy akarna.
2009. okt. 6. 15:55
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
én egy szóval se írtam, hogy nem a valóságot írtad. Csak általában ez így működik. Ha tud ülni, menni fog neki a felállás is. Ha felállt, akkor meg az ülés már kisujj-mutatvány neki.
2009. okt. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kislányom 7 hónapos volt, amikor a bútorokba kapaszkodva először felállt (addig csak úgy tudott felülni, hogy valamibe beakasztotta a lábait vagy belekapaszkodott..de ha az sikerült, akkor már megült). 2 nap múlva rájött, hogy hogyan kell egyedül, esés nélkül visszaülni. Addig ő sem tudott felülni, csak ha kapaszkodót talált! Néhány nappal később már kapaszkodva megtette az első lépéseket, 2 hét se kellett és mindent körbejárt, ha talált kapaszkodót. Mászni is csak 7,5 hónaposan kezdett! 11 hónaposan indult el először, de néhány lépés után megbillent, elvesztette az egyensúlyát és hiába voltunk mellette, megütötte a homlokát..1 hónap kellett, hogy újra felbátorodjon és elinduljon. Persze, azért még legtöbbször mászva közlekedett. Most 13 hónapos és egyáltalán nem mászik, mindenhová sétálva megy, képes akár 50-60 métert is megtenni anélkül, hogy megállna.
2009. okt. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom, amikor először felállt, épp akkor kezdett mászni is, ülni pedig nem tudott (sem felülni, sem pedig ülésben megtartani magát). Egy ideg, kb. 1-2 hétig semmi sem érdekelte az álláson kívül, szinte egész nap állt, mindenben felkapaszkodott és állásban húzta magát. Ezután kezdte érdekelni a mászás, ezt tökéletesítette, és aggódtam, mert az ülés - úgy tűnt - egyáltalán nem érdekli az olyan "magasztos" tevékenységek, mint felállás, mászás mellett. Többször elesett ugye az állásból, és szerintem rájött, hogy jó lenne mindig popsira csüccsenni, mert ez a legkevésbé fájdalmas. Ezenközben mászásból megtanult felülni, ám maga az ülés, mint olyan, nem érdekelte igazán. Egy hónap telt el az első felállás óta, amikor rájött, hogy jó ülni, és azóta gyönyörűen kihúzot háttal ül és játszik. Állásból szépen lecsücsül, már ritkán esik el, mászásból felül, jelengel hasizomból gyakorol felülni. A fa-járókájában szépen lépeget. Most itt tartunk. Amúgy 7 hónapos múlt elsején, és egy nappal múlt hat hónapos amikor felállt. Nem muszáj elhinni annak, aki nem akarja. A kerdezőnek: ez a mi történetünk.
2009. okt. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyéni, ezt innen nem tudjuk megmondani. Általában négykézlábról ülnek le, ha látod rajta négykézláb állásban, hogy teszi oldalra a fenekét, akkor onnan már talán napok kérdése. Ha már áll, akkor leülhet úgy is, hogy lehuppan a fenekére és úgy is marad. De ez szerintem nem az az igazi felülés.
2009. okt. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a babád mikor fog ülni és járni, azt elég nehéz megmondani, de... Nálunk 6 hónaposan ült fel a kislány, bár már 3 hónapos kora óta lovagoltattuk, amit mind a mai napig szeret, én erre tippelek, hogy ezért ült már elég korán szépen. A leülés négykézlábról működik úgy, hogy az egyik lábát kinyújtja és lehuppan a popsijára. A járás elképzelhető, hogy csak 1 éves korára fog menni. Nekem azt tanácsolták az orvosok, hogy ne erőltessük a járást, mert többet ártunk vele, mint amennyi örömünk lesz a baba járásából. Azért mert feláll a baba, még nem tud feltétlenül járni. Én figyelem a lányom lábfejét, most már kb 2 hét áldogálás után áll telitalpal, de azt sem mindig, és a szép íves talpa kezd elnyúlni minden irányba, lapul és nagyobb is lett!

Örömteli babázós órákat kívánok!

9 hónapos baba anyukája

2009. okt. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az én lányom is hamarabb állt mint ült
2009. okt. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok minden gyerek más és ez igy nem igaz hogy ha feláll akkor már tud ülni például az én kisfiam még csak most lessz 6 hós és feláll egyedül de delülni nem ül fel egyedül csak ha segitek neki igaz 9 kg é sez betudható a pocaknak is dea járókában babakocsiban karfába kapaszkodva egyedül feláll!szóval minden kisbaba más!!
2009. okt. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezt babája válogatja. Az enyém összevissza csinált mindent. A védőnő sem hitt a szemének, amikor 5 és fél hónaposan felállt. Persze, amikor én leültettem és volt mibe kapaszkodni. kb. 7 hónaposan kezdett mászni és alig 8! hónaposan megtette az első önálló lépéseit. Azóta nincs megállás, most 20 hónapos.
2009. okt. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!