Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez így jó 7,5...

Szerintetek ez így jó 7,5 hónaposan? Ti mit csinálnátok másképp? Többi lent.

Figyelt kérdés

A kisfiam étkezéséről kérdezném,hogy szerintetek ez így jó e mennyiségileg:

reggel 6-7 körül 160-180 ml tápszer

9-10 körül 200 mlnek megfelelő gyümölcs turmixolva

12-13 körül 230-250 ml zöldség krumplival főzeléknek sinlaccal vagy tápszerrel dúsítva

15-16 körül 180 ml tejpép

19-20 körül 160-180 ml tápszer.


Kisfiam ezt igényli, de már kezdek megijedni,hogy kevés neki, mert sokszor már 2-2,5 óra múlva megéhezik. Alig várja ki a 3 órát. 7 hónapos múlt.

A ti babátok mennyit eszik és mit???Írjátok már le részletesen.Köszi



2013. jún. 3. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jól van így,csak a 15órai és a 19órai közé tegyél még vmi gyümölcsöt be.
2013. jún. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én 10 hónapos lányom közel nem eszik ennyit. Ilyesmit eszik és ilyen sorrendben, de pl. gyümölcsből 50-70 gr körül, zöldségből 100-150 gr között, tejpépet kb. 80-100 gr-ot. A tápszerből ő is kb. ennyit eszik.
2013. jún. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Húst nem eszik?
2013. jún. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

De igen, húst is szoktam neki adni, csak azt kifelejtettem a felsorolásból. Azt ebédre szokta enni.

Én ml-ben számolom, mércés pohárban. Az uzsonna és a vacsi közé még gyümölcs????Attól félek, hogy akkor a vacsorát nem fogja megenni. Ígyis hadilábon áll a cumisüveggel.

2013. jún. 3. 16:21
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jó így. A 8 hónapos fiam étrendje: reggel 6-7 között szopi,majd 9-fél10 ismét szopi. 12-fél1 kor 220 ml főzelék. 3-4 között joghurt gyümölccsel (200 ml),vagy sima gyümi(szintén 200)+kiflicsücsök rágás. 6-7 között pedig tejpép babakeksszel,250-et szoktam csinálni,van,hogy megeszi,van hogy a fele megmarad. Szerintem,ha a babádnak jó így,akkor ne aggódj. Nem minden baba tartja be a 3 órát,de az is lehet,hogy 2 és fél óra elteltével csak szomjas.
2013. jún. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sokat eszik, de ha neki ennyi az igénye, akkor el kell fogadni.

Az én kislányom szerdán lesz 7 hónapos, az Ő étrendje így néz ki:

- 05:00 200 ml tápszer

- 09:00-10:00 50-60 gramm gyümölcs, vagy zöldség, utána 60-70 ml gyümölcslé

-12:00-13:00 100 gramm zöldség hússal, vagy hallal (nem minden kap húst és halat) utána még egy kevés tápszer

- 17:00 150 ml tejpép, vagy 100 ml gyümölcs vagy zöldség

- 21:00 200 ml tápszer


A felsorolt mennyiség a "jobb" napokon fogy, egyébként ennél kevesebb.

Ő most 70 cm, és 7100 gramm.

Rengeteget mozog.

2013. jún. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem tehetek róla,hogy ennyit eszik. Ezért is kérdeztem, hogy más gyerekeknél hogy megy ez a dolog. Az a baj,hogy 1 babakaja alig tart ki nála, ezért inkább turmixolok neki gyümölcsöket. Délelőtt simán bemegy 1 alma+1 körte+1 öszibarack vagy az utolsó helyett 1 fél banán. Ez kb kijön 200 ml-nek.És simán megeszi. 2-3 óra múlva meg megint éhes. Közben legtöbbször alszik, de ha ébren van, akkor meg sem áll. Utána ebédre ma is 250 ml-nek megfelelő főzeléket evett, akkor is 2,5 óra múlva újra éhes volt. Egyszerűen nem tudom kiszámítani nála, hogy mennyit csináljak. De azért 3 deci tömény kaja már nekem is túlzás lenne. Két étkezés között nagyon sokat iszik, 1 nap 3 deci vizet,teát simán.Úgyhogy tudom,hogy nem szomjas. A tápszert cumisüvegből nehezen akarja elfogadni, néha a hajamat tépem, ha be kell kanalaznom neki,mert cumisüvegből nem akarja megenni. Nem egyszerű nála, pedig kezdetektől fogva cumisüvegből kapta az anyatejet is,mert nem tudott szopizni.

Köszönöm a válaszokat. Továbbra is várom más babák napirendjét is.Jó olvasgatni, hogy ki hogy csinálja.

Egyébként milyen joghurtot adtok 7-8 hónaposnak?

2013. jún. 3. 20:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Vannak falánk és kevésbé jóevő babák. Ezen ne aggódj! Az én fiam elég nagy,husis baba (8 hós,9.5 kg),szuper étvágya van. Ha nem kell neki,akkor becsukja a száját és a tudtomra adja,hogy elég volt. De neki kell,eszi. Ez van,nem fogom éheztetni,ha neki ennyi az elég,akkor ennyi. Én kecskeméti bébidesszertet adok neki,ebben 32% joghurt van,többi gyümölcs és nagyon finom! Volt,hogy magunknak is vettem :D szóval ezen ne görcsölj,a Te babád is ilyen kis haspók :) inkább legyen jó étvágya,minthogy azon kelljen görcsölnöd,hogy milyen keveset eszik és hogy jól lakik-e. Így tuti,hogy jól lakik,3 óra múlva megint éhes,na és? Ő nem tud csipegetni,ha megkíván egy falat valamit,mint ahogy mi,felnőttek.
2013. jún. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tényleg ne aggódj ezen, inkább örülj neki, hogy eszik! :)

Az én kislányom meg pont az ellenkezője. Nagyon nehezen tudom "beleimátkozni" a kaját. Sokszor már sírógörcsöm van, mert nem hajlandó enni. A fent felsorolt adagot kb. 2 hete eszi, azelőtt alig evett valamit. Egész nap pörög, mászik, neki ez fontosabb, mint a kaja. Kiegyensúlyozott, nagyon boldog baba, úgyhogy elfogadom, hogy Ő ilyen.

Biztos nálatok is fog változni ez a "falánkság". :)

Egyébként hány kiló? Mozgásügyileg hol tart?

6. voltam

2013. jún. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Most 7,5 hónaposan 8,5 kiló körül van és 71-72 cm, szerintem, de pontosan nem tudom,mert már 1 hónapja voltunk súlymérésen. De én ennyire saccolom.

Állandóan mozog, forgolódik, meg most tanulgatja a kúszás-mászás technikáját. Araszolgat még most. De a lába ha hanyattfekvésben van, állandóan jár. Ja meg nagyon szeret ülni is, az etetőszékben félig ülésből állandóan felhúzza magát,meg a babakocsiban is. Szerintem olyan átlagbaba.

2013. jún. 4. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!