Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik lenne a kevésbé rossz?

Melyik lenne a kevésbé rossz?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy hamarabb kell visszamennem dolgozni, mint terveztem. Maradhatna 2 évesem otthon a nagymamával, de ő nem valami aktív, nem vinné sehová például. Vagy mehetne a bölcsibe. Még nem tudtam eldönteni, szeretnék mérlegelni érvek alapján.

Ti hogyan döntenétek ebben a helyzetben és miért?



2013. jún. 3. 16:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Egyértelműen a bölcsi. 2 évesen már szüksége van a gyerektársaságra, a bölcsivel csak jót teszel neki.
2013. jún. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha megoldható, bölcsibe vinném és a nagyi maradna tartaléknak, ha a pici beteg.

A bölcsikben nagyon jó foglalkozások vannak, én elcsodálkoztam, hogy nálunk a dadusok milyen kreatív foglalkozásokba vonták be a piciket és megcsináltak velük olyanokat, amit én nem igazán csíptem. Pl. ujjfestékkel maszatolás, én a gyurmázást is eluntam hamar. Ha van kert, akkor minden nap amikor lehet, kimennek - míg otthon ez akkora igénybevétel volt, mintha vándorcirkusz kerekedne fel. A bölcsiben ha bepissantott az udvaron, csak beszaladtak vele és 5 percen belül kint is volt megint...


Azért egy nagymaminak aki nem is túl aktív egy 2 éves elég nagy megterhelés napi 8 órára, szabadnap nélkül. Viszont nagyon jó ha néha meg lehet kérni, hogy ha a gyerek nem túl beteg, csak épp annyira taknyos vagy köhög, hogy közösségbe ne mehessen de attól még jól van akkor neked ne kelljen hiányozni a munkahelyedről.

2013. jún. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha a nyárról van szó, szerintem fel sem veszik, csak szeptembertől. Ha viszont amúgy is csak szeptemberben menne akkor bátran mehet évkezdésre bölcsibe. Előbb utóbb úgy is elkezdene bölcsibe, óviba járni akkor pedig miért ne menne már most.
2013. jún. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
bölcsibe vinném, szerintem többet tudnának ott adni neki, mint a nagyi.
2013. jún. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Bölcsi. Az én lányom 23 hónaposan kezdte a bölcsit, és már érett volt rá. Nagyon hamar és könnyen beszokott,és később sem volt probléma. Nagyon sokat tanult ott, és szeretett járni a gyerekekhez, a kis barátaihoz. Lányom már ovis, és utólag egyáltalán nem bántam meg, hogy 23 hósan bölcsis lett, hasznosnak tartom most is. az oviba is könnyen beszokott. Most várom a 2. babánkat, őt is 2 évesen bölcsibe fogom íratni, szerintem pont már érettek hozzá, és hasznos nekik. Tehát szerintem sokkal inkább bölcsi, mint otthon a nem túl aktív mamival.
2013. jún. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nagymama mellett unatkozna, inkább a bölcsi
2013. jún. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy viszonyul a gyerek a bölcsihez. Ha könnyen beszokik, és jól érzi magát akkor bölcsi. Ha nem jön be akkor a nagymama. Én simán kivettem a lányomat hasonló helyzetben a bölcsiből és a nagyival szuperül elvoltak. fél év múlva egy másik bölcsibe zökkenőmentesen beszokott.
2013. jún. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!:)

Kertes házban lakunk, és anyósom nagyon szívesen vállalná, de szerintem ez sok lenne neki. A fiamnak meg kevés. Őszintén szólva én is inkább hajlottam a bölcsire, csak tartottam tőle. Korán kelne kelnie, meg ilyesmik. Persze megszokja, meg majd jön a ovi, de azért ijesztő nekem. Örülök, hogy ennyire egyhangúan jó a véleményetek a bölcsiről!:)

Szeptemberben menne, már felvették, és azért is kérdeztem, mert időben akartam döntést hozni, ha vissza akarnám mondani a helyét. De akkor inkább bölcsibe viszem, egész fellelkesültem.

Az állami bölcsik is ilyen jók? Mert olyanba írattam, sajnos nem tudunk magánbölcsit fizetni.

2013. jún. 3. 17:34
 9/14 anonim ***** válasza:

"Őszintén szólva én is inkább hajlottam a bölcsire, csak tartottam tőle."


Sok anyuka van így, a beszoktatás alatt azt láttam, hogy az anyukákat néha jobban megviseli a bölcsikezdés mint a gyereket. Láttam már folyosón zokogó anyukát (én is mentem már el sírva). Ha hallod ahogy bőg a gyerek bent az szörnyű érzés (általában 5 perc után abbahagyják, míg anyuka még délben is pityereg), de ha nem bőg, akkor az is baj, hogy miért nem sír utánam, nem hiányzom neki, milyen anya vagyok biztos nem is szeret, hogy ilyen könnyen elvan mással. Nálunk az anyukák a beszoktatás alatt átmentek a szemközti emeletes házba és távcsővel figyelték a bölcsi kertjét.


"Az állami bölcsik is ilyen jók? "


Hallottam már rosszat is, de nagyon sok jót is. Az enyém állami bölcsibe ment, én még azért is húztam a számat, hogy a játékok nem a legmodernebbek, de a gondozónők fantasztikusak voltak. Nagyon szépen foglalkoztak a gyerekekkel, sok olyan mondókát és dalocskát is tanult a gyerekem amit én nem is hallottam vagy elfelejtettem, gyurmáztak, festettek.

Na meg a csordaszellem miatt olyan dolgokat is tanult, amiért otthon hiába koptattam a számat. Pl. szalvétahasználat. Ráadásul rendszeresen olyan fonott hajcsodákkal jött haza a csajszi, hogy csak lestem. Szóval szeretettel foglalkoztak velük és nagyon türelmesek voltak.

Hogy a ti bölcsitek jó lesz, nem lesz jó, a beszoktatás könnyen megy vagy nehezen, lesz-e agresszív gyerek vagy egy jó kis csoport jön össze, azt nem láthatod előre, de attól, hogy állami bölcsi, még lehet nagyon jó. Magánbölcsiről is hallottam már rossz véleményt.

2013. jún. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen, ilyen félelmeim vannak. Tudom, hogy ezekre nincs hatásom, majd csak lesz valahogy.

Megnyugtattál kicsit, kedves Utolsó!:)

Addig majd többet megyünk gyerekek közé, hogy szokja.

2013. jún. 3. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!