Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kellene már aggódnia...

Nem kellene már aggódnia ennek az Anyukának?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon jó ismerősöm.Gyakran össze járunk.Az én fiam 3 héttel fiatalabb.Övé pár nap múlva tölti a 9 hónapot.Nem kúszik, nem mászik, nem próbál még fel állni sem.Ha az anyukája felállítja akkor csuklik össze a lába.Ülni tud meg forogni.Nem tudom h ez még határon belül van vagy érdemes lenne megmutatnia orvosnak?Nekem furcsa mert az enyém már mindent csinál amit felsoroltam.
2013. jún. 3. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem egyformák a gyerekek fejlődése. Amikor az én lányom 1 évesen már járt, az egyik ismerősé még csak ülni tudott, fel sem állt. Pár hét múlva együtt trappolt a játszón a többi aprónéppel.
2013. jún. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kúszni 9 hónapos korig kell, de nyilván pár nap csúszás belefér. Mászni 11 hónapos korig kell, a felállással meg bőven ráér.
2013. jún. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Biztos járnak ők is tanácsadásra. Ha furcsának találod, szólj neki, hogy tanácsolod, mutassa meg orvosnak. Ezt meg lehet finoman is mondani, mert egyáltalán nem biztos, hogy gond van a babával. És az is lehet, hogy megmutatta már. Nagyok lehetnek a fejlődési különbségek a babák közt.
2013. jún. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Persze, nem árt megnézetni egy orvossal, de nincs lemaradva attól, hogy ő még nem kúszik. Az is lehet, hogy nála a kúszás, mászás ki fog maradni. Lehet manapság sok ilyet hallani.
2013. jún. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oké!Köszönöm a válaszokat!Általában együtt járunk tanácsadásra de nem mondta még ezeket a védőnőnknek.Akkor megnyugtatom majd h nincs vele gond.:)
2013. jún. 3. 19:11
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom május 24-én volt 9 hónapos mút hét pétekig csak ült ő is és forgott.Péntek délután gondolt egyett és elkezdett kúszni,szombaton már mászott is,ma pedig felállt a kanapéba kapaszkodva és sétálgat mellette.3 nap alatt behozta a lemaradást.Nekünk a dokink azt javasolta ha 10 hónapos korig nem kúszna vagy mászna akkor keressünk fel gyógytornászt de előbb nem gond.
2013. jún. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én már szétaggódtam volna magam, a védőnő és a gyerekorvos biztos hogy kellene hogy mondja neki a havi státuszfelvételkor hogy kell e valamit tennie.
2013. jún. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én lànyom 10honapossan kezdett màszni ,rà pàr napjàra fel is àllt.
2013. jún. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!