Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet valami összefüggés a...

Lehet valami összefüggés a magzat pocakbeli "viselkedése" és a későbbi természete között?

Figyelt kérdés
25 hetes kismama vagyok, Ő a második gyermekünk. Szünet nélkül mocorog a pocakomban, és úgy emlékszem, a testvére alig rugdosott. Ő nagyon nyugis, félénk, visszahúzódó kisfiú, lehet, hogy akkor most egy kis huncut, örökmozgó babára kell számítanom? Érdekelne, hogy vannak-e tapasztalataitok ezzel kapcsolatban. Köszönöm előre is!
2013. jún. 4. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:

A lanyommal hetente jartam a szuleszetre, higy el-e meg, mert alig rugdosott. Vagy csak en nem ereztem kellokeppen..nem tudom!


O egyy angyal. Jo, persze a dackorszakban kinek az a gyereke?!?? :))

De az altalanos tunetekhez kepest nincs vele semmi gond.


A vedonom es a rokonok szerint a gyermek nevelese miatt ilyen szofogado, hogy nem rohan ki az utra, nem tor-zuz, nem hisztizik.

Szerintem szimplan csak jo lelek szallt bele.

Persze nevelem folyamatosan es azert neha (foleg 1eves kora korul) sziguru voltam/vagyok vele, de ez az alap szerintem.


Nem csak anyanak kell lenni, hanem tanizonak is. Hogyan varjam el tole, hogy a zebran fogja a kezem, ha hagyom, hogy kirangassa a kezet a kezembok?!

Mi addig tanultuk a kezenfogast, amig bele nem jott. Kb.5alkalom, azota megy neki :))


Na, de eltertem a targytol. Nyugodj meg, nem lesz semmi "gond".

Pihengess es elvezd a terhesseged.

2013. jún. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom a tutit, csak annyi a tapasztalatom, hogy az én fiam (odabent átlagosan mocorgó, most 3 évesen örökmozgó), mindig dobolt az egyik lábával a hasamban és néha még most úgy altatja magát, hogy az egyik lábával ütemesen dobol hozzá.
2013. jún. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem pont az ellentéte annak, mint amilyen a pocakban volt. Ott szinte semmit nem mocorgott (morogtak is miatta a szülésznők, hogy nem lehet normális CTG-t csinálni). Most 8 hónapos, és születése óta nagyon aktív baba, jön-megy, mindig csinál valamit.
2013. jún. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Első terhességemnél még nem volt viszonyítási alap, én átlagosnak mondtam az aktivitását, néha fél napokat is totál nyugiban volt. Hát mondjak, megszületett és 5 mp-re nem képes mozdulatlanul maradni. Mindent nagyon hamar csinált: 6 hónapos szülinapján már mászott, felállt, 8-9 hónapos kora között tette meg az első önálló lépéseit mindenféle kapszkodás és segítség nélkül. Most 15 hónapos és a lakás egy mászóka számára: mindenre felmászik, felhúzza magát, kanapén ugrál folyamatosan...borzasztó, de emellett nagyon értelmes, már nem is számolom hány szót mondd mert már gyakorlatilag napi szinten épülnek be újabb szavak a szókincsébe. Most ismét terhes vagyok, 26 hetes, szintén kislány, aki nem túlzok 3X annyit mozog mint az első...szóval rettegek és nagyon remélem nincs összefüggés mert szeretnék egy nyugis gyereket!!!!
2013. jún. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én is nagyon kíváncsi vagyok! Biztosan a nevelés és a környezet is fontos, de gondolom, "hoznak" magukkal vagy örökölnek valamilyen alaptermészetet. Köszönöm, hogy írtatok, jó volt olvasni a tapasztalataitokat!
2013. jún. 4. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!