Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik a babájuk gyümölcsébe,...

Akik a babájuk gyümölcsébe, zöldségébe tápszert tesznek, hogyan csinálják? Vízzel keverik össze, vagy csak por formájában?

Figyelt kérdés

A babám cumisüvegből nem fogadja el a tápszert, nem is ízlik neki, de a tejet ki kell már pótolnom, nem elég.

5 hónapos a baba és gondoltam beleteszem a gyümölcsbe, zöldségbe.

Milyen formában, hogyan adjam, hogy elfogadja?

Pohárral, kanállal kínálom, de eléggé mellémegy.



2013. jún. 5. 15:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáljatok ki másik tápszert. Mi 4 félét próbáltunk, mire az egyiket elfogadta.

De a kérdésedre válaszolva por formájában én is néha belecsempészem az uzsonnájába a tápszert, 2-3 tápszeres adagolókanál port teszek bele. Gyümölcshöz még nem tettem, csak főzelékhez, azt is csak néha.

Tápszer helyett esetleg tejpép? Lehet, hogy az jobban ízlene neki.

2013. jún. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Kerria ***** válasza:

Én is tejpépre szavaznék inkább... vagy Sinlac, Sinemil ami ételsűrítésre használható.


Bár utóbbiakat lányom nem ette meg. Tejpépet imádta.

5 hónaposan nem lenne elég neki, ha már csak a sima gyümit, vagy zöldséget adnád?

Nehogy elmenjen a kedve a gyümölcsöktől emiatt.

2013. jún. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A tejpép egyrészt nagyon cukros, napi egyszer javasolta estére a gyerekorvos, ill. nem helyettesíti a tápszert.

úgyhogy azt max. egyszer szeretném adni a babának.

2013. jún. 5. 16:34
 4/17 A kérdező kommentje:

van sinlac, de teljesen felesleges nekünk, sűrítésre jó, de nagyon cukros az is.

az sem helyettesíti a tápszert.

a tejalap miatt izgulok, mert van még anyatej, de már nincs annyi, hogy a napi min. 500 ml meglegyen.

2013. jún. 5. 16:35
 5/17 A kérdező kommentje:

remélem nem megy el a kedve.

úgy tudom, hogy kell a min. tejalap.

2013. jún. 5. 16:36
 6/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A sinlacban is ugyanúgy sok a fehérje és a vitamin, mint a tápszerben. Nem helyettesíti a tápszert, de ha van kb. 300 ml anyatej még, akkor a másik 150-200 ml-t helyettesítheted sinlac-kal. Nekünk ezt mondta a gyerekorvos. Én így csinálom. Annyi a különbség, hogy az én babám tápszeres, de nem iszik meg 300-350 ml tápszertől többet naponta. Tejpépeket utálja, így marad a sinlac. A lényeg, hogy ebből is megkapja a szükséges fehérjét, vitaminokat, 7-8 hónapos kortól pedig mehet majd a joghurt, túró, sajt, tehát meglesz az 500 ml tejalap.

Egyébként ez az 500 ml sem szentírás, ha egy baba csak 400 ml tejalapú dolgot eszik meg egy nap, attól még szépen fog fejlődni, ha másból hozzájut a szervezetének szükséges fehérjéhez.

2013. jún. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy én azért kipróbálnék másik tápszert, vagy esetleg nem lehet, hogy a cumisüveg nem tetszik neki, és egy másik fajtából elfogadná a tápszert?
2013. jún. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

már nem akartunk húsz fajtát kipróbálni..

cumit váltottunk, nagyobb lyukút, de nem bírja azt sem.

mondjuk egy teljesen anyatejes babánál nem meglepő.

inni sem akar nagyon..

2013. jún. 5. 19:05
 9/17 A kérdező kommentje:

első:

így már vili. :)

és lehet akkor a sinlac-ot a tejpéppel variálva adni?

úgy értem egyszer az egyiket, egyszer a másikat?

vagy mondjuk csak a tejpépet?

azt még nem próbáltam. szerintem ízlene a babának, mert vaníliás, édes.

2013. jún. 5. 19:06
 10/17 anonim ***** válasza:

Persze, variálhatod. De adhatsz csak tejpépet is. Nekünk azt mondta a doki és a védőnő is, hogy ha a tápszert nem akarja meginni, akkor adjak helyette tejpépet, mert ez ugyanaz, mint a tápszer, csak szilárd. Én adnám, de a lányom utálja mindegyiket. Pedig próbáltuk a vaníliásat, banánosat, gyümölcsöset stb.

A tejpép naponta max. 2-szer egyébként mehet. De mondjuk tízóraira adhatsz sinlacot (egy kis gyümölccsel keverve nagyon finom), uzsonnára pedig tejpépet.

2013. jún. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!