Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más 16 hónapos is ilyen...

Más 16 hónapos is ilyen hisztérikus?

Figyelt kérdés

A 16 hónaposunk nagyon ingerlékeny az utóbbi időben. Ha valami nem úgy történik, ahogy ő szeretné (akár apróságok is), rettenetes visításban, őrjöngésben tör ki, és percekig - nem tudok jobb szót - őrjöng, mint egy állat. Néha hozzánk is vág dolgokat, vagy a földre veti magát, a földbe veri a fejét, stb.

Nagyon apróságok hatására is, pl. ha kiveszek a kezéből egy olyan tárgyat, amely nem neki való, percekig ŐRJÖNG.

Más gyerek is ilyen? Ez normális??

(Most az időjárás is rátesz egy lapáttal szerintem, de alapból is ez a helyzet. Ma konkrétan 10 percenként őrjöng valami miatt, de amúgy is durva.)



2013. jún. 6. 10:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szintén zenész.....

most ez egy ilyen kor, nem igazán tudsz mit tenni. Próbálkozhatsz megmagyarázással, nyugtatással. Ha már végképp nincs erőm hozzá, berakom az ágyába, kis idő múlva érte megyek. Mi ezt újabban éjszaka játszuk...

2013. jún. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A fiam szintén 16 hónapos. Nem mondom hogy ilyen durván, de ő is állandóan hisztizik. (nem veri a fejét a földbe, nem dobálózik, csak kifeszíti magát és borzasztóan sír). És valóban, ilyen apróságokért is, hogy elveszek tőle valamit... Remélem nem tart sokáig ez az időszak!
2013. jún. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szintén 16 hónapos a fiam és lassan megőrülök ugyanígy megy a hiszti mindenért ő is földre veti magát vagy engem próbál megütni, napról-napra rosszabb a helyzet és most már éjjel is van egy kétórás cirkusz, fájdalma nincs a fogzás sem téma most, így teljesen tanácstalan vagyok mert aludni sem akar nappal sem max. 1 órát és egész nap fáradtak is vagyunk emiatt, remélem lesz ez jobb is.Kitartás nekün!
2013. jún. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 15 hónapos, nálunk most pelenkázásnál megy a műsor ill. ha valahonnan ahol jól érzi magát el kell indulnunk (pl. játszótér, nagyiék...stb) KOnkrétan ilyenkor nem bírok el vele egyedül. Ő hídba feszíti magát őrjöng és néha harap is. A pelenkázón rúgdos (ami szuper mert már nő a pocakom a tesóval...). Én egyedül este le sem bírnám fektetni csak ha a férjem is ott van mert képtelenség bepelenkázni és felöltöztetni egyedül...
2013. jún. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Kisfiam 15 hónapos és kb egy hónapja nálunk is dackorszak van, ugyanezen okok miatt ő is hiszizik, azaz ordítva sír, beszűkül a tudata, időnként "hidal" pl. ha pelenkázás közben nem engedem felülni. Ilyenkor nem hallgat a szép szóra, de ölelést időnként elfogad (ekkor örülök, mert nyitott a vigasztalásra) máskor meg eltol magától és folytatja. Próbáltuk már hangos, határozott szóval, de ettől méginkább ordít, ez nem ajánlatos módszer. Nálunk is vannak rossz napok, amikor az egész délelőttöt végigordítja, szinte semmit nem lehet csinálni tőle, én ilyenkor elviszem egy nagy sétára, mert az leköti vagy babajátszóba, mert ott kedvére mászkálhat, na azután óriásit alszik és délután aranyos szokott lenni.

Biztos vannak olyan szakértők, akik tuti módszereket ajánlanak, de úgyis túl leszünk ezen a korszakon, én igyekszem a megérzéseimnek megfelelően korrekten lereagálni, hogy lássa, ez nem jó viselkedés, ellenszenvet szül másokban.

2013. jún. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, akkor hát én is megosztom, hogy nálunk mi vált be.

-A tévé. Tudom, sokan ellenzik, én viszont óriási előnyének tartom azt, hogy szinte bármikor képes elvonni a gyerek figyelmét a hisztiről. A legdurvább őrjöngés közepén ha bekapcsolok neki egy mesét vagy valami zenét, szinte azonnal elhallgat és elfelejti a hisztit. Ilyen sikeres figyelem-elterelést semmi mással nem sikerült elérni.

-A figyelmen kívül hagyás. Ha nem veszek tudomást róla, amikor őrjöng, szintén elég hamar abbahagyja, belátván, hogy nem eredményes.

-Valamilyen ingergazdagabb kinti program, akár bevásárlás, piac, játszótér vagy séta. Az idegen helyen levés és a "levegőváltozás" délelőtt nekünk jól bevált annak érdekében, hogy délben jól aludjon.

-Tapasztalatom szerint a meleg is ingerlékennyé teszi. Klimatizált helyen sokkal kiegyensúlyozottabb, kezelhetőbb.


Egyéb tapasztalat valaki?

2013. jún. 20. 09:16
 7/18 anonim ***** válasza:
8%
én úgy ráordítanék és bezavarnám a szobájában..aztán 2x is meggondolja hogy hisztizzen e legközelebb
2013. jún. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
Kedves utolsó! Itt 15-16 hónapos gyerekekről van szó, nem 3-4 évesekről...
2013. jún. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Kérdező. Jó meglátás ez, hogy jól elterelik ezek a figyelmét. Viszont a figyelmen kívül hagyás a legjobb. Szerintem nagyon mást nem éri meg bevetni. És ezt folyamatosan MINDIG akárhányszor csinálja.
2013. jún. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy jártam át a fiam eszén, hogy mikor hisztizett, el kezdtem keresni....Hol a Balázs?? Nem látom? Hol vagy? NÉztem az ágy mögött, a paplan alatt. "Anya nem látja a hisztis gyerekeket? Hol vagy???". Ekkor már csak szipogott, aztán rávágta hogy "Ott!" és ő is keresgélt kacagva, és el is felejtette mi volt a hiszti tárgya.

De ez nem mindig jön be.

2013. jún. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!