Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most múlt 6 hónapos a fiam....

Most múlt 6 hónapos a fiam. Azt hittem lassan túl vagyunk a hasfájáson. Sajnos 3 hónapos korától tápszeres. Állandóak a kínlódások, kisebb-nagyobb intenzitással. Ki mit mond, van egyáltalán olyan tápszer, ami masszív hasfájós babánál beválik?

Figyelt kérdés

Eddig több próbálkozás után a Beba pro 1-es vált be. De most, hogy elmúlt 6 hónapos, azt már nem kaphatja, a doki dm-es Babylove 2-est javasolt. Mondván, ez szokott beválni a nagy átlagnál. Hát ezek szerint, mi ebbe nem tartozunk bele. Szörnyű napok következtek...ha lehet még rosszabb most, mint az elején volt! Hídba húzza magát és sikongatva bömböl, annyira szenved. Plusz ma evés után kb egy órával, visszajött egy adag kaja belőle (nem büfiztetés közben) Ekkor hívtam a védőnőt. Hipp Bio Combiotik-ot javasolt. Hát nem tudom, hogy be fog-e válni, kb olyan sűrűségű, mint a Milumil volt, ami szintén megkínozta.

Nem tudok másra gyanakodni csak erre a Babylove tápszerre.

Azt észrevettem, hogy néha, mikor cipelem lenyugszik, de sokszor még ez sem segít. Tornáztatni nem is engedi magát, ilyenkor befeszíti a lábacskáit. Hasát ha masszírozom, semmit sem használ. Elején a hasához húzta fel a lábait, amikor a hasát fájlalta, de mostanában nem felhúzza, hanem a bokáinál dörzsöli a lábait de veszettül.Közben tátott szájjal üvölt.

Már benne vagyunk a forgolódós, kúszós időszakban, gyanakodtam még fogzásra is, de látszani az ínyén még nem látszik, hogy nőne a foga.

A hasfájás, sokak szerint akikkel eddig beszéltem, már nem kéne bántsa...

Tejallergiás nem lehet, nincsenek olyan tünetei, csak most ez az erős sírása, és húzódzkodása. Nem tudom, mi másra gondolhatnék, doki védőnő nem gyanakszik semmi másra.



2013. jún. 6. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam tejallergiás és a doktornőnk szerint van olyan baba akinek a tünet csak a fájdalmas sírás. Én is tejallergiás voltam, nekem semmi tünetem nem volt, csak étvágytalanság. Én a helyedben megpróbálnék egy tejmentes tápszert is, hátha segít, de azt legalább 2-3 hétig kellene adni neki, hogy megtudd az e a baj. Ill. 6 hónap felett már vérből kimutatható.
2013. jún. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Milupa Fermentált ilyesmikre van ha jól tudom!
2013. jún. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2013. jún. 6. 17:08
 4/11 A kérdező kommentje:

Azt kérdezték már a legelején tőlünk, hogy nem volt-e a családban tejallergiás, mert akkor nagy a valószínűsége, hogy örökölte. Tudtommal nem volt senki tejallergiás a családban. Ezért zárták ki ennek a lehetőségét, de így elgondolkodtató...

A Milumil Fermentált valóban erjesztett tejtermékekből készül? Jó ez egy 6 hónapos hasfájósnak? Nem a székletével van baj, bár az is elég zöldes, de minden nap van 2-3 alkalommal.

Tudtommal tejtermékeket csak 10 hónapos korától kaphat.

A másik érdekes dolog, hogy már nem írt fel receptre semmit a doki. Nem adhat 6 hónaptól egy tápszer receptet sem, vagy nem támogatottak valóban ettől a kortól?

2013. jún. 6. 17:27
 5/11 anonim ***** válasza:
A fermentál gyomorműködés segítő! Az én lányom 14 hónapos még most is írják!
2013. jún. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, köszönöm. Az szép, akkor holnap felkeresem a dokinkat és rákérdezek.
2013. jún. 6. 18:04
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is megpróbálnám a helyedben a tejmentes tápszert, hátha...

Én a Neocatat ajánlanam, csak az a baj,hogy ezt csak gasztroenterológus írhatja fel. Nekünk csak az segített. A szója alapú tápszertől ugyanúgy szenvedett

Kisfiam is tejfehérje és laktózérzékeny.

2013. jún. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, nektek volt-e valami látható tünete is a laktóz érzékenységnek, vagy csak a keserves sírás? (Pl. kaki színe, kiütés stb.)Nekünk eddig a Beba pro 1 vált be. Úgy gondolom, ha tejallergiás lenne, akkor azt sem bírta volna. (Annyi, hogy a kakija általában sötét vagy max világos zöld, párszor volt csak arany színű).
2013. jún. 7. 11:47
 9/11 anonim ***** válasza:

Sírt. Nem sírt, hanem üvöltött a hasfájástól. Nagyon hangos bélmozgása volt, baromi hangosan kutyorgott a hasa. Borzalmas volt az etetése, szinte nem is lehetett eteni,mert evés közben is sírt és feszítette hátra magát, úgy hogy majd kiesett a kezemből. Hát kb. ennyi volt a tünet. Mostmár 10 hónapos, a Neocate tápszertől rendeződött. Most fogunk mi is váltani Milumil Pregominra, ez tej alapú, de laktóz és tejf.mentes.

Utolsó voltam

2013. jún. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja és ekcémás is volt, de az szerintem a tejfehérjétől volt. A laktózérzékenység úgy tudom nem okoz bőrön tüneteket.
2013. jún. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!