Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem baj, ha nem adok neki...

Nem baj, ha nem adok neki tejpépet? Egyáltalán miért jó?

Figyelt kérdés
7hónapos, nem adtam, és nem is tervezem, ha nem muszáj.
2013. jún. 6. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Én sem adtam neki. Szopizott 2 éves koráig, meg 7 hósan már ette a natúr joghurtot gyümölccsel.
2013. jún. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
meg keksz vagy babapiskótát tettem bele
2013. jún. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én sem adok már hónapok óta az 1 éves fiamnak, előtte is csak párszor kapott. Én nem látom sok értelmét a tejpépnek.
2013. jún. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért jó? Összetételét tekintve hasonló a tápszerhez, vagyis babának fontos dolgokat tartalmaz. Én kb 7 hónaposan kezdtem el adni neki, uzsira, hogy ne mindig csak gyümölcsöt egyen. Délelőtt evett gyümölcsöt keksszel, nem akartam uzsira is azt adni. Joghurtot meg még nem adhattam, miokr a 3. étkezést már kiváltottuk, szóval kipróbáltuk - és bevált! Ez a kanalazós kaják közül a kedvence! :) Szerintem, mert emlékezteti a tápszerre, anyatejre az íze. Mindig rakok bele gyümölcsöt is, illetve most már kap gabonapépet, vagy joghurtot, ezeket is gyümölccsel. Ha nem szeretné, nem kapna, de az én 8 és fél hónaposom imádja.

Röviden: nem baj, ha nem eszik tejpépet, ha amúgy megvan a kellő tejalapú tápláléka napközben.

Eleinte én is tartottam tőle, de a védőnőm szerint nyugodtan adhatom, sok jó dolog is van benne!

2013. jún. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az uzsonnát vagy a vacsorát szokták kiváltani vele, hogy jóllakjon éjszakára, és nyugodtan átaludja az éjszakát. Legalábbis nekünk a védőnő azt tanácsolta, hogy vacsira azt kapjon, de én fürdés után már nem akartam kanalas kaját adni, úgyhogy uzsira kapta. Nálunk is nagy kedvenc volt de 1 éves kora meg már hallani sem akar róla, nem szereti a pépes dolgokat egyáltalán...
2013. jún. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazából tápszer, meg gabona keveréke a tejpép, hozzáadott vitaminokkal, meg ásványi anyagokkal. De ha nem akarsz, nem adsz. Sztem a ht.keksznél, meg bolti piskótánál tuti jobb.

A jó éjt tejpépek lassan felszívódó fehérjéket, és szénhidrátokat tartalmaznak, így később lesz tőle éhes a baba, mint a normál kajától. De magad otthon házilag is készíthetsz tejpépet gabonapelyhekből (zab, köles, hajdina, árpa, rozs, búza stb, vízzel, tejjel fel lehet főzni, és adhatsz hozzá almát, fahéjat, kakaót, egyéb gyümiket. Ezekből is össze tudsz válogatni lassan felszívódót.

Még egy, ami a tejpép mellett szól: 2 perc és kész van, míg bármi más otthon elkészített kajához több idő kell.

2013. jún. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tápszeres baba, átalussza így is az éjszakát. Talán majd mégis kipróbáljuk. :)
2013. jún. 7. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!