Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha csak fejitek az anyatejet...

Ha csak fejitek az anyatejet hogyan jut időtök játszani a babával?

Figyelt kérdés
Babám 5 hónapos, napi 10szer fejek fél órákat.

2013. jún. 6. 16:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%
Miért nem megy a szoptatas?
2013. jún. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Én 5 hónapig fejtem napi hatszor az volt a legtöbb. A köztes időben jut idő játszani vagy még azt csináltam,hogy beraktam a kiságyba és odaültem mellé, közben énekeltem, beszélgettünk, ment a zenélőforgó az ágya felett ezzel elvolt.Vagy ha Apa itthon volt addig ő foglalkozott vele. Aztán már kevesebb volt a tej így csökkentek a fejések is, a végén már csak napi 2-szer fejtem. Ennek már vége! Kövezzetek meg de elég is volt.
2013. jún. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem,h miért fejsz ilyen sokat?
2013. jún. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

@1: Szoptatást próbáltam, de 200 gr-okkal kevesebbeket evett mint cumisüvegből. Bimbóvédőt meg úgy megszívta, hogy szétszakadt a mellbimbóm.

Amúgy mára 5 hós és 6,5 kg, szóval lehet elég lett volna neki a kevesebb tej is, csak megijedtem és abbahagytam a szoptatást...én hülye...

2013. jún. 6. 17:01
 5/18 A kérdező kommentje:
@3: azért h legyen mit adnom a babámnak, tápszert kiköpi...
2013. jún. 6. 17:02
 6/18 anonim ***** válasza:
Elektromos mellszívód van?
2013. jún. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Megértem. Én is pont ezért utáltam az egészet, mert a gyerektől vette el az időt! Ha egy napra kiszámoltam, hogy mennyi idő megy el fejésre, hát elszörnyedtem :( Mikor alszik, olyankor fejtem, vagy mikor magába eljátszott -teszem hozzá, mindig olyankor kelt fel, vagy elégelte meg a játékot és akart volna engem.

Ma már 8 és fél hónapos a kisfiam, már csak napi kétszer fejek, de hamarosan elhagyom teljesen, mert már beleőszülök az egészbe!

Szerencsés vagy, nekem sose volt elég a lefejt tej, tápszerrel kellett mindig pótolnom.

Én arra jutottam, hogy fontosabb a gyerekkel töltött idő, mint hogy egy ideges, fáradt anyukája legyen a babának! Próbálj meg többféle tápszert is, keverd az anyatejjel, hátha úgy már megissza.

Kitartást!

2013. jún. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám is csak a lefejt tejet kapja, immár 7 hónapja. Először én is gyakran fejtem, kb. 3 óránként, még éjjel is felkeltem csak ezért. Aztán fokozatosan rájöttem, hogy felesleges. Néhány hónap után már úgyis beállt a tej mennyisége, és ha ritkábban fejem, akkor is UGYANANNYI A NAPI ÖSSZMENNYISÉG! Így most napi 3 fejésnél tartok:

1. reggel 8-tól kb. 8.45-ig, ekkor még visszaszundít reggeli után a fiam,

2. délután 3-tól fél 4-ig, ekkor is vagy a délutáni szundi van vagy játszik mellettem a szőnyegen

3. este 9-től kb. 40 percig, ekkor a baba már alszik én pedig nézhetem közben az esti filmet. :-)


Hidd el, hogy ezzel a 3 fejéssel ugyanúgy kb. 1,5 litert fejek egy nap, mint a kezdeti 3 óránkénti fejegetéssel, legfeljebb jobb feszül a mellem reggel mikor felkelek.


Próbálj meg ritkábban fejni és rá fogsz jönni, hogy ugyanannyi tejet termelsz, csak más elosztásban jutsz hozzá, ennyi idő alatt ugyanis már rég beállt a kereslet-kínálat és nem csökken a ritkább fejéstől sem! Pl. nem 2x2 dl, hanem 1x4 dl jön le, így sokkal több időd marad a babára!

2013. jún. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
7-es vagyok - Sajnos nálam nem így alakult a ritkább fejéssel, egyenes arányban a tejem is csökkent mindig! Szerencsés vagy 8-as, hogy neked így megy, de nem ez a "normális", elvárható, kevesebb fejéssel nagyobb százalékban van esély a tejmennyiség csökkenésére is. Eleinte, pár napig még nekem is ment így, de egy hét alatt látványosan kevesebb tejem lett minden egyes fejés-elhagyással.
2013. jún. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szia sorstárs. Ugyanígy voltam, ahogy te, napi 6-7 óra ment el a fejéssel, melegítéssel, etetéssel, sterilizálással. Segítségem nem volt, férjem két helyen dolgozott, nagyon kemény időszak volt az első 10 hónap. Nem is nagyon vannak emlékeim, zombiként éltem. :S Játszani nem volt sok időm, de szerencsére nem is igényelte annyira, tök jól eldödörészett magában, és szórakoztatta magát, vagy engem nézett, míg fejtem.
2013. jún. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!