Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom mikor tanul meg...

Kislányom mikor tanul meg ülni, lemaradt?

Figyelt kérdés
Lányom jövő héten lesz 10 hónapos. Szépen kúszott, most már mászik, felkapaszkodik és feláll és a kanapé mellett lépeget is. De ülni egyszerűen nem ül...mikor vagy hogyan tanulja meg? Ha elfáradt az ácsorgásban, segítek neki mindig úgy, hogy leültetem és úgy másszon el, aminek örül, de magától nem ül. Mit tehetnék?
2013. jún. 6. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Valószínűleg a guggolásnál kell a baj forrását keresni. Ha a guggoló, térdhajlító mozdulat nem megy, akkor nem tud leülni az állóhelyzetből.

Mászást követően kiül? Ha mászik és megáll pl valamit megnézni, akkor kiül?


Gyógytornásznak megmutatnám. Akihez mi járunk, nála volt egy hasonló eset és szépen "ki tudta javítani".

2013. jún. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 10 hós elmúlt, mikor magától felült. (8 hónaposan kezdett kúszni, 10,5 hónaposan mászni, ezzel egyidejűleg felült, feltérdelt, felállt, 11 hónapos korától lépeget bútorok mellett.) Holnapután lesz 1 éves, de még csak kb. egy hónapja ül rendszeresen, úgy hogy mászik, aztán megáll és kiül. Viszont még csak pár napja kezdett guggolni, úgyhogy szerintem ahhoz semmi köze. Viszont ne ültesd le, ha feláll, hadd üljön le magától. Hidd el, tudni fogja, mit kell csinálnia. Legyél mellette, de ne segíts neki, magától kell megtanulnia.

Ne siettesd, ügyes, nincs lemaradva, csak mostanában egy csomó gyerek hamarabb csinál mindent. De ez persze nem azt jelenti, hogy a többi le van maradva.

2013. jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Állásból leguggolni nagyon nehéz egy ekkora babának.

Ha mindig segítesz neki, akkor nem fogja megtanulni.:)

Szerintem nincs lemaradva, hamarosan meg fogja tanulni, csak hagyd neki, hogy próbálkozzon.:)

(egy gyógytornász)

2013. jún. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Kedves gyógytornász, megnyugtattál, külön köszönet érte. Hagyom, csinálja :) Nem guggol még, és az izmai is rendben, ma már láttam, hogy mikor elveszítette az egyensúlyát a kanapé mellett, akkor a popsijára huppant és ügyesen kiszedte a kezeit maga alól, mert rögtön hasra is fordult és el is mászott. Csak nem ül :)

2013. jún. 7. 11:18
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves Első! Nem ül ki mászás után, ha szólok neki, akkor inkább megfordul :D
2013. jún. 7. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!