Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valakinek görbe lába a...

Volt valakinek görbe lába a babájának?

Figyelt kérdés

14 hónapos a kislányom, és görbe O lába van. Voltunk vele ortopédián, ott azt mondta az orvos, hogy ezzel nem lehet mit kezdeni ki fogja nőni. Azt mondta a babák nagy részének O lába van másfél éves koráig, és ez később ahogy nő, kiegyenesedik. Volt így valaki? Tényleg kinövi?

A múltkor az új szomszédok megjegyezték, hogy milyen görbe lábú ez a kislány! Nagyon rosszul esett!


2013. jún. 6. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Sarlóláb - dongaláb (olvass utána).


És menjetek el másik orvoshoz.


Ne rosszul essen, hanem cselekedj, olyan orvoshoz menj, aki értelmeset is mond.


A babák nagy részének nincs görbe lába, valamit rosszul tud ez az orvos.

2013. jún. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az öcsém és közöttem nyolc év van, így emlékszem rá kiskorából, elképesztő O lába volt. Anyumék elvitték ortopédiára, ott az orvos azt mondta, hogy ez nagyon görbe, el kellene törni a lábait, mivel ilyen kis korban úgyis hamar forr... Összepakoltak és eljöttek, semmit nem csináltak tesómmal. Most egy 13 éves kiskamasz, és olyan egyenes lábai vannak, hogy még én is megirigylem.:)


Egyik unokatesómnak is nagyon görbe lába volt egyébként, neki terpeszpelenkája volt, de hamar lenevelte a családot arról, hogy ráadják, mert üvöltött mint akit ölnek olyankor...:) Neki sem görbe a lába már így felnőtt fejjel.


Persze ami nálunk volt, nem általános, de szerintem nincs ezzel probléma. Viszont ha nagyon zavar, vidd el egy másik orvoshoz is szerintem.:)


A szomszédaitoknak meg nem jutott elég józan ész, ha ilyet szóvá tesznek...

2013. jún. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
férjemnek és apósomnak görbe a lába, a babának is, szerintem örökölte, de az orvos azt mondja, hogy még ilyenkor (16 hós) majdnem minden babának ilyen, és kinövi.
2013. jún. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Első válaszolónak! Utána néztem a dongalábnak, hát a lányomnak pont nem ilyen a lába. Donga lábnál az egész lábfej mintha befelé lenne fordulva, úgymond sarló alakja van. Az én lányomnak viszont a lábszára görbe, ezért is mondta az ortopéd szakorvos, hogy O lába van. Egyébként a gyerekorvos is születésétől minden havi vizsgálat alkalmával nézi a babák lábát, ha donga lába lenne, valószínű észre vette volna. Nem hinném hogy hülyeséget beszélt az ortopédus, mert elég jó hírneve van itt felénk. Nem is azért tettem fel a kérdést, mert nem hiszek az orvosnak, csupán kiváncsi voltam akinek volt ilyen, mennyi idő alatt nőtte ki.

2013. jún. 7. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!