Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is kaptok néha "idegbajt"?

Ti is kaptok néha "idegbajt"?

Figyelt kérdés

Ma rendesen kiakadtam, mert egy igazi tündér lányom van, és mindent meg tudtam, és tudok is remélem csinálni mellette napközben. Lefoglalja magát és elvan egyedül is, de mivel most kezdett járni, ill lépegetni, és van egy kutyánk is, egy keverék, aki mindig ott van, ahol nem kéne lennie. :D

Elvan a gyerekkel, de nyilván ha főzök nem hagyom, hogy együtt legyenek, hiszen akaratlanul is okozhatnak egymásnak fájdalmat, főleg a gyerek Neki, aki a játékát mondjuk csak arrébb dobja és a kutya lábán landol..


Ma főzni próbáltam és a gyerek ott lábatlankodott, ha meg kint volt a kutya játékait akarta rágcsálni az egyiket sikerült is. :(

Csináltunk egy rácsot a konyhára, hogy majd a kutya bejön velem oda és elég csak a gyerekre figyelni, de Ő ott fél és eddig nem jöhetett be, így nem érti és nem akart bent maradni.


Elzárni nem akarom a kutyát, ne érezze kirekesztettnek magát és a gyereket sem teszem már járókába, max etetőszékben van el jól, de egy ekkora gyereket amiatt, hogy főzök nem akarok betenni.


Amíg alszik, én is szeretek pihenni, netezni, kikapcsolódni, feltöltődni kicsit, szóval akkor megint nem szeretnék házimunkával foglalkozni.


Szóval Ti hogy oldjátok meg a főzést, takarítást?

Én takarítok mellette, de imádja a porszívót és jön utána, fogdossa, kikapcsolja, feláll mellette.. :(


Imádom és jól elvagyunk itthon, van napirend, bár nagyon korán kel, hajnal 6 körül, de este fél 8 felé már alszik is. Már átalussza az éjszakát, szóval elégedett vagyok, de ma pl kicsit kusza reggel volt, így gondoltam megkérdezem Ti hogy vagytok ezekkel a sok teendős mindennapokkal? :)



2013. jún. 7. 08:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én nem néha kapok idegbajt, hanem naponta többször! :)

Itthon vagyok egy 2.5 éves kisfiúval, és egy 4.5 hós kislánnyal! Hát nem egyszerű! A pici sok vizet nem zavar, de a kisfiam.......

A legrosszabb, ha nem tudunk kimenni sétálni, mert akkor alig tudom lekötni!

2013. jún. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Huh nehéz lehet... És hogy intezed a dolgaidat, háztartás, főzés, mosás, teregetes? Direkt akartatok, h 2 év legyen köztük?
2013. jún. 7. 09:28
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam 16 hónapos, és mellette soha nem lehetett házimunkát végezni. Szóval érezd magad szerencsésnek. Én vagy akkor főzök amikor alszik, és akkor rakom rendbe a lakást is, vagy egyszerűen nem tudom megcsinálni. Egyedül a porszívózást lehet vele együtt is elintézni, mert azt ő is szereti.
2013. jún. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Ebédet rendelek, csak hétvégén főzök! A kisfiam eljátszik egyedül is, de takarításban imád segíteni. Bevallom őszintén, hogy régebben többetbtakarítottam, most inkább szükség szerint, egy héten egyszer egy nagyobb takarítás!

A korkülönbség: hát ki gondolta, hogy a kislány rögtön összejön:)

A kisfiam szerencsére jó alvó, reggel 8 utan kel, délután is alszik legalább 2 órát, ha meg nem akkor is elvan a szobájában.

Van, hogy egész nap kezes bárány, és van, hogy ördögfióka!

A kisbaba alkalmazkodik a nagyhoz, hogy a meglevő napirenden ne kelljen változtatni! A pici csak szopik, úgy hogy ez egyszerű, már gyorsan teleszivattyúzza magát! Sajna, éjszaka is felkel szopizni, és ha kialvatlan vagyok, akkor jön az emlegetett agybaj :)

Amúgy a második gyerekkel,rugalmasabb vagyok, már nem keresem az okát, hogy miért így eszik, miért úgy alszik, hanem tudomásul veszem!

Szóval nem egyszerű, de azért nem panaszkodom, mert a kisfiam sokat eljátszik egyedül, a kislányom pedig általában egy kis angyal!

2013. jún. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja! Szuper dolog a szárítógép! Nem kell teregetni, én a vasalást is kihagyom, amióta van! Hely és időtakarékos dolog!
2013. jún. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én se néha kapok idegbajt, hanem gyakran :)))

Én is kutyával és egy 1 évessel vagyok itthon ráadásul egyedül, mit mondjak, nem könnyű.

Annyiból jó, hogy ha nincs kedvem főzni, akkor elég nekem a kenyér felvágottal, a gyereknek még nem kell bonyolult menüt összeállítani.


Te hogy tudod megoldani a kutyasétáltatást kisgyerekkel???

Mert én néha bajban vagyok ezzel

Mit csinálsz, ha szakad az eső, beteg a gyerek, vagy csak egyszerűen nyűgös és semmi se jó neki??

2013. jún. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szia kutyás ""bajtars" ! :-D

nekem van segiteg, mert reggel a férjem viszi le, du anyum van itt általában, de a gyerek is jön du ha viszem a kutyát, és este a férjem viszi vagy én, és ő marad itthon. :-D

Mekkora a kutyus? Szereti a kicsit? Mennyire vannak osszeengedve? Merre laktok?

2013. jún. 7. 14:49
 8/12 anonim ***** válasza:
Off: a kutyás problémához szólnék hozzá. Amíg főzöl nem tudsz a kutyusra pórázt rakni és a konyhához közel kikötni, hogy lásd is, de ő se tudjon bajt csinálni? Így nem lesz kirekesztve, de nem kóricálhat szabadon, és talán még a kicsitől is eltudod "zárni" addig, amíg nem vagy ott teljes figyelemmel.
2013. jún. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is egy 1 évessel és egy 2 éves mopszal vagyok itthon. Szerencsére nekem nincsenek gondjaim, mert ritka lusta kutyám van, úgyhogy vagy alszik vagy jön utánam (ahogy a fiam is), így mindig rájuk látok. Egyébként imádják egymást, nagyon jókat játszanak (persze felügyelettel). Főzni én nem főzök hétközben, vagy rendelek vagy a fagyasztóból veszek ki valamit. Porszívózni viszont nem tudok velük, mert kutya, gyerek egyaránt retteg a porszívótól :-)
2013. jún. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ohh, szerencsére jó fej a kutya, szót fogad, nem kell poraz, ha mondom maradjon, vagy a helyére küldöm, akkor ott van, de az is egy fajta kirekesztés, ha oda parancsolom és nem jöhet ki. :-( a konyhában jó lenne, mert velem van és úgyis kevesebbet van velem mostanában, de kicsi a hely és sztem fel bent, még eddig nem johetet be és ezt tudja. :-( majd alakul és szokjak. Megoldom, mert a lányom elvan az etetoszekben is sokat, még enekelunk, dumalok, látja mit csinálok vagy maszkalhatnak, de akkor jobban kell figyelnem. Meglátjuk... Várok még tapasztalatokat. ;-)
2013. jún. 7. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!