Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszat teszek azzal ha a...

Rosszat teszek azzal ha a babám bútorok mellett még nem megy viszont ha fogjuk a kezét lépeget előre?

Figyelt kérdés

Nem erőltetjük magától emeli és teszi előre a lábait

8hónapos



2013. jún. 7. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Szakemberek (pl. gyógytornászok) szerint nem túl egészséges a vezetgetés. Túl sokat ne jártassátok, és vigyázzatok arra, hogy a gerince ne legyen közben homorú (ez elég sokszor előfordul, mert a lábacskái gyorsabban lépkednek, mint ahogy a teste többi része követi).
2013. jún. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, csak ne sokaig vezessetek.
2013. jún. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van 9 hónapos,de ő is 8 hónaptól tipeg.Ma reggel is láttam a járókában feláll, vagy ágy mellett is, de annyira kis erőszakos, odajön megfogja kezünket,és erőlteti segítsünk neki járni.8 hónaposan nekem se ment még , de próbálgatta..Most meg már semmi nem érdekli,csak a menés. Való igaz a szakemberek mondják mit nem szabad, de természetesen nem egész nap ez van..mászik, leül,játszik egy db-ig,utána feláll,visszaül, odajön séta kicsit.Én is próbálom irányítgatni :-)
2013. jún. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tesz jót és a gyógytornászunk szerint sem. A fiam 11 hónapos feláll a bútorok mellett, de eszem ágában sincs vezetgetni. Másszon csak minél tovább, ha el akar jutni valahová. Majd lépeget a bútorok mellett és majd akkor vezetgetem, addig nem. Csak amit magától csinál és a vezetgetés az nem az.
2013. jún. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem fejlődik az egyensülyérzéke, ha vezetgeted! Magától nem fogja kérni, hogy vezetgesd, de ha csinálod, akkor igényelni, követelni fogja, és csak lassítod a fejlődését!
2013. jún. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem vezetgetném!

Amíg magától nem megy neki, addig nem elég fejtett hozzá a vázizma, árthatsz is vele.

2013. jún. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, káros a vezetgetés, mert gátolja az egyensúlyérzék normális fejlődését. Mert ha fogod, miközben lépked, és közben elbillen oldalra, akkor ugye te automatikusan visszahúzod, így nem tanulja meg, hogy hogyan billenjen vissza egyensúlyi helyzetbe, ezért a vezetgetett babák később ügyetlenebbek lesznek, többször esnek el, mert nem tanultak meg rendesen egyensúlyozni. Amíg nem tud önállóan járni, nem szabad vezetgetni, az a jó, ha bútorokba, statikus tárgyakba kapaszkodva tanul meg járni, mert a tárgy nem "fogja meg", amikor picit elbillen, neki kell visszabillennie egyensúlyi állapotba, így tanul meg egyensúlyozni.

Az alkalmankénti, pár perces vezetgetés természetesen még önmagában nem lenne káros, csak az a baj, hogy a babáknak ez természetesen tetszik, ha egyszer csinálták vele, akkor később is ki akarja követelni magának, így a legjobb, ha egyáltalán nem is szokik rá.

2013. jún. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!