Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos kisfiam náthás....

11 hónapos kisfiam náthás. Mivel kezelhetem?

Figyelt kérdés

11 hónapos kisfiamnak tegnap este óta nagyon folyik az orra, szörcsög. Ma már vagy 10-szer kellett szegénynek orrszívóval kiszívni az orrát. Gyerekdokihoz már csak hétfőre kaptam időpontot, és azt a tanácsot kaptam, hogy szívjam sokat az orrát, cseppentsem, és ha lázas, akkor lázcsillapító...hál'istennek nem lázas egyenlőre (remélem, nem is lesz!

Kérdésem az lenne, hogy ezen kívűl mit tehetnék még azért, hogy csillapítsam a tünetet, valamint hogy minél előbb kigyógyuljon? Milyen tea, étel javasolt ilyenkor, van-e valami csodaszer? Köszi előre is!


2013. jún. 7. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen jól csinálod, tényleg a csepegtetés és az orrszívás a legjobb, amit tehetsz, így nem húzódik a fülére. Ha átlátszó az orrváladék, nem kell mást tenned, pár nap alatt elmúlik. Ilyenkor max C-vitamint érdemes bejuttatni a kis szervezetébe, személy szerint gyümölcs formájában tenném.
2013. jún. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Cebion C vitamin, Flavon Kids és az orrszívás előtt Baby orrspray. Párásítás Salvus vízzel.
2013. jún. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor még csináltam kamilla teát és a kicsi fejéhez közel raktam mikor alutt az is segít felszakítani a váladékot!
2013. jún. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Cebion cseppet most adtam neki, meg szerintem főzök neki akkor kamillát párologtatni! Köszönöm!


Egyébként mennyit lehet ilyenkor szívni az orrocskáját? Mert szinte minden 10 percben kellene, szegény annyira taknyos. Elegendő félóránként szerintetek? Nem megy így a fülére, igaz? Csak mert utána min 10 perc, amíg megvigasztalódik :(

2013. jún. 7. 12:50
 5/7 A kérdező kommentje:

Ja, meg van itthon körte, alma, nektarin, és citrom...adhatok neki citromot, hogy egy kicsit nyalogassa? Azt elvileg csinálta már, ízlett is neki, csak a savassága miatt nem merem túlságosan adni neki.

Átlátszó egyébként a váladék, akkor elvileg nincs nagy baj?

2013. jún. 7. 12:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha elkezd sűrűsödni akkor kezd el múli majd! Annyiszor szívd amenyiszer csak kell! De így nehéz ha sír tőle! Esetleg a babyspréket próbáltad? A citrommal azért csak keveset nehogy fájjon majd a hasa de a sok gyümi jó! De épp így a zöldség is!
2013. jún. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Baby spray? Nekünk most Nasivin babaspray van itthon, azzal fújok be neki az orrocskájába, percekkel a szívás előtt.

Nagyon nehéz az orrát szívni, nagyon ellenkezik, sajnos nagyon erősen le kell fognom, sajnálom, de muszáj :(...A sprézés amőgy nekem nehezebb, egyszerűen alig engedi, hogy az orrához tegyem a spray-t :(

2013. jún. 7. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!