Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6-7 hónapos kor körül már...

6-7 hónapos kor körül már elég hamar megemésztik az anyatejet a babák ugye? Már nem annyira laktató hosszú ideig?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6,5 hónapos, szépen haladunk a hozzátáplálással, szívesen elfogadja,de...nem hajlandó szopi előtt enni.Megszoptatom, aztán eltelik fél, vagy 1 óra és utána nagyon szívesen megeszik (max.) 140ml zöldséget.

Délelőtt a 8órás és a fél12-es szopi között is kapott 80ml gyümit, azt is nagyon szívesen ette.Szóval ő szopizik is,eszik is, ez nem gond így?

Mondjuk a védőn azt mondta jó, majd picit nagyobb lesz,akkor elfogadja szopi helyett,akkor lehet majd nagyobb adagot adni, hogy kibírja a következő etetésig.

Szerintetek is jó így?

Most pl 12kor szopizott,aztán negyed2kor evett 140ml spenótot krumplival(csak úgy falta) és 3-fél4 fele mikor ébred megint kap cicit.

Amúgy délelőtt még tuti sokat eszik a mellemből,mert éjjel nem szopizik semmit,így délelőttre nagyon megtelik.


2013. jún. 7. 14:10
 1/4 anonim válasza:

Szerencsés vagy, hogy még tudod szoptatni. Mi is 6,5 hónaposak vagyunk, de kb. 1,5 hónapos korától elkezdett apadni a tejem, alig múlt 3 hónapos, mikor elkezdtem a hozzátáplálást. Szóval nem tudok annyira hasznos infókkal szolgálni, csak azt tudom mondani, örülj neki, hogy van tejed, és szoptasd, amíg tudod. De ne görcsölj rá annyira. Az anyatej amúgy idővel "elvizesedik", tápanyagtartalma elvész. De ennek a tejcsinek is van ám haszna: nagyon jó szomjoltó a babának, ami nyáron különösen jó.


Szóval, fogd fel a szopizást ivásnak, és így máris nem tűnik olyan kétségbeejtőnek, hogy 1-2 óra múlva megint éhes. :)

2013. jún. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen nem is kéne szopi előtt ennie. Minden kóstoltatás előtt szoptatsd meg, nehogy elapadjon a tejed.
2013. jún. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon is jól csinálod. Én is így csináltam a fiammal, nem volt szopihoz kötve az evés, bár utána eleinte cicizett, később nem kérte. Aztán végül a rendes kaja lett a fő evés, a szopi meg csak úgy mellékesen megmaradt.
2013. jún. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

szóval akkor megmaradt a szopi??

Mert szerintem nálunk is ez lesz...főleg,hogy itt a meleg!Nem is akarnám tőle elvenni...akkor úgyis más folyadékot kéne adjak neki.Csak így nem "etetem túl"??

2013. jún. 14. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!