Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS, eddig jól evő baba miért...

SOS, eddig jól evő baba miért nem eszik szinte semmit?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7.5 hós, 5 hónaposan kezdtünk kóstolni, mára már sokmindent eszik. Kb 1-2 hete elkezdett nagyon rosszul enni, pedig eddig falt mindent. Mára már oda jutottunk, hogy 200 g gyümölcs helyett, ha 90-et megeszik nagy nehezen, folyamatosan köpköd, most ebédnél egy kanál volt és kész, abból amit én csináltam, üvegessel próbálkoztam abból sírva pár kanál....és előtte 4.5 órája ette azt a jelentéktelen mennyiségű gyümölcsöt. És szopizni sem akar helyette....nem értem negyed annyit eszik mint eddig...ha a foga lenne, akkor legalább szopizna, de így nagyon kevés táplálékot kap....mi lehet a baj, volt valakinek hasonló?
2013. jún. 8. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Van valami jele,hogy a foga készülődne esetleg?Nincs bedagadva,nem tudod kitapintani?Láza,kedve,pisi,kaki rendben?Nálunk ugyanígy kezdődött egyébként,amikor megjelent az első foga.
2013. jún. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet egy kezdődő betegség, jöhet a foga. Tejtermékeket bevezetted már?

Mert a tejallergia első tünete is lehet az étvágytalanság.

2013. jún. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem, tejterméket még nem evett és 8 hós koráig nem is akarom. Nincs neki bedagadva egyáltalán az ínye, pisi, kaki rendben, kedve változó, de most ebédnél mondjuk szopizott mikor megkínáltam(ugye ő már alapból csak reggel-este szopizik), de hát vmit muszáj ennie, ha főzeléket nem eszik,...a délutáni gyümölcsöt is jó 40 perc alatt sikerült lekönyörögni neki, először keserves sírásban tört ki, mikor etetni akartuk
2013. jún. 8. 17:23
 4/5 anonim ***** válasza:

De ha sír akkor miért kell beletukmálni!Általában az ilyen gyerekekből lesznek a válogatós,rosszevő gyerekek mert anyuka "pörög" az evés témán,állandó könyörgés,harc az evés!Egy idő után meg már a gyerek is összekapcsolja az evést a rossz élménnyel!

Ha nem éhes akkor ne erőltesd!Nekünk felnötteknek is vannak ilyen időszakaink,gondolj bele olyankor neked is milyen rossz lenne ha valaki tömködné beléd a kaját!

Amúgy meg ahogy előttem írták:vagy kezdődő betegség vagy fogzik!Attól hogy nem látsz semmit az ínyén még a fogcsírák mozoghatnak amiből lehet csak hetek-hónapok múlva lesz fog!

Ha nem eszik hát nem eszik,kész,pont!

2013. jún. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most nálunk is ugyanez van, kb. 1 hete, sírva evés. Éhes, mert a száját tátja, de ha beleteszem a falatot, sír. Nekem a lányom most 9,5 hós, nemrég kezdett fogzani, már 3 foga van kint félig. Egyébként előtte semmit nem láttam az ínyén: nem volt sem piros, sem dagadt. De még csak nyűgös sem volt, és egyszer csak megjelent a foga hegye. Lehet, hogy nálatok is kezdődik. Még ami lehet esetleg: torokfájás, fülfájás, szájpenész. Ha ezeket kizártad, akkor lehet, hogy az ízlése fog változni, próbálj másféle ételeket adni, mint eddig. Tudom, még viszonylag kevés kaját lehet adni, de próbálkozz más ételekkel. Nekünk most ez is bejött, a bébiétel imádatot felváltotta a házikoszt-imádat..szerencsére :) Kitartást!
2013. jún. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!