Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha valaki más viszi el a...

Ha valaki más viszi el a babát sétálni, mennyire hallgat rátok, ill. elvárjátok egyáltalán?

Figyelt kérdés
Pl. kőri szokja elvinni, sosem kérdezi, hogy evett, fog-e enni, aludni, csak megy. Multkor pl. este jott, fél 7 után, mondtam, hogy ok, de idoben érjenek haza, mert 7-8 kozott mindkét gyereket furdetem, esznek, egyedul csinálom stb, reggel korán oviba megy a nagy (a kicsi féléves), ha nem kezdem el idoben, akkor csak sírás a vége. Mondja, hogy jo, jo, de fél8kor még sehol...Csak példa, nem egyedi eset. Kinek kell ilyenkor alkalmazkodni?
2013. jún. 10. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy az alkalmazkodjon, aki elviszi, te vagy az anyjuk, te mondod meg mit mikor csináljanak..utána ő elmegy haza, kalap, kabát, te meg szívhatod a fogad, hogy nyűgösek a gyerekek.
2013. jún. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen elvárható,hogy időben vigye haza! Ha nem tartja be,ne engedd el a gyereket,ilyen egyszerű!

Amúgy mi vagy ki az a kőri???

2013. jún. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1es vagyok, szerintem a gyerekek is inkább azt lássák, hogy te vagy a főnök!! A köri szerintem keresztszülő
2013. jún. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
bocsi, köri a keresztanya, általában késon jon, aztán bolondítja a gyerekeket:) Kicsit szerintem szeleburdi, lehet azért is, mert neki nincs gyereke, de nagyon szereti oket, ugyhogy mehetnek nyugodtan, de mindig mondja, h nemsokára jovunk, persze, nem megyunk messzire, de persze, sose ugy van. Néha fel tud huzni...
2013. jún. 10. 08:53
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elején én is így gondoltam, hogy a "felnőtteknek" kell alkalmazkodni "hozzánk" és hogy meg kell tanítani nekik is, hogy mi a rend nálunk, mi a szokás. Pl nagyszülők, keresztszülő, stb.De aztán rájöttem, hogy a gyereknek semmi baja nem lesz attól, hogy ha később megy fürdeni (netalán fürdés nélkül fekszik le) tovább kimarad játszani, később-korábban eszik és akkor is inkább valami nasit kap, stb.

Az én tapasztalatom az, hogy ha időnként lazítok a szabályokon vagy "legálisan" megszegjük azokat, akkor máskor sokkal jobban értékeli és érti a rendszerességet. És én sem kapok idegbajt.

Az a gyerekeknek sem tesz jót, ha mindenki csak egrecíroztatja őket, kell valaki, aki csibészkedik is kicsit velük.

2013. jún. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!