Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan Anyuka aki...

Van itt olyan Anyuka aki azért hagyta abba a szoptatást a 12hónap körül mert így találta jónak?

Figyelt kérdés
Nehezen ment az elválasztás? Miért döntöttél így? Mit kapott reggelire a babád cici helyett?
2013. jún. 10. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia. Igaz meg csak 11honapos volt de semmi ertelmet nem lattam mar. Hajnalba is sok sokszor kelt de nem enni csak cicizni. Viszonylag gyorsan ment elso ket este teat kapott mikor felkelt ejjel. Majd 3.este mar fel sem kelt.

Reggel es este tapszert kapott par hetig majd tehentejet.

Lanyom 13honaposan magatol allt le o csak tejet kapott nem tapszert.

2013. jún. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy terveztem hogy 1 éves korában elválasztom a babámat. Később sokkal nehezebb. A sors közbeszólt, 11 hós volt amikor olyan gyógyszert kellett szednem hogy pár napig nemszoptathattam, utána már nem akartam visszatérni a szoptatáshoz, egész könnyen lemondott elsőre a ciciről, 2 napig nem ölelgetett, de harmadik napon már a régi volt. Nagyon szereti a tápszert :) Minden reggel azt kap, sőt ha nem hajlandó vizet/teát inni, akkor minimális tápot keverek vízbe, csak hogyegy pici íze legyen, és azt mindíg megissza.
2013. jún. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A nagyobbikat 13 hónaposan választottam el. Akkor már csak a délutáni és az esti alváshoz cicizett, és éjjel számtalanszor. Az éjjeliről leszoktattam, az egy kicsit nehéz volt, de nem vészes, a nappaliak meg két héten belül elmaradtak maguktól, sírás nélkül.

A kicsit 12 hónaposan szoktattam le az éjjeliről, és reméltem, hogy valahogy hasonlóan fog menni utána, mint a nagynál, de neki esze ágában sincs abbahagyni. 14 hónapos, reggel-este szopizik. Az a fura, hogy délután gond nélkül elalszik cici nélkül, este viszont követeli. Kicsit már unom, de annyira nem, hogy drasztikusan válasszam el, így egyelőre várunk.

Az elsőnél azért döntöttem így, mert nagyon ellene voltam az 1 éveb felüli gyerekek szoptatásának. Valahogy undorítónak tartottam, és bevallom, a szabadságom is hiányzott. Azóta viszont sokat olvastam utána a témának, most már egyre többet tudok a hosszú távú szoptatás testi-lelki előnyeiről, és a játszótéri anyukákkal beszélgetve is azt kellett látnom, hogy egyáltalán nem extrém, ha egy kisgyerek még szopizik. Úgyhogy, bár, mint írtam, nem bánnám, ha vége lenne, egyelőre a kislányomra bízom a döntést.

2013. jún. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. jún. 10. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!