Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket szoktatok csinálni...

Miket szoktatok csinálni 10-11 hónapos babáitokkal?

Figyelt kérdés
Hogyan telik egy napotok?Kíváncsi vagyok, ki hogyan tölti napjait hasonló korú babájával, mint az enyém. Miket játszotok (lassan kifogyok az ötletekből)?
2013. jún. 10. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
1 éves a fiam. Reggel, ébredés után játszik, pakol, teregetünk ilyesmi. 10 körül megyünk sétálni, délben ebéd. Kb. fél 1-től 4-ig alszik. Utána uzsonna, játszunk (játékokkal, kutyával, lakás berendezésével). 7-kor fürdés, fél 8-kor alszik.
2013. jún. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

11 hónapos a fiam. 7 körül kelünk reggel, megeszi a távszert és utána még egy kicsit ágyban maradunk (Uki-t nézünk, mert imádja). Délelőtt szerencvsére elfoglalja magát és én addig összepakolok, mosok, teregetek, nekiállok az ebédnek. 10 körül uzsizik és ameddig ő eszik befejezem az ebédet. Még játszunk egy kicsit és 11 körül elalszik kb. 1ig. 1kor ebédel átöltözünk és megyünk csavarogni. Először boltba, utána haza és irány a játszótér. 5 körül szoktunk feljönni, uzsizik apával bohóckodnak kicsit. 7kor fürdünk és legkésöbb 8kor alvásvan :)

A játékok elég egysíkúak még sajnos. Próbálkozok a mondókákkal, de nem kötik le. Inkább egész délelőtt fel-alá sétálgat a szobában :/ A porszívóval viszont órákig képes egyedül eljátszani. A formabedós lényegét is kezdi lassan érteni, a pohártorony és a tanulókutyus is minden nap előkerül :)

2013. jún. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Nektek kb ugyanazok a játékok vannak, pohártorony, formabedobós és nekünk nem kutyus, hanem oroszlán van...meg még ezerféle játék :-D. És első válaszoló! Ti mikor álltatok át erre az egy alvásra, mert az enyém kétszer alszik még, de van mikor 3-szor is...az mondjuk ritkábban. Talán akkor inkább, ha anyósoméknál van, ő még fél 6 körül simán leteszi aludni (ennek én mondjuk kevésbé örülök)
2013. jún. 10. 12:30
 4/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Ha valami miatt nem megyünk délelőtt sétálni, akkor a fiam is elalszik 10 körül és alszik fél 12-ig. Na ez az, amit én nem szeretek, mert ilyenkor délután nagyon nehezen alszik el, ha egyáltalán elalszik. Ilyenkor már fél 6-6-tól csak a nyűglődés megy, úgyhogy, ha csak egy mód van rá, akkor nem hagyom délelőtt aludni. Szerintem ez most az átmeneti időszak az 1 és 2 alvás között. Kb. 10,5 hónapos korától van így.
2013. jún. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, 1 hét múlva lesz 11 hónapos a kislányom. Reggel 5-6 körül ébred, cicizik, átöltöztetem, én is rendbe teszem magam, reggelizek(addig az etetőszékben szórakozik). Bemegyünk a nagyszobába, játszunk (közben kávé, elpakolás, takarítás). 8-9 körül eszik, utána másfél órát alszik. Közben csinálom a dolgomat és kicsit netezek (nekem ez a kikapcsolódás és a pihenés :D). Ebéd előtt vagy után sétálunk, azaz csak én, ő a babakocsiban üldögél még. 2-3 körül megint alszik, kb. 15.5-2 órát. Ennek nagyon örülök, mert hónapokon át csak 30 perceket aludt. Ébredés után uzsonna, játék. Őt nem igazán lehet magára hagyni, folyamatosan igényli a közelséget. 7kor vacsi, utána fürdés, cici és alvás.

Sok dolgot megért már, szereti a zenélős játékokat de igazából a kópéskodás a mindene: ágyra fel, arról tovább az asztalra a kábelért stb., résen kell lennünk. Egyébként olcsó gyerek, egy madzaggal tovább eljátszik (persze felügyelet mellett) mint a legdrágább játékával! :)

2013. jún. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
javítok: nem 15.5 órát hanem 1.5 órát, utolsó voltam.
2013. jún. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!