Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája sokáig cicin...

Akinek a babája sokáig cicin aludt el, hogyan oldódott meg végül a dolog? És akkor már utána egyáltalán nem kérte a cicit, vagy még szopizott azért valamennyit?

Figyelt kérdés
2013. jún. 10. 21:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hú, ez engem is érdekel, hátha valaki ír jó tippet.

Fél éves a lányom, csak cicin tud elaludni éjjel-nappal.

2013. jún. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én lánykám sokáig cicin aludt el, de aztán egyik napról a másikra elkezdett megharapni,és nagyon durván,ami nagyon fájt. És mindíg ezt csinálta, akárhányszor kínáltam neki a cicit, megharapott. Ugyhogy nem is akartam eröltetni, meg hát nekem is fájt, gyakorlatilag egyik napról a másikra leválasztottam. utána nem kérte már soha, éjszaka cumival alszik el, amúgy nem cumizik.
2013. jún. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam másfél :). Próbálom lassan rábeszélni, nem akarok drasztikus lenni. Meg örülnék, ha azért nem szokna le teljesen, csak el tudna nélküle is aludni. Ő is mindig azon alszik el, nappal is. Lassan megpróbálnám esetleg mesére cserélni.
2013. jún. 10. 21:22
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam kb. 1 hónapja kis segítséggel magától el tud aludni. Addig csak cicin,napközben és éjszaka is. Most 8 hónapos és se napközben,se éjszaka nem kell cici az elalváshoz. Énekelek neki,simizem,néha cipelem a fenekét,ha reménytelen a helyzet,akkor beteszem a hordozóba és hintáztatom,amíg el nem alszik. Kicsit hagyom benne,10 percet,majd kiveszem és meg sem ébred :) örülök,hogy így alakult. Még szopizik 3x egy nap.
2013. jún. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 1 éves koráig csak és kizárólag cicin aludt el. Elképzelni sem tudtam, hogy fogom leszoktatni! Aztán vettem babatejet és először elkezdtem vele kóstoltatni evés közben, mindig picit többet ivott, majd pár nap elteltével este fürdés után csőrös pohárba készítettem és az addigi megszokott fürcsi utáni cicizés helyett az ölembe ültettem és a tejet adtam neki, majd amikor megitta énekeltem, ringattam egy picit és betettem a kiságyba, és csodák csodájára elaludt. Azóta így megy minden este és kb 5-10 perc alatt elalszik! Ma (15 hós lesz) már mondja a törölközés közben, hogy teeejci, teeejci! Nagyon hamar megszokta, pedig nagyon durván cicifüggő volt este, alig bírtam betenni a kiságyba úgy lógott a a cicimen! Éjjel is óránként kelt cicizni! Erről is leszokott, apa megy vissza altatni, ha ébred! 2 szopi megmaradt még: Napközben ha én altatom akkor még cicin alszik el (de ez nem zavar én is pihenek kicsit :-) ) És még hajnalban ha kel én megyek hozzá és akkor is cicizik még! Erről is tuti könnyen leszokna (Pár napba telne szerintem), de ez az én lustaságom...
2013. jún. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves 2., akkor gondolom már ő is unta, azért lett ilyen kis harapós? Mit szólt hozzá mikor nem kapott, nem sírt utána? Mennyi idős volt?
2013. jún. 10. 21:26
 7/13 anonim ***** válasza:
A fiam is cicin aludt el, és miután 7 hónaposan leválasztotta magát, cumisüvegből kapott esténként tápszert, azon elaludt.
2013. jún. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én is azt szeretném, ha úgy történne, hogy ne viselje meg. Egyik nap is mondtam neki, hogy fáj, és elengedte, és rám feküdt :). De aztán megint kérte egy idő után, akkor a másikat adtam, ami nem fájt, de legalább látom, hogy van remény, lassan remélem megérik rá.
2013. jún. 10. 21:33
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok


nem tudom igazából,hogy miért kezdett el harapni, de sehogy nem akart rendesen szopizni,inkább csak "cumizott" rajta, aztán megharapott.. :D

Fél éves volt ekkor pont. Egy ideig úgy aludt el,miután leválasztottam,hogy ugyanúgy feküdtünk,mikor cicizett,csak nem cici volt a szájába hanem cumi,és közbe énekeltem,ja és szorosan magamhoz kellett ölelnem... ( megy a gőzös volt a kedvenc altató ének ) ez ment kb 2 hétig, aztán ez sem volt már jó, aztán egy hétig kb ringatni kellet, de az se volt jó... aztán kipróbáltam,hogy fürdés-pizsibe öltözés ilyesmik után, ivott egy kicsit általában vizet, aztán jó éjt puszi, cumi a szájába,hasra tesz. takaró sarkát az orrához gyűröm,villany leo, és már alszik is. tehát kb 7 hónapos kora óta egyedül alszik el, most 11 hónapos,ugyanígy megy minden este, annyi különbséggel,hogy mostmár sokszor csak rászív 2-3 a cumira, kiköpi,és elalszik. ha éjszaka felébred akkor megkeresi a cumit,és alszik tovább, kivéve ha szomjas. akkor feláll a kiságyba,kopog a lambérián és megyek itatni, iszik,aztán alvás tovább. :)


Bocsi,hogy ha hosszú lett :)

2013. jún. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De aranyos :)! Azt mi is csináltuk, hogy szopi pózban feküdtünk, mondtam, hogy csak bújjunk össze. Egy darabig jó volt, de aztán kérte a cicit. Egyébként nagy néha éjjel vagy reggel vissza alszik anélkül is, ha nagyon álmos. Nem adom rögtön a szájába, először megpróbálom lebeszélni, ha mem megy, akkor oda adom, mert nem akarom, hogy felhergelje magát és ne aludjon vissza, néha sikerrel járok, néha nem. De ebből gondolom, hogy legalább nem teljesen reménytelen.
2013. jún. 10. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!