Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyaként miről mondtál le, és...

Anyaként miről mondtál le, és mi az amihez ragaszkodsz?

Figyelt kérdés

Úgy értem hobbi,szórakozás,sport,megszokott dolgok,stb.

Amihez ragaszkodsz,azt hogy oldod meg?Ki segít?

Köszönöm a válaszokat!


2013. jún. 10. 22:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ez így elég sarkított. Lemondtam a konditeremről, de járunk sétálni, úszni, itthon tudok tornázni. Szóval nem is igazán lemondás. Lemondtam a szórakozásról, ezek inkább nagyobb baráti összejöveteleket takarnak, de eljutok moziba, nyaralni, olykor színházba, sokat beszélgetek a barátaimmal, gyerekeimmel, ismerősökkel. Olvasni alvásidőben, este tudok, filmet nézek éjjel, vagy vasalás közben, szintén alvásidő. Fodrász és hasonlók, ezeket sajnos ritkábban tudom csinálni, mint szeretném. Szeretek bütykölni, ezt is szoktam, ha van időm. Igaziból nem mondtam le semmi fontosról, csak átalakítottam, ami nagyon kell. Úgy gondolom, majd később másra is lesz időm, de ha mégsem, azt se bánom.

Ha el kell mennem, akkor a férjem, vagy nagyszülők segítenek. Kicsit szervezni kell.

2013. jún. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Átmenetileg szinte mindenről lemondtunk...szeretek sütögetni, meg kreatívkodni, de nincs rá energiám estére mikor a srácok alszanak.Nap közben esélytelen,hogy kikapcsolódás céljából magammal foglalkozzak:)

Szokott olyan lenni,hogy anyumékhoz átvisszük őket és párommal sétálunk,fagyizunk egyet,de ez nagyon ritka,még a pici eléggé hozzám van kötve,mivel csak fél éves.

De tudom,hogy csak átmeneti,mert mikor nagyobbak lesznek,akkor talán több időm lesz:)

Amúgy meg ezt nem élem meg veszteségként,mert nagyon szeretek velük lenni:)

2013. jún. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szinte mindenről...egyenlőre.Nehéz is volt eleinte,hogy semmi sincs,ami régen volt.Oda a megszokott életem.

De ezt vállaltam,amikor a baba mellett döntöttem.

Nem terveztük őt,csak jött.

De nem bánom.Imádom őt,jelenleg ő a legfontosabb számomra.

Még nagyon anyás,és hozzám van kötve (4hós,még szopizik)

így nem sok lehetőségem van kimozdulni,de ha mégis akkor a párom,vagy a nagyi vigyáz rá.

2013. jún. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Lemondani majdnem mindenről.... azokról is amit imádok, pl. múltkor kaptam marcipánt, az egyik gyerek sóvárogva nézte. Simán odaadtam neki, pedig nagyon imádom, nagyon szerettem volna megenni, de ez a lemondás mégsem volt kellemetlen...


Amire viszont háklis vagyok és első perctől fogva ragaszkodtam hozzá, az egyik hogy ha vécén vagyok, akkor hagyjanak békén. Kizárólag életveszély esetén lehet nekem szólni, semmi más nem olyan fontos, hogy ne érne rá 2 percet (én nem trónolok bent félórákat). A másik az, hogy ha eszem, akkor ne másszanak az ölembe. Sokszor láttam azt, hogy anyuka kiszolgál mindenkit, felvágja a gyereknek a husit, tesz majonézt a tányér szélére, stb, mire odajut, hogy ő is enne, addigra mindenki végez, az aprónép elunja magát és anyuci ölébe mászik, így nem tud enni anélkül, hogy ne kelljen egy copfocskát kikerülni a villával amikor eszik. Én tényleg szívesen kiszolgálom őket, ha kell az égő házba berohanok értük, de ha nincs baj, akkor legalább ezeket hagyják meg nekem békében.

2013. jún. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az alvásról. Ez nagyon hiányzik.

A többi szervezés kérdése, de tény, hogy jelentősen csökken a kikapcsolodások száma. A férjemen kívül nincs segítség.

De, mint előttem írták, amikor nagyobbak lesznek , ezen a téren több lehetőség lesz.

2013. jún. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A sportról nem mondtam le! Heti kétszer másfél órát járok kondizni, a fiam 4 hónapos kora óta!

Lemondani? Hát sok mindenről! Alvásról, bulizásról, olvasásról, egyedül pisilésről stb.! :)

De nem is olyan nagy gond ez! :)

2013. jún. 11. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hú, sok mindenről. 3 kicsim van, jót nevettem amit előttem írt vki hogy úgy eszel hogy ugrálsz meg ne kelljen kikerülni egy copfocskát se evés közben na nálunk ez teljesen így van (sajnos). Korábban nagyon háklis voltam erre hogy ne egyenek bele a kajámba, ami a tányéromon van az az enyém, szívesen adok sütök mindenkinek de amit kitettem a tányéromra azt ne vegyék már el...na hát mondanom se kell ez totálisan megváltozott.

Ha előbb ülnék le enni mint ők akkor a 2 kajásabb már ott van mit eszek mi az adjak neki is vagy neki inkább vmi mást adjak.

Elmondom hogy most türelemmel várjon akkor ( 5 és 3 a nagyobb) de persze ez a szó nem szerepel a szótárukban még mindig csak elég kevéssé...

Ha velük egyszerre próbálok enni akkor tuti az kell aminálam van illetve közben ez kell az kell még pluszban felugrálok meg ételt vágok stb.

Utálom ezt. De van remény mert múltkor elmentünk ebédelni együtt családilag és a legkisebb pont bealudt a babakocsiban, a középső oviban volt (kirándulás volt aznap)és a legnagyobb kend egymaga nem csinálta a műsort szépen evezz ivott egyedül egy hang nélkül. Szóval reménykedem:)))

Hobbim nincs úgy igazából olvasni szeretek nagyon de hát mire odakerülök este inkább beszélgetek a férjemmel, összebújunk stb. minthogy olvassak...

Sport, hát sajnos mikor nincs itthon a férjem nincs kire bíznom őket és le kell mondjak a futásról ezt nagyon sajnálom mert kedvenc mozgásformám.

Egyébként meg a férjemen kívül nem segít senki.

De rengeteg dolgot megoldunk valahogy szóval teljesen megváltozott az életünk de már nem is emlékszem igazán hogy amíg nincs gyerek, addig hogy is zajlik az élet meg mi megy könnyebben.

2013. jún. 11. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag mindenről lemondtam/tunk. Imádtam olvasni, rejtvényezni, eljártunk moziba. Az alvás nagyon hiányzik, a nagyobbik 4 éves, a kisebbik 7 hónapos. A nagyobbik sosem volt jó alvó, a kisebbik egy fokkal jobb. Nem bírom kipihenni magam 4 éve. A nyaralás álom marad, míg vissza nem megyek melózni. Akkor több lesz a lóvé, talán megengedhetjük majd magunknak. A nagylány sosem akkor éhes, mikor kaja idő van, neki sose nem jó amit főzök. A kicsit nemrég kezdtem hozzátáplálni, szóval az is macerás. Sokszor eszembe jut, hogy de jó lenne 3 évvel előrébb járni. De ez nem igaz, mert akkor lemaradnék sok mindenről. Ez van.
2013. jún. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Elég sok mindenről le kellett mondanom, de lettek helyette új dolgok. A régi "barátok" néhány kivételtől eltekintve elmaradtak, de lettek helyettük újak. A bulizás fogalma is megváltozott, már nem discoba járunk, hanem gyerekzsúrra, és őszintén szólva ott jobban is érzem magam.

Suliba járok, de ahhoz nem passzióból ragaszkodom, hanem mert kell. Amióta a kicsi is nagyobbacska (1 éves elmúlt), újra elkezdtünk randizni is a férjemmel, igyekszünk havi egy napot szabaddá tenni magunknak. Szerencsére a nagyszülők viszonylag közel laknak, és ők is elég fiatalok, így ilyenkor náluk vannak a gyerekek.

2013. jún. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hol is kezdjem....

Kb mindnenrol vagy legalabbis kis atszervezest igenyelt a dolog. Imadok olvasni,amit eddig elolvastam 1-2nap alatt az most 1-2!honapig tart:) Volt hogy 9honap alatt olvastam ki egy konyvet.

"Szorakozni" neha napjan elmegyek,ami annyit takar hogy a munkahelyem meletti pubba beulok a munkatarsakkal par orara.

Mindig is szerettem jatszani,akar xboxon akar szamitogepen,filmet/sorozatot nezni. Megvarom meg elalszanak a gyerekek ha kell 11-12 ig is fent maradok csakhogy kicsit kikapcsolodjak. Igy a ferjemmel is ilyenkor van idonk egymasra.

Alvas,o anyam hogy hianyzik. Kepes voltam 13-14 orakat aludni,most van hogy egy hetre jut annyi:)

Ferjemen kivul mas nem tud segiteni,nagyon messze vannak a rokonok,igy mozi,vacsi nem megoldhato..

Hetente jartunk vagy moziba vagy beultunk enni valahova,rettentoen hianyzik de sajnos ez van.

Nagyon jot nevettem a "copfocskat kerulgeted a villaval",nalunk is igy van. Mire en leulok a nagy(3eves) befejezi,meg ha tele is van neki akkor is kell az enyembol...

A kicsit meg etetni kell,altalaban o eszik eloszor.

2013. jún. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!