Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit csináltok ha lázas a...

Ti mit csináltok ha lázas a gyereketek?

Figyelt kérdés
Hajnal óta lázas a fiam, 20 hónapos, voltunk orvosnál azt mondta ha 3 nap múlva nem megy le neki akkor menjünk vissza. adom neki a germicid c kúpot, már 3-at kapott de visszamegy neki olyan meleg a kis feje meg mindene. alszik-felkel, alszik-felkel, ha felkel akkor sír, adok neki inni meg cicizik is még, de izzad is. nagyon aggódok érte, de ugye meggyógyul? nektek mennyi ideig szokott tartani? 25 éves anya
2013. jún. 11. 12:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
próbáld ki a hűtőfürdőt,vagy a priznicelést.Bár a hűtőfürdő humánusabb.
2013. jún. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hűtőfürdő!!!
2013. jún. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés nálad mit jelent a láz.

A dokid nagyon jó, szerencsére nem adott antibiotikumot, ami csak is bakteriális fertözésre hat, és ha nem állandó 40 fokos láza van akkor nagy a valoszínüeg, hogy virsusos a fertözés.


A láz fenékben mérve 38,5 felettöl van. Az alatt nem kell csillapítani, a testnek is kell dolgoznia, vagy még akkor lehet adni, ha nagyon nagyon nyügös, vígaszthatatlanul sír, mert akkor fájdalma van(pl torok).

Ha nem tudod 38,5 alá vinni a lázat, vagy csak 1-2 órára megy akkor külömbözö hatóanyagú lázcsillapítokat 3 óránként adhatsz neki,max 6x egy nap. Pl paracetamol tartalmu, majd 3 óra után nurofen, aztán megint paracetamol...

2013. jún. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az előző szépen leírta a lázcsillapítást, én hűtőfürdővel kombinálnam a gyógyszeradást!
2013. jún. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És az normális hogy most többet alszik?? Szinte folyamatosan... sohasem szokott ennyit, napközben is max 1 órát de azt se mindig
2013. jún. 11. 13:12
 6/11 anonim ***** válasza:

nyugi, nem lesz baja, meggyógyul :)

Jó, ha alszik, akkor gyógyul, igyon sokat!! Főleg, ha izzad és legyen friss a levegő a szobában.

Fürdesd többször.

Ahogy írták, egyszer Nurofen, egyszer Germicid, 38,5 fok fölött, de ha nagyon rosszul van, sír, akkor én szoktam ez alatt is csillapítani. Hát nálunk legutóbb fülgyulladás volt, na, két hétig lázas volt, előtte torokgyulladás, feküdt egész nap. Mérd sűrűn a lázát 38,5 fok fölött, nehogy hirtelen felszökjön.

2013. jún. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

egy gyerek már csak ilyen, gyakran beteg, ez ezzel jár.


ezt az "ugye meggyógyul?" ugye te se gondolod komolyan? :) ha ennyire rágörcsölsz, közösségbe kerülésnél meg fogsz bolondulni :(

enyém fél éve kezdte az ovit, egy kórházon, 2 antibiotikum kúrán, influenzán, bárányhimlőn, gége gyulladáson, mandula gyulladáson és 3 olyan betegségen vagyunk túl ami rejtély mi volt, csak lázas volt pár napig.

szóval tényleg nyugi, nem kell túlparázni.


ha alszik az nagyon jó, akkor gyógyul! ha ébren van akkor csinálj neki hűtőfürdőt, az leviszi a lázát.

ha izzad az is jó, mert akkor megy le neki a láza, csak öltöztesd át ha már nem izzad! adj neki 2x 10 csepp cebiont, és ne germicidet adj neki nappal, hanem gyengébbet.

germicid éjszakára jó, leviszi a lázát (bár 1 éves kor felett váltani szoktak, de ha jó még neki akkor mindegy most)

nappal a panadolt és a nurofent váltogasd, de csak ha lázas! hőemelkedést nem szoktunk csillapítani, az a test védekezése, hagyd dolgozni. 38-38,5 fölött csillapítsd, a kettő különféle hatóanyagú így 4 óránként is kaphatja felváltva, éjszakára meg ha nem is lázas elővigyázatosságból ilyenkor adhatsz neki egy germicidet (ha egész nap nem volt lázas akkor ne)

éjszaka pár óránként lej fel hozzá és ellenőrizd a lázát.

ha nem éhes akkor ne tömd, elég ha sok folyadékot iszik.

de ha kívánja, adj neki húslevest, főtt krumplit, ropit, ezeket szokták betegen szeretni :)

jobbulást

2013. jún. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mindenki szépen leírta,én még kiegészíteném,hogy megkérdezem,tudod-e,h kell hűtőfürdőt készíteni?Szóval először kb. a testhőjének megfelelő melegségű víz,és azt szépen lassan hűtöd,mikor már benne ül.

Ha pedig izzad,az jó,akkor megy le a láza,legalábbis az enyém(ahogy én sem)nem izzad,mikor lázas.

2013. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi most estünk át mind2 fiammal :)

nekünk felváltva kúppal vagy nurofen vagy algoflex baby vagy cataflam csepp és a kúp mexalen (kúput csak 6 óránként lehet közte valami szirupot kell ami más hatóanyagú) nekem a nagyfiamnál 1 napig tartott a kicsinél 2

2013. jún. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ha lázas, jó a gyógyszer.

Ilyenkor sokat alszik, ez nem baj, természetes.

Én adnék neki sok-sok innivalót. Ezt segíti ha valami sósat adsz neki. Pl.: ropi, perec

És melegbe kell bugyolálni.

Ha így is fölmegy a láza akkor hűtőfürdő: ezt sem úgy kell érteni, hogy jéghideg, hanem csak hüsi.

2013. jún. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!