Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres anyukák, a 3 hónapos...

Tápszeres anyukák, a 3 hónapos növekedési ugrással kapcsolatban kérdezhetek?

Figyelt kérdés

A kisfiam nemsokára 3 hónapos lesz (jövő hétvégén), és ma a következőket tapasztaltam: a 11 órai evés után úgy tűnt, kevesli a mennyiséget, de aztán abbahagyta a nyöszörgést. Utána már 1 órakor kétségbeesetten sírni kezdett. Lecsekkoltam minden lehetőséget (hideg van?, meleg van?, álmos?, nyűgös?, kézbe vágyik? stb.), de egyik sem segített, nagyon sírt, ezért gondoltam, hogy már éhes. Hozzáteszem, hogy általában 3-3,5 óránként szokott enni, erre állt rá magától. De most már 2 óra után evés lett belőle, sőt, miután megette a szokott mennyiséget, legörbült a szája :)


A védőnőmmel nem nagyon tudok erről a növekedési ugrásról beszélni, mert akárhányszor említettem, elengedte a füle mellett, mintha nem is létezne a jelenség. Az érdekelne, hogy Nálatok is volt-e hasonló, azaz hogy korábban éhezett meg így 3 hónap körül? És ha igen, akkor 2 óra elteltével mehet-e a tápszer neki? Sokan azt mondják, hogy nem kellene ilyen hamar, meg hogy próbálkozzam vizet adni neki, de azt meg nem issza meg. Illetve megitta, amíg pici cukrot is tettem bele. De aztán a védőnő azt mondta, hogy hagyjam el belőle a cukrot... (míg egy másik kimondottam javasolta, egyébként.. szóval így nehéz)


2013. jún. 12. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Tápszeres babánál ilyenkor nem sűrűbben kell etetni, hanem meg kell emelni az adagot.
2013. jún. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kerria ***** válasza:

Ép ésszel nem mehetne neki tápszer...hiszen ilyen hamar nem ürül ki a szervezetéből.


NA DE, én is adtam, amikor már minden mást kizártam, hogy mi lehet a gond. Elfogadta megette. Arra vigyázz, hogy ne legyen belőle rendszer. Maximum majd a következő etetésnél egy kicsivel (egy kanál) növeld a mennyiséget.


Cukros vizet ne adj neki... ez viszont fontos! Mert nagyon hozzászokik, és később alapból el fogja utasítani a vizet, ha nem lesz íze! Ez persze csak saját vélemény, javaslat! Vízzel kínálgasd, egyszer el fogja fogadni... meglátod!

2013. jún. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen! én is arra gondoltam, hogy lehet, hogy az lenne a megoldás. Már elég régóta ugyanannyit eszik...
2013. jún. 12. 15:07
 4/8 A kérdező kommentje:
most először fordult elő, hogy 2 óra múlva kérte a kaját, ezért is gondoltam, hogy a növekedési ugrás miatt lehet.
2013. jún. 12. 15:09
 5/8 anonim ***** válasza:
szia! nekünk most 2,5 hós, és már legalább 2 hete sír, ha elfogy a tápi . viszont abba is hagyja kis idő múlva. no meg a végén már nem is eszik akkora hévvel. de sztem is lassan kevés lesz neki a 120víz plusz tápi. már akartam emelni az adagját ,csak megijedtem mert a tápi, amit most eszünk 5 hós korig 120+ 4 kanál tápszert javasol. így nem emeltem. úgy próbálok csalni, h. nem 120 vízhez teszem a 4 tápit, hanem 125-130 hoz. sokszor így is sír, dr sztem csak a cumi hiányzik neki, nem a kaja.
2013. jún. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én nem tartom a tápszeres dobozra írt mennyiséget.. mert az nem elég neki. Most annyit kap, amennyi a 3-4 és 5-6 hónaposok közötti mennyiségnek felel meg. Azzal lakik jól.
2013. jún. 12. 20:48
 7/8 anonim ***** válasza:
mennyit eszik egyszerre?
2013. jún. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
napközben 160 mili vízhez megy 5 és 1/3 kanál tápszer, este és reggel 170 mili vízhez 5 és 3/4 kanál tápszer. Szépen fejlődik, nem kövér, és mind az orvos, mind a védőnő elégedett a mennyiséggel :)
2013. jún. 13. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!