Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás, tejallergiás babák...

Ekcémás, tejallergiás babák anyukái segitségét kérhetném?

Figyelt kérdés

14 hónapos a kisfiam és csunyán ekcémás. Szteroiddal nem szeretném mostmár kenni, mert csak ez segit már. Szeretnék inkáb áttállni a tejmentes étkezésre. A főétkezés az nem is olyan nagy gond , mert tejtermék nélkül is lehet finomakat főzni. Vagy a rízstejet használhatom , ha jol tudom? Viszont a többi étkezéssel leszek nagy bajban. Például nem ehet ezentul vajas kenyeret? Vagy milyen felvágottat ehet?

Segítsetek légyszives , ti miket adtok babátoknak?

Nagyon köszönöm előre is a segitségeteket!



2013. jún. 12. 16:32
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
55%

[link]


[link]


a második linket olvasd el, ott van egy lista, mit ehet.

2013. jún. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Laktóz érzékeny volt a Fiam iszonyatos nedvedző ekcémákkal... 80 ezret költöttünk fél év alatt ilyen olyan hiper szuper antiellergén cuccokra amik telis-tele vannak szteroidokkal... De gondolom nem kell bemutassam, hogy egy súlyos ekcéma mibe kerül...



Ami gyönyörű bababőrt varázsolt neki az a mannaszappan (olivaolajszappan és shea vaj)

[link]

[link]

elég drága de néhány nap alatt elmúlt a nedvedzés és kevesebb, mint 2 hét alatt eltűntek a foltok! Tökéletes bőre lett! Azóta se jött ki neki (csak ha tojást eszik) és ennek már 2 éve!


Én a vajjal mindig kentem neki, állandóan zsírosan tartottam... Ha letörölte akkor rögtön kentem is vissza. A szappannal mosott kezet és azzal is fürdött.


Tejcukor vagy tejfehérje érzékeny vagy csak abszolút nem ihat tejet? ez kiderült már?


Felvágottakban a gyulait kell nézni (abból se mind de a legtöbb glutén és laktóz mentes)

Én pl a májkrémet házilag csináltam mindig, pulykasonkából a sága (de a cimkére ráírják, ha olyan helyen dolgozták fel ahol tejtermékkel szennyeződhet)


Rizstejezzetek, szóját kerüld (ki tudja mi igaz a pletyikből...) rizstej nagyon édes. Finom pudingot és tejbegrízt/rizst lehet vele készíteni... Vajat nem ehet! Margarint igen (azt hiszem a linconak van mentes margarinja...) tescoban vannak ilyen bio részlegek (hütős sorokon valahol) ott rengeteg dolgot meg tudsz venni vagy auchanban (én odajártam) Vagy neten keresel allergiások boltját! Ha gasztrodoki adta a leletet akkor étrendi segítséget/útmutatót is kellett volna adjon!

Mindent kell nézni, hogy mi mit tartalmaz (gondolom hányás, hasmenés jelentkezik nálatok is vagy más is?)

Ha nem kaptál ilyeneket akkor gyűjtsd össze a kérdéseidet és írd meg! Én sajnos rengeteget tanultam ebből a Fiam miatt!

Amikor fagyizni akart mi fagyigépet vettünk ha kenyerezni akart akkor a világ végéről elővakartam neki vagy én készítettem előre neki sajtos pogácsát, croissantot reggelire és mikor elkészült nem a sütőbe raktam hanem a fagyóba és 10 darabonként sütöttem neki a pogácsát vagy egyesével a sajtos croissantot. Kakaót is tud majd inni ha akarsz neki ilyeneket adni csak cukrozatlan kakaó kell (szerencsi vagy bonbonetti) és te készíted el neki mert a rizstejhez ha cukrozott kakaót adsz megőrülsz olyan szirup lesz minden!


Bármi kérdésed akadna írj! Ha gondolod nagyon szívesen segítek! De annyira nem durva, mint elsőre tűnik én is nagyon megijedtem mikor megkaptuk a leletet, hogy úristen és akkor most, hogy lesz??? de simán zökkenőmentesen megy minden! Általában az allergiások a kecsketejet és sajtot ehetik (másabb az íze sokkal) de Fiam például ugyanúgy tudot rántott sajtot enni, mint mi! Kinőhető, mi túl vagyunk rajta! Csak nullára kell csökkenteni a tejet! Iszonyat finom sütiket tudsz majd neki csinálni! Semmiből nem kell kimaradjon! :) Mi ha vendégségbe mentünk elötte megkérdeztem mi a kaja ha olyan volt amiből nem ehetett a Marci akkor szóltam, hogy Én otthon elkészítem a mentes változatát vagy ő ne habarja be (tejszínt tejet stb hagyjon ki) egy kis adagot vegyen külön kis lábosba és megyek csinálom!

Nálunk a családban már a végére csak úgy főztek mindenhol, hogyha véletlen megyünk biztosan legyen olyan étel a fagyóban amit a Fiam ehet, Pogács, croissant, fasírt, hal, csirke (a kijevi csirke hatalmas kedvence!)

2013. jún. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
55%
ja és ha olyan ételt készítenél amibe nem édes tej kell akkor kókusztej (nincs kókusz íze sem szaga!)! Nagyon finom és egészséges ételeket tehetsz elé így is :)
2013. jún. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

Sziasztok! NAgyon köszönöm a gyors válaszokat! Semmien leletet nem kaptunk igazábol. Az 5.-ik börgyógyásznál voltunk és megint szetroiddal le lettünk tudva. Nincs vérvétel vagy bármien alapos kivizsgálás.

De bele ástam magam egy kicsit az ekcéma témába és azt olvasom mindenhol, hogy ki kell vonni minen tejterméket és tejszármazékot az étrendjéböl. Nagyon sokat segitettél de még az elején vagyunk és most fognak eszembe jutni a kérdések! És akkor majd kérdezek. most uzsira lekváros kenyeret evett, hálistennek szereti. Meg a tejpépeket is szereti. És ugy gondolom a rízstejjel is sok mindent el lehet készíteni, holnap megyek veszek belöle. Nagyon köszi mégegyszer!

2013. jún. 12. 18:18
 5/45 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy csunya piros pöttyös és viszket a böre de nem levedzett még neki. Az örökös vakarózás és a mindenhol kijövő piros foltok nagyon unalmasok. Főleg az ujjai és csuklója meg a hajlatok szinte mindig ilyenek.
2013. jún. 12. 18:20
 6/45 anonim ***** válasza:
55%

És honnan veszed, hogy ez tejallergia? Lehet akár gluténérzékeny is.

És ilyenkor nem bőrgyógyászhoz kell menni, hanem gasztroenterológiára.

2013. jún. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
55%
Azért ne tankolj fel rizstejjel, borzalmas íze van. Legalábbis én utálom...
2013. jún. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
55%

Igen sajnos egyébb orvosi lehetőség nincs csak a szteroid! :s


Ha nincs kimondva allergia akkor kezd el tesztelni a gyerekedet! Vond meg a tojást és tejet és a tejpépet is. Nálunk sokszor volt olyan hogy vízbe gríz és gyümölcsöt reszeltem bele.

Ha letudtad az ekcémáját, akkor kezdd el szépen fokozatosan visszavezetni és megnézni, hogy mire van ez a heves reakciója. Nekem 8-9 hónapos volt a Fiam mikor napi 8-9 alkalommal ment a hasa. Vittem dokitól dokiiog senki nem tudta mi ez. Védőnőt kérdeztem meg hogy most mi van és mondta, hogy tej és akkor jöttek ki az ekcémás foltok is. De eddig hetek teltek el... A végén már fenyegettek, hogy kiszáradás-kórház-infúzió stb...

Leálltunk a tejjel csak rizs és kókusztej volt én készítettem mindent neki, a felvágottaknál meg iszonyat körültekintően kellett váléasztani!

És kezdődött a teszt, hogy tejcukor vagy tejfehérje...

Először csak a habarás volt laktózmentes tejfőlből akkor semmi más napokig csak így, csak tejfől. aztán tejbegríz laktózmentes tejből, túrórudi, neki való vaj, sajt, túró gombóc stb stb...

És mire dokihoz mentünk már tudtam az eredményt és be is igazolódott a laktóz... Ja gasztro... 8-9 hasmenés naponta decemberben telefonálok hogy ez mi ez és időpont kell! MÁRCIUS 21!!!! akkor volt a hidrogén fújás... Na addig hányszor száradt volna ki a Fiam ha a heim pálon múlik...


Szűrj ki most neki mindent, levesezzetek sokat! Húsleves, borsóleves, májgombóc leves, húsgombóc leves stb

főzelékeknél rántás de inkább húsis tésztákat, kajákat csinálj. Lasagne (besamel nélkül), rakott kelkáposzta stb

és ha letisztult kezdd a kísérletet. De szerintem nem tejallergiás mert annak egyéb tünetei is vannak...

Szerintem a mannaszappan tud nektek sokat segíteni. Segít persze ha kizárod az ilyen ételeket a menüjéből, de miután elmúlt az ekcéma én mindenképp adnám! Kis mennyiségben de Őneki még rengeteg kell! És ha nem orvosi döntés a tejallergia akkor Én biztos adnám neki! :)

2013. jún. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
55%
ja és a glutén érzékenység sincs kizárva de azt egy egyszerű vérvételre a gasztrón letudják!
2013. jún. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem meg el kell vinni vérvételre, és kiderül, nem kell hónapokig kísérletezni folyamatosan. A gasztrón leszűrik ételallergia sorra, tejre, gluténra, stb...
2013. jún. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!