Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te mikre "tanítod" közel 7...

Te mikre "tanítod" közel 7 hónapos kisbabádat?

Figyelt kérdés

7 hónapos az enyém is és ötleteket szeretnék meríteni.

már forog,és félig ül is már,most kezdi el mondogatni azt hogy : te te te te :) még nincs foga.

na végül is mindegy ez csak egy kis bevezető volt !


köszi a választ



2013. jún. 12. 19:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Szia! Kislányomnak akkoriban kezdtem el mutatni és mondani, hogy pápá, azóta már több szót megért, például óra, lámpa, mikulás, anya, apa, mama, baba-ezt már mondja is egy ideje. Már van kedvenc meséje is. 6 hónaposan már forgott. Most 10 hónapos, négykézlábra áll, hintázik, feltérdel, négykézlábból kiül oldalra. Lassan fel fog állni.
2013. jún. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

ez aranyos :)

az enyém már feltolja a fenekét és próbál kúszni előre na meg hátrafelé is tolat rendesen..

köszi az ötletet,

2013. jún. 12. 19:51
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk a tapsi-tapsi megy nagyon.Ha elkezdem mondani,már csinálja,még alvás előtt is,nagyon cuki :)Meg most kezdtük a pápá jelentését is.Már csinálja,de még persze nem tudatosan.
2013. jún. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Erre jó az Anya, taníts engem c könyv. Naponta ad kétféle ötletet. Csak olyan feladatok vannak benne, ami szuper egyszerűek, és a fejedre csapsz, hogy ó, mért nem jutott eszembe nekem :-)

A kislányom is 7 hónapos (lassan már 8), ma konyhai eszközökkel játszottunk (műanyag szűrő, fakanál, kis tál, illetve képeskönyvet nézegettünk. Tegnap a testrészeket "tanultuk" Hol a fejed?, hol a talpad, stb, ill. a kiskutyáját (plüss) dugtam el a hátam mögé, azt kerestettem, mindig máshonnan vettem elő.

De szereti azt is, ha a játékait letakarom egy textilkendővel, és ő húzza le. Sokat mondókázunk, éneklünk neki, meg táncolunk :-)

Most kezd ülni ő is, így már egyszerűbb lesz vele játszani. Gyors tempóban kúszik, már a mászást is kezdi. 4 foga van.

2013. jún. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

6 hónapos a 3. babám. Nem tanítom semmire, magától forog, kúszik, átmegy a szoba egyik sarkából a másikba, játszunk, huncutkodom vele, kicsit csikizem, fejem fölé emelem, sétálok vele, beszélgetek vele. Ennyi. 2 foga van.

A 2 éves lányomnak tanítom, hogy hol a feje, keze, lába......:DDDD

2013. jún. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

az én lányom egy éves, de amikor ennyi idős volt, tudott puszit adni, odanyomósat persze, azaz nem cuppant, és úgy tanítottuk, hogy mondtuk, kérek puszit és mi tettük a száját az arcunkhoz és mintha Ő adta volna, meg dícsértük.

Így lassan magától is hajolt oda! :)

Tánci-táncira ide oda nevetve mozgott. meg a pápát tudta, de csak fel le integetett, már a kézfejével is csinálja. Ha kérdeztem hol a lámpa, kutyus, anya, apa, mama, virág, odanézett.

Kérem felszólításra adta ami a kezében volt. :)


Kb ennyi. Már reeeengeteg mindent tud, a védőnő szerint sokkal többet az átlagnál, mert memória kártyázunk, rengeteg könyvéből tudja a képeket, mi micsoda és nagyon ügyes.


Jah egy Ötlet. A brendonban lehet venni egy könyvet, 2200 Ft, de nagyon megéri, az a címe, hogy a legkisebbek játékait és a lányom imádja, hozza, hogy tanítsam. :D


[link]

2013. jún. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%

4-es válaszoló vagyok megint.

Szerintem nem írtam rosszat azzal, hogy már most "tanítom" a testrészekre. Inkább tanulja meg hamarabb, minthogy 2 évesen még ezt tanulja. Szerintem az már késő.

Az első gyermekemmel is így csináltuk (nemcsak én, hanem a férjem is), igazán stramm ötéves. :-)

Jókat írt a 6-os is, az utasítások/kérések is nagyon fontosak, meg persze későbbiekben a kirakók, memóriák, párosítók, stb.

2013. jún. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kislányunk 1 hete volt 7 hónapos. Mászik, kúszik, ma vált láthatóvá 2 db picike foga! :)

Sokszor én is bajban vagyok, hogy mit tanítsak neki, mi az ami a "korának megfelelő". Minden nap tornázunk, olyankor mutatom neki, hogy melyik testrésze mi, persze viccesen. A kis nóziját ha megnyomom, akkor mondom, hogy "tü-tü", azt nagyon szereti. Kukucskásat szoktunk játszani, felveszem a nyakamba, és úgy sétálunk a házban, közben hol leguggolok, hol felállok, azt is imádja.

Van egy zenélő állatfarmunk, ott mutogatom neki az állatokat, és én is hanggal utánozom őket. Sokat énekel, és közben mutatom a dalban szereplő dolgokat.

Mondja, hogy ba-ba-ba, nye-nye-nye, g-g-g-g, má-má-má, és ezeket szoktam neki én is mondani, meg mindig valami újat.

Az a könyv amit valaki itt írt, tényleg nagyon szupi, most néztem meg. Szerintem be is szerzem! :)

Itt a link, ha valakit érdekel:

[link]

2013. jún. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja meg táncolni is szoktunk Apával hármasban. Nagyon imádja, hangosan kacag olyankor, én énekel hozzá, Apa fogja az ölében, és közben táncolunk. Ez most így elég viccesnek tűnik, de szerintem nagyon klassz. :)
2013. jún. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vasárnap lesz 8 hónapos a fiam, 1,5 hónapja kúszik,2 hete 1 hét leforgása alatt,felült ,felállt és elkezdett mászni.

Énekelek neki, játszunk pl. már a bödönbe bele tudja tenni a játékait vagy felállít bizonyos tárgyakat. Fogócskázunk: egyik szobából átmegyek a másikba ő meg követ majd vissza és így tovább. Egész nap meg sem áll így minden max.2 percre foglalja le. Beszélgetek vele sokat, dobálom,birkózunk, mindent szépen elmondok neki.Minden nap sétálunk és most a menő a játszótéri homokozás :)


Szerintem úgy tanítom a legjobban,hogy úgy beszélek vele ,mint egy másik emberrel és nem gügyögök csak neki illetve szabadon mozoghat a lakásban és felfedezhet mindent. Illetve a sok séta is fontos.

2013. jún. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!