Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok erről? Ti sem...

Mit gondoltok erről? Ti sem adtok 3 éves korig tejet a babátoknak?

Figyelt kérdés

[link]


Hát az én lányom 1 éves korától kapja a tejet, mert egyszerűen nem hajlandó elfogadni sem a tápszert sem ezeket a hiper-szuper tejitalokat. Nem volt más választás, maradt a bolti tej.


2013. jún. 13. 09:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

Elore lesszogezem, hogy nem olvastam vegig a cikket, de:


A lanyom ket eves lesz es tejitalt kap. O tapszeres volt vegig, igy nala nem volt gond, hogy elfogadja vagy sem.

Kap tejet is muzlihez, magaban, kakaoval. Viszont tejital helyett egyaltalan nem adnam neki.

Ezek a "tejek" csak elmennek kamionnal a tehen elott, kozuk nincs egymashoz.

A taperteke siralmas, meg ha tokeletes egy ember taplalkozasa mellette.

2013. jún. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Az én lányom is tápszeres volt 2 hónapos korától, mégis 10 hónaposan már gyötrelem volt a tápszerrel etetni. Nagynehezen kihúztuk 1 éves koráig. Akkor kipróbáltam a tejitalokat (több félét is), de csak pénzkidobás volt, ahogy a szájához ért kiköpte. Hiába akartam én annyira itatni vele. Valóban több vitamin van benne, mint a bolti "tejben", de mit csináljak ha csak ezt issza meg.

Most olyan rosszat tettem akkor a lányommal?

2013. jún. 13. 09:19
 3/18 anonim ***** válasza:

Megkérdeztem a védőnőt erről a 3 éves korhatárról, de azt mondta, hogy egy éves kora előtt nem kaphat tejet, utána meg attól függ, hogy volt-e a családban allergiás, tejre érzékeny, stb. Tehát nem olyan mereven szigorúan kell ezt venni. Amúgy a hozzátáplálás mindig változik. Pár év múlva lehet hogy azt mondják majd, hogy nem szabad a tejjel 3 éves korig várni (így volt a gluténnel is).

Most nem azért, de mi is kaptunk anno tejet.

Igaz akkor az emberek még nem ettek annyi szemetet mint ma, és a tej az valóban tej volt, nem pedig egy agyontartósított fehér lötty.

2013. jún. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
18%

En sem olvastam el amit belinkeltel de szerintem nevetseges 3 eves korig varni.

Epp a napokban olvastam(ha mar tapertekekrol beszelunk) a legjobb az anyatej,majd a pasztorizalatlan nyers tehentej,azutan a bolti tej es legutolso vagyis a legroszabb a tapszer!!.

Mindket gyereknel koran vezettem be igy mikor abbahagytam a szoptatast tejet ittak. A nagyobbik 13 honapos volt,a kicsi 1 eves mikor tejre valtottunk. Minden heten friss tejet kapok hazhoz,megbizhato forrasbol.

2013. jún. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A fiam kedden volt 1 éves, én mostantól fogok neki adni tejet.
2013. jún. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Még csak próbálkozunk a babával, de ebben a kérdésben elég konkrét véleményünk van a férjemmel. Ha lesz babánk, 1 éves kor alatt semmiféle tejszármazékot nem kaphat, 1 éves kora után jöhetnek a feldolgozott tejtermékek (joghurt stb), de konkrét tejet csak 2 éves kora után ihat, de lehet majd kitoljuk 3ig... Az ok nagyon egyszerű, a kistestvérem nagyon súlyos tejfehérje érzékeny volt (szerencsére kinőtte), és a férjem laktózérzékeny, abból a fajtából, ami egy pici tejre is súlyosan reagál, ezen kívül én a túrótól leszek kiütéses, szóval a család nem áll túl jól a tejtermékekkel... Inkább megvárjuk a 2-3 éves kort, de nem kockáztatunk!
2013. jún. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Az, hogy 1 éves korig ne adjunk tehéntejet, az azért van, mert még fejlődnie kell a gyomruknak, nem tudnak úgy emészteni, mint később, és a tejben vannak olyan anyagok, amit egy pici babának nehéz lenne vagy nem is tudna megemészteni, illetve ott van az allergia.

Viszont 1 éves kor után kifejlődik a gyomruk és ha nincs allergiás reakció a tejre, akkor a többi már mind csak azért van, hogy a tápszer és tejitalgyártóknak is legyen miből megélni.

1 éves korban vezettem be amúgy én is a fiamnak a tehéntejet.

2013. jún. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szia!

3,5 éves kisfiam 1 éves korától tejet kap, 6 hónapos korától volt tapszeres, én így tartom jónak( férjem is). Lányom juliusban lesz egy éves és onnantól ő is tejet fog kapni! Ha lehetne beszerezni hazi tehén vagy kecske tejet én vennék, de a mi környékünkön lehetetlen, szerintem hivatva is jobb mint a bolti! Nálunk a védőnő és a gyerekorvos is 1 éves statuszon mondta, hogy kaphat tejet!

2013. jún. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a cikket, de én 2 éves kor alatt nem adtam a lányomnak se, a fiamnak se fogok. Szeretik a tápszert. :)

Attól, hogy a tiéd nem issza, még nem biztos, hogy rosszabb, mint a tej. Gondolom, ha nem szeretnék az enyémek sem, én is kénytelen lennék tejet adni, ha egyik tápszer se jön be. De én szeretek a gyerekorvosra hallgatni ilyen esetekben, nem a "bezzeg ő már 1 évesen itta, mégse lett semmi baja"- dolgokban hiszek. Szerencsétek van, de ugyanígy van olyan, akinek nincs, és semmilyen tejféleséget nem ehet a gyerek, mert korán kapott tehéntejet. Örülj neki, hogy bírja, főleg ha nincs más választás!:)

2013. jún. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Én egy szóval nem írtam ilyet, hogy a tápszer rosszabb lenne mint a tej. Mint írtam, igenis próbáltam neki adni, de ha nem hát nem. Csak találtam ezt a cikket, és kíváncsi voltam, ki mennyi idősen kezdte el adni a tejet a babájának. Nem vetem meg azt sem akinek a gyereke nem kap 3 éves korig tejet!
2013. jún. 13. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!