Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek későn mászott, ült fel...

Akinek későn mászott, ült fel a babája, mikor? (10 hónapnál később)

Figyelt kérdés
Kisfiam kúszik még, 10,5 hós lesz lassan, járogatunk Dévényeshez (ritkán tud csak betenni, sokan vannak nála), tsmt tornán is voltunk.
2013. jún. 13. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányom is 10 hónapos és ő is lusti baba :)! Nemrég állt négykézlábra, de konduktor javaslatára tanítottam őt mászni, az még nem indult be nála, de a négykézláb hintázás az már nagyon megy neki, ő onnan ül ki oldalra, fekvésből még nem ült fel. Ő viszont nem kúszott. Nem lehet szerintem a babád izmaival baj, hogyha már kúszik. Miért kell Dévény-tornára járnotok? Találtak nála valamit?
2013. jún. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A Dévényes szerint már másznia kellene, ő mászatja, szegényke tegnap is végigsírta az egészet...

Amúgy nincsen vele semmi probléma.

Hogy mászatod?

2013. jún. 14. 08:05
 3/7 anonim ***** válasza:
10 hónaposan tanítottuk meg Dévényes gyógytornásszal mászni. Ne aggódj, semmi baja nem lesz, nem azért sír, mert fáj neki, hanem mert nem azt csinálhatja amit szeretne, korlátozva van. A fiam is így volt, ahogy felvettem, röhögött, óriási lehetett a baj ;) 3 alkalom és otthoni gyakorlás elég volt. 5 hetes korától járunk: enyhe nyaki hipotónia és C tartás miatt, mert rosszul feküdt a pocakomban, azóta kontrollokra. Szóval 3 hét alatt mászott: otthon kendővel gyakoroltam vele. Fontos lenne, hogy másszon....szabályosan kúszik?
2013. jún. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Én kislányom is nagyon sírt, amikor a konduktor mászatta, nem javasolt neki abszolút semmilyen gyógytornát, mert nincs vele gond, hála az égnek. Ülésből mutatta a mászatást. Nehéz így leírni, ezt mutatni kell. Ülésből négykézlábra kell állítani, amikor még nem tartotta meg magát, úgy 1 hónapja, akkor úgy csináltam, hogy összefogtam a alul és felül a lábát, hogy ne tudjon összerogyni, előre tettem felváltva a kezeit és lábait, de nem nagyon szerette, de most, hogy már magától megtartja magát, egyszerűbb, mert nem kell összefogni a lábait, hanem csak előre rakni felváltva kezét és lábát és most már nem is sír.
2013. jún. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam 10 hónapos lesz holnap, ő nagyon-nagyon hypotón,mostanra sokat javult a Dévény torna hatására. Ő nem kúszik, de azt mondta a gyógytornász,hogy valószínű most nem is fog, mert van neki egy homorú testtartása, am miatt nem bírja megakasztani a lábát. Majd csak később fog kúszni. Megülni már megül,de magától még nem ült fel, már próbálja kitolni a popsiját oldalra, ülésbe, de még nem tolja fel magát.

Négykézlábra áll, hintázik és halad is előre a maga módján, nagyon cuki. Most kezdtük vele a második tréning TSMT-t, az is sokat használ neki. Nektek miért kell a TSMT-t is csinálni? Nekünk a Dévényes ajánlotta egyensúlyfejlesztés miatt.

2013. jún. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy azért sír, mert nem akarja azt csinálni.... Nehéz volt megvigasztalni...

Dévényesünk nem mondott házi feladatot.

Ő még nem ül....

Nem szabályosan kúszik, egyik lábát húzza.

Nálunk 2 Dévényes van, a másik mondta, hogy mivel 10 hós (telefonba), ezért tsmt tornára menjünk. Na ott kaptunk feladatokat, de nekem bonyolult....

Jövő hétre lett volna Dévényeshez időpontunk még (1 hónapra tud adni sajna, sokan vannak, most 2-t kaptunk), csak szabadságon lesz....

2013. jún. 14. 13:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Én soha nem vittem Dévényeshez. Nálunk nincs, csak a szomszéd településen, de az is körülményesnek tűnt autó hiányában. Nehéz lett volna autó nélkül eljutni hozzá (buszállomástól kb. 4 km séta gyalog), így maradt az anyai ösztön. Más gyereke cigánykerekezett, az enyém még nem is mászott. Sokáig gurította magát, majd kommandós módon kúszott, ülésből eldőlt. 11 hónapos elmúlt, mikoris egyik este, fürdés után letettem a játszószőnyegre, elfordultam, hogy elővegyem a tiszta pizsamát. Mikor visszanéztem, hát látom, hogy ül a szoba közepén. Istenem, de büszke voltam rá! Kb. egy hétre rá szabályosan mászott, egy évesen már bútorok mellett oldalazva sétált. Nagyobb távolságokat, ahol nem volt kapaszkodó, 14 hónapos koráig mászva tette meg. Akkor összeszedte minden bátorságát, és elindult magától. Most 21 hónapos, teljesen behozott mindenkit. Sőt, sok tekintetben ügyesebb, fejlettebb, mint azok, akik korábban másztak.
2013. jún. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!