Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes a kisbabám. Szopi...

8 hetes a kisbabám. Szopi után kb 5 percet van el nyugiban. Azon kívül csak sír. Miért? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

3. gyermekünk. De totál tanácstalan vagyok. Kicsit félek, nehogy valami baj legyen az oka.

Szépen fejlődik. Nő a súlya. Éjjel egyszer kel, azon kívül alszik. Mi lehet az oka a nappali nyugtalanságnak? Ha hasfájás lenne, akkor éjjel sem lenne nyugodt, nem?

Másnak volt így? Ugye nincs nagy baj?



2013. jún. 14. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Éjjel csak egyszer kel? Nem kevés az?

Ha nem írtad volna, hogy szépen fejlődik, arra gondolnék, éhes. Büfi után nem szokott még "kérni"?

Esetleg hangzavar van nappal?

Hővel, széklettel rendben minden?

2013. jún. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szerintem nem kevés, hogy egyszer kel éjjel. De csak szerintem. A nagyok is így voltak 2 hónapos korukra. Csak egyszer keltek fel éjjel enni.

Böfi után néha adok neki még enni.

Hangzavar tényleg van nappal. Mégpedig nem kevés. Mert a két "nagy" is otthon vannak - nem túl nagyok, így aztán csinálnak zajt rendesen (4 és 2 évesek).

Lehet, hogy most már melege is van. És széklete sincs minden nap. Kb 2-3 naponta. De ezen meg azért nem aggódtam, mert a második gyermekünknek sem volt minden nap. Ha jól emlékszem 5-7 naponta volt neki. De ebből nem volt gond.


Tanácstalan vagyok...

De köszi a szempontokat, mert azt hiszem, valahogy pl nyugodtabb körülményeket kellene neki teremtenem. Azt még nem tudom, hogyan, de kellene.

Bár, most az is aggaszt kicsit, hogy tegnap aludt 10-től 1-ig 3 órát nappal, aztán este 6-ig nem tudott elaludni... Az nagyon hosszú idő egy ilyen kicsi babának.

2013. jún. 17. 08:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom azért csinálta, mert mint kiderült jött ki rajta az ekcéma, és szegény állandóan viszketett, csak nem tudta megvakarni :(....
2013. jún. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mennyi idősen jött ki rajta? És mitől volt? Mit kaptatok rá?
2013. jún. 21. 14:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha 3-4 napja áll fenn ez a helyzet, akkor a meleg... Azóta az én egyébként Buddha-stílusú öthónaposom is megzavarodott...
2013. jún. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nekem is volt hasonló...

először 5 hetesen volt egy bő hét,míg kiderült,hogy a hasfájás,mi homeos kúpot kaptunk rá,és csak nappal jött ki,én se értettem,h éjjel meg se nyikkan

egyszer pedig a szájpenésze kapcsán volt hasonló

2013. jún. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A hangzavar nem fogja érdekelni a babát, ugyanis már pocakban is hallotta. :-) Nálunk ugyanígy van a korkülönbség, a legnagyobb még nem volt 4 éves, a középső meg kettő, amikor a kicsi született.

Szerintem egyszerű testközelséghiány, kösd magadra kendőben és nem lesz tovább semmi gondotok. Ha netán tényleg fájna a pocija, a kendő arra is megoldás lesz.

Gondolom, harmadik babóként, két tesó mellett ha meggebedsz, se jut rá non-stop figyelem, ezt zokon szokták venni a kisbabák. Erre jó a kendő. A kezed szabad marad, bármit csinálhatsz, a pici meg remekül érzi magát.

2013. jún. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem először próbáld ki a gyakori borogatást,h ne legyen olyan melege. Emellé egy jó kis mei taiban kösd fel magadra. Ha így sem nyugszik meg, akkor viszont orvos, mert lehetnek neurológiai/pszichológiai/fejlődéslélektani gondok is.
2013. jún. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mei tai-ba nem rakhat 8 hetes babát, csak a kendő a megoldás hordozás szempontjából!
2013. jún. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen igen, tudom. Van kendőm és Mei-tai-om is. Utóbbit csak 3 hónapos kor után használtam.
2013. jún. 23. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!