Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatás után v előtt kezdted...

Szoptatás után v előtt kezdted el adni babádnak a gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
5és fél hónapos a fiam, próbálkozunk a hozzátáplálással de nem sok sikerrel. azt mondta a védőnő h szoptatás után adjam a gyümölcsöt de akkor már 3kanálnál többet nem eszik belőle. adjam inkább előtte?
2013. jún. 14. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 szoptatás közt adtam, bár a lányom sokszor óránként eszik, anyatejes.


Azt szokták mondani, attól függ, mi a cél.

Ha sokáig szeretnél még szoptatni, akkor szoptatás után add, ha a cél a minél hamarabbi étkezés kiváltás, akkor szoptatás előtt kóstoltasd.

2013. jún. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia!Én is most kezdtem. Az én védőnőm azt mondta elötte adjam. Mert ha utána kinálom akkor már jól van lakva a tejcsivel és azért nem fogadja el. Ma barackot evett almával utána még 5 percet szopizott. És én tízóraira adom.
2013. jún. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. Nekem meg azt mondta h nagyjából egy időben adjam minden nap és mikor szopi következik készítsem oda és majd meglátom pár nap múlva kérni fogja magától. hát még mindig a 2-3kanálkánál járunk pedig már 3hete próbálkozunk, de akkor megpróbálom előtte adni neki. :) köszi a válaszokat! :D
2013. jún. 14. 20:01
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

mivel még csak kóstoltatsz, én előtte adnám.

és előtte is adtam.

de amikor a kiváltásra törekedtem/törekszem, akkor utána adom.

2013. jún. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én utána. Hosszútávú szoptatáspárti vagyok. Nem volt célom kiváltani. Azért HOZZÁtáplálás, mert az anyatejet egészíted ki. Először csak pár falatot eszik, aztán majd többet, aztán magától ne kér cicit, csak gyümölcsöt. Nálunk így volt.


Jól írta az 1. Ha le szeretnéd választani, akkor ELŐTTE, mert akkor gyümölccsel telik meg a pocak, nem kér tejet (maximum keveset) utána. Ha rá szeretnéd bízni a szopi befejezését, akkor mindenképpen UTÁNA, mert ő tudja mi jó neki, és csak annyit fogad el, amennyire szüksége van. Így lassabban váltotok ki 1-1 szopizást. (Nálunk egy kiváltása 2-3 hónap alatt történt, mivel már 2-3szor evett szilárdat, de még kérte és kapta a tejet. WHO ajánlása a 2 éves korig, vagy akár tovább tartó szoptatás- enyémek 2-3 évesen hagyták abba.- Ha előtte adod, akkor ez nem 2-3 hónap, hanem 2-3 hét ÁLTALÁBAN)

2013. jún. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!