Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti párotok is ki van akadva...

A ti párotok is ki van akadva ha játékot vesztek a gyerkőcnek?

Figyelt kérdés
Szerettem volna venni neki egy jumperoo-t,ráadásul használtan félárban(igy is 20e)de párom határozottan ellene van.Egy tanuló focilabda is az álmom,erre mondja,h jó lesz neki a sima gumi labda,nem kell ilyen drágát venni.Van neki egy babakocsi lánca,de hamar megunja,igy vettem pár 100 ft-ért egy másik anyukától egy más milyet.Erre is ki volt akadva,hogy minek kettő.Tény,h nem vet fel bennünket a pénz és spórolnunk is kell,mert szeptemberben lesz az esküvőnk és autót is szeretnénk venni.De olyan jó lenne ezeket a játékokat megvenni neki.

2013. jún. 14. 20:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Az enyém nincs kiakadva, de nem is költök sok értelmetlen baromságra. Igaza van a férjednek, tökéletes neki a sima labda. :) És a jamperoo-t sem venném meg, nem is egészséges az nekik. Mondjuk esküvőre sem költenék, egy szolid vacsi, és kész.
2013. jún. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Igazból eddig egyszer sem mondta a párom,hogy miért vettem bármit is a fiunak.

Általában az akciós dolgokat nézem,de elófordul hogy drágább dolgokat is megveszek de sosem volt belőle gond.

Ő ugy van vele en jobban tudom mi kell neki pedig sokszor olyanokat is megveszek ami felesleges amire persze utólag jövök rá

2013. jún. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
igen,az esküvő alatt ezt értettem én is :) egy szolid családi vacsora és kész
2013. jún. 14. 20:33
 4/17 anonim ***** válasza:
42%

Szervusz!


Hogy csináljátok a pénz beosztását? Ha nincs túl sok, és amúgy is gyűjtötök valamire, akkor nekem az lenne a logikus, ha pl. minden hónap elején csinálnátok valami alap beosztást, hogy ebben a hónapban kajára kb. ennyi kell, rezsire ennyi, és így szépen felsorolva a rendszeres kiadások, meg ha valami (1000 Ft-nál drágább) rendkívüli dolgot terveztek (pl. télikabát, bár az nem aktuális). Aztán lehet valami keret új játékokra (és ha a keret pl. 5000 Ft havonta, akkor ha valami 10000 Ft-ba kerül, akkor azt kéthavi összegyűjtött pénzből lehet megvenni), és még valamennyi szabadon elkölthető pénz mindkettőtöknek, amibe a másik nem szól bele, akkor sem, ha szerinte hülyeség, amit vettél. Lehet még ilyen "váratlan kiadás"-keret is persze. Ami a számítás végén marad, azt teszitek félre. Ezen belül, hogy a játék-kereten belül melyikőtök dönt, azt is meg kell beszélni, lehet pl. felváltva.


Ezt nem azért írtam le, mert azt akarnám mondani, hogy ha nem így csináljátok, az rossz. Inkább azért, hogy ehhez képest leírhasd, hogy nálatok mi a szokás, és ha úgy látod, hogy jó lenne így csinálni, akkor persze megpróbálhatjátok.


Mindemellett a gyógypedagógus édesanyám nagyon nem ajánlja az ilyen jumperoo, bébikomp és hasonló játékokat. Nagyon fontos, hogy a gyerekek mozgásfejlődése a természetes módon alakuljon, ne maradjanak ki fázisok (úgy mint kúszás, mászás négykézláb stb.) Akiknél kimarad, azok a gyerekek sajnos gyakran diszlexiásak vagy más részképesség-zavarosak lesznek, és gyakran azt a terápiát is alkalmazzák, hogy ezeket a mozgásokat gyakoroltatják velük - és láss csodát, ez jótékonyan hat az írás-olvasási képességre is. Szóval semmiképp nem ajánlott akadályozni a gyereket abban, hogy a természetes mozgásfejlődési folyamaton végigküzdje magát.

2013. jún. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Engem ez a hozzáállás kicsit meglepett, mert nálunk a férjem vesz meg a gyereknek sokmindent. Akár felesleges dolgokat is (néha). Őt boldoggá teszi, ha adhat valamit afiunknak. Engem is, de azért mi sem szórjuk a pénzt, ne erre gondoljatok.
2013. jún. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%

Most néztem meg mi az a jumperoo, mert nem is hallottam még róla. Lehet venni rugós hintát, az olcsóbb is.

Tanuló focilabdát 5000-ért már lehet venni, én is vettem és nem tartom hülyeségnek.

Amúgy igen, a férjem már többször megjegyezte, hogy a kisfiunknak 1 éves korára több játéka lesz mint neki egész gyerekkorában.:)

Az igaz, hogy nem kell mindent megvenni, mert tök egyszerű dolgokkal is nagyon jól eljátszanak, de 1-2 drágább darab belefér szerintem. Imádják a zenélő-beszélő játékokat. Én ezért vettem tanuló focilabdát, de van persze sima labdája is.

A jumperoo-t nem venném meg, bébikompot sem fogok neki venni, inkább másszon a kis fickó.:) Az sokkal jobb neki.

2013. jún. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

[link]

Ilyesmire gondoltam.:) Bár érdekelne, hogy ez gyógypedagógus szemmel milyen, mert én nem tudom eldönteni. Ez végülis nem avatkozik úgy a mozgásfejlődésbe mint a bébikomp.

2013. jún. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az én párom nem akad. Ő is megveszi gond nélkül a játékot a gyereknek, mert elmondása szerint, ha már látástól Mikulásig dolgozik, akkor arra költi a pénzt, akit szeret. Mi szerencsés helyzetben vagyunk, mert jól keres, így meg pláne bőkezű a fiával. Egy kikötése van: minőségi játék legyen, ne gagyi. A jumperooval kapcsolatban elfogadom a párod véleményét, mert 20 ezerért használtan nem buli, viszont a pár száz forintos játékláncon nem kellene ennyire pörögnie. Max egy szállal kevesebb virágot rakattok a csokrodba, nem ezen múlik.
2013. jún. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
nem kell félre érteni,imádja a fiát ő a mindene....de úgy véli sok felesleges dolgot veszek
2013. jún. 14. 21:39
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Párodnak igaza van.Pl. ez a jumperoo vagy mi az isten hát ez egy förtelmesnagy marhaság!5 forintot nem adnék érte. Szegény gyerek ki van benne kötve, mint ha egy kis rab lenne. Tedd le a földre egy pokrócra és had próbálkozzon a mozgásformákkal.
2013. jún. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!