Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a helyzetről?

Figyelt kérdés
Tömören összefoglalva, párommal van egy 10 hónapos kislányunk, sajnos 1 hónapja vidéken dolgozik és ott helyben most az anyjáéknál lakik, akik eddig egyszer látták a babánkat, mert sajnos elég nagy a táv, ők nem tudnak jönni sok ok miatt, de most nem is ez a lényeg. Párom most feljött a hétvégére, és "megfenyegetett", hogy ha nem viszem le anyjáékhoz a kislányunkat, akkor ő sem jön hozzánk többet. De ő külön értünk nem jönne fel, hanem elvárná, hogy mi menjünk a babával egyedül 80 km-t vonattal. Rosszban is vagyok anyósékkel, soha semmiben nem támogatják a babánkat anyagilag, mert, hogy nem látják őt! Szóval, én nem akarok egyedül útra kelni a babával ilyen hosszú útra! Ti mit tennétek?
2013. jún. 14. 23:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
én sem mennék, pláne vonattal. ezt próbáld vele megbeszélni
2013. jún. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

én mondjuk simán mennék, persze nem ebben a szituban!

mi 30km-re lakunk anyóséktól, míg a fiam kicsi volt és nem dolgoztam, addig hetente 2x vittem hozzájuk, hogy babázzanak, mert ők nem tudtak jönni.


az furcsa, hogy a férjed megfenyegetett, meg nem jönne haza, jézus, mint az oviban! gondolom anyós jó nagy nyomást gyakorol rá.

én ráhagynám, azért a fenyegetés elég erős. majd ha lenyugodott és szépen megkér, akkor össze lehetne hozni, hogy vele mentek vissza vasárnap és pénteken együtt jöttök fel. ennyit azért ki lehet bírni, de míg fenyegetőzik, addig én se mennék :)

2013. jún. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
hát ez elég furcsa helyzet.mi lett a pároddal?milyen dolog az hogy megfenyeget téged?szerintem tuti az anyjáék telebeszélik a fejét.ha a nagyszülőknek annyira hiányozna az unoka akkor szerintem elmentek volna nálatok megnézni.nekem is van egy kisfiam és meguntam hogy mindenkihez én vigyem a gyereket hogy megnézzék.besokalltam és azt mondtam aki kiváncsi rá az jöjjön el hozzánk és nézze meg a gyereket.a kisfiam 2 éves lesz 5.én.apukám szülei több mint 1 éve nem látták.ugyan abba a városba laknak mint anyukámék.a szüleimet minden hétvégén meglátogatom de a nagyszüleimhez nem megyünk le.azért mert még telefonon sem hívnának fel minket.téged felszoktak hívni anyósodék?ezt amúgy neked kell eldöntened hogy elmentek e vonattal.egy biztos hogy a párod elég idióta hogy megfenyeget ilyennel téged.már ne is haragudj.a béke kedvéért lehet elmennék.de megmondanám hogy legközelebb nekik kell jönni
2013. jún. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Attól függ,hogy tényleg hogy mondta mindezt a férjed és ténylegesen miért nem tudnak menni anyósék hozzátok.Ha fenyeget és érzelmileg zsarolna a párom biztos nem mennék.
2013. jún. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%

Nem igazán értem, hogy mi változna attól, ha elvinnéd a kislányotokat anyósékhoz. Akkor jobban érdekelné őket?

Én alaphelyzetben elmennék 80km-t, de attól függően, hogy ezt hogy kommunikálná a párom. Ha így mint a tiéd, akkor nem vinném. Valami oka csak volt, hogy eddig nem mentetek. Akkor most mi ez a hirtelen fordulás a párod részéről? Meg amúgy is mi az, hogy zsarol? Nem lehetett volna megkérni téged normálisan?

2013. jún. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A vonatozás megoldható bármekkora gyerekkel.


Igazából, ha a férjem dolgozna így, tuti, hogy néha leugranék meglátogatni a gyerkekkel. De az, hogy megfenyeget?? Az furcsa. Ha valóban fenyegetés , főleg ilyennel, akkor nem mennék. Mindenképpen beszélnék előbb vele. Ha megoldanátok a kettőtök közötti problémát, akkor utána viszont mennék.

2013. jún. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
80 km az kb egy ora vonattal. Semmi baja nem lesz a gyereknek,
2013. jún. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem simán vonatozhattok 80 km-t egy 10 hónapos babával. 80 km nem egy nagy táv, és a 10 hónapos baba sem annyira kicsi már. Azt sem értem, hogy anyósék 80 km-t miért nem tudnak megtenni, hogy lássák a babátokat?! Szerintem 80 km egyáltalán nem sok!
2013. jún. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

ebben az esetben azt mondanám neki,hogy rendben,akkor ne jöjjön...lehet,hogy kicsit elgondolkodna...

Alap esetben viszont veled nem értek egyet...Komolyan 80km-t nevezel "távnak"?

Havi egyszer 250 km-t utazunk anyósékhoz,és ők is egyszer hozzánk(tény,h autóval,de még így is hosszabb az út,mint 80km vonattal...)

azt sem értem,hogy miért kéne anyagilag támogatniuk a babát,nem kell szerintem...Ha jó szívvel adnak megköszönöm én is,de soha nem várnám el tőlük.

2013. jún. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem eleve nincs joba az anyósal azért nem megy . és akkor már tökmindegy mekkora táv. Amugy meg ne hagyd magad megfenyegetni, abbol jó sose sül ki.
2013. jún. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!