Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ajánlott a gyereket...

Mikortól ajánlott a gyereket külön szobába költöztetni? Most 6 hónapos és még velünk egy szobában alszik. Ez nagyon kényelmes, minden nyöszörgést azonnal meghallok, biztonságosnak érzem, de ugyanakkor nem akarom, hogy hozzászokjon a közös szobához.

Figyelt kérdés
2009. okt. 10. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Kinek mikor esik jól. Mi 4 hósan raktuk külön, mert akkor lett kész a szobája, ha előbb kész van, előbb külön rakom. A második most kb 3 hónapig lesz velünk, utána megy a tesóhoz

Mióta külön van, jobban alszunk, mert nem ébredek fel minden mozzanatára, viszont meghallom, ha hív

2009. okt. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell eldönteni, hogy neked,de leginkább a gyermekednek mikor jó.Én 5 hónaposan döntöttem el, hogy betesszük a szobájába,mert megfigyeltem, hogy jobban alszik ha nem mászkálok, nem zörgök,matatok a szobában.Először nagyon rossz volt,mintha elvették volna tőlem,pedig nem csak egy picit arrébb került.De mindennap könnyebb lett,mindig arra gondoltam, hogy jobb neki így.
2009. okt. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6 hós koráig a legkönnyebb, utána sokkal nehezebb a szakértők szerint. A fiamat 5 és fél hónaposan tettük át a saját szobájába, addig mellettem volt az ágya. Zökkenőmentesen átállt, szerintem észre sem vette. Most 8 hónapos, azóta is szépen alszik a szobájában. Első éjszaka nagyon furcsa volt nekem hogy nincs ott, nem is aludtam jól, de most már úgy vagyok vele, hogy nyugodtabban alszom, ha nem 'figyelem' még éjszaka is minden rezzenését.
2009. okt. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szia. Mi kezdettől külön szobába tettük babyphonnal, nem volt semmi gond. Nagyon jol alszik. Ha valamiert egy szobában aludt velünk akkor nyugtalan volt. Szerintem már "nagy baba" külön aludhat.
2009. okt. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia én nem áttettem, hanem én költöztem ki tőle. Holnap lesz 16 hetes, kb egy hete jöttem ki. hajnalban sokat forgolódik, ezért mindig felébredtem rá,és nem tudtam visszaaludni. Amióta kint alszom a másik szobában a párommal, sokkal jobban alszom hajnalban. Azért bent hagytuk a szivacsot, és az első etetés után együtt alszunk vissza, ahogy régen :)
2009. okt. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet életkorhoz kötni.Akkor tedd külön amikor már nélküled is biztonságban érzi magát.
2009. okt. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Mikortól? Az első naptól. Mivel, ezesetben azt tanulja meg, hogy alvás = a szobámban az ágyamban. Érdekes módon kislányomnak nem volt egy pillanatig sem probléma a biztonságérzetével, fantasztikusan jó alvó, 10 hetes kora óta 10-11 órát alszik éjszaka, és soha nem ébred sírva. Minden gyermek azt tanulja meg, amit tapasztal. Ha a babád azt tanulja meg, hogy az alvás azt jelenti, hogy anya mellé bújok, akkor csak Őt "szivatod" meg, mert amikor majd át akarod paterolni az ágyába, nem fogja érteni, hogy miért nem az van, amit "tanítottál" Neki addig. 6 hónapos koráig kb. még nem lett volna annyira tortúra, de hát mindenki azt csinál, amit akar. Sok sikert!
2009. okt. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lassan készítheted a lelked a külön alvásra:) Azért írom ezt, mert mi is kb. 7 hónapos korában jöttünk ki a szobájából, de engem jobban "megviselt", mint őt. Észre sem vette, hogy nem alszunk vele. Ha "hívott", mentem hozzá, és így tényleg nyugodtabban pihen.
2009. okt. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!