Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szobatisztaság? (többi lent)

Nittababy kérdése:

Szobatisztaság? (többi lent)

Figyelt kérdés
Kislányom ül a bilire is meg a wc-re is.De nem pisil bele csak üldögél rajta.De ha ráadom a bugyit azonnal bepisil!!Miért van ez?Nem áll még készen rá talán??(2éves és 3hónapos)

2013. jún. 16. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Kérdezd meg. Ennyi idősen már valószínűleg beszél és el tudja mondani. De ennyi idősen érettnek kellene lennie, legalább a nappali szobatisztaság gyakorlására. Azaz, tudnia kellene bilire pisilni, de itt még a balesetek beleférnek. Eljátssza az időt stb. Sokat mond neki miért ülteted rá, mit kell csinálni, persze játékosan. Esetleg ha nem vagy prűd, engedd be magadhoz mikor pisilsz, és ha csurog mond hogy (hallgasd csak, csurog) Aztán tapsold meg magad. :) Majd ha neki is sikerül, jobban örülj mint egy zsák aranynak. de rá fog szokni ne aggódj!
2013. jún. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Meg szoktam kérdezni azt mondja nem kell pisilni de két perc múlva már pisil is be!!Be is szokott jönni velem pisilni de nem foglalkozik vele mit mondok neki!!remélem leszokik róla hamar!!köszönöm a válaszodat!
2013. jún. 16. 20:56
 3/8 Disi ***** válasza:
Szerintem pedig lehet hogy nem érett mèg rá. Minden gyerek máshogy fejlődik, az egyik már 2 évesen szól, a másik kèsőbb. Van 2 barátnőm mind a kettő kislánya 2 és fél éves volt amikortól azt mondhatták hogy nappalra szobatiszták. Mind a kettőnél egyik napról a másikra ment, addig ők is próbálgatták játékosan. Persze balesetek előfordultak, de többnyire szóltak ha pisilni kellett. Örülj neki hogy legalább ráül, az enyém visít ha csak szóba hozom, inkább pelust vesz fel mint bugyit, ha meztelen van oda végzi a dolgát ahol éppen van. De most lesz csak 2 éves, és nem vagyok hajlandó szaranyának érezni magam ès erőltetni ha nem ért még meg rá.
2013. jún. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a kisfiam 2 éves lesz most 5.én.ő sem akar bilibe pisilni.csak pelusba.ő is ráül a múltkor láttam hogy pisilnie kell mondtam neki gyorsan üljön rá a bilire.ráült de egyből fel is akart állni.mondtam neki hogy nem szabad felállni üljön vissza.visszaült de akkor sem pisilt bele és amíg nem adtam rá a pelust addig nem pisilt.visszatartotta.én sem tudom mit tegyen.a wc szűkítőt próbáltátok?
2013. jún. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2 év 4 hós lányom pont ugyanazt csinálja, mint tied kérdező. Pontosan ugyanazat. És én is azon gondolkoztam ma el, hogy érett-e még rá? Szervileg igen, de lehet még nem akarja ezt az egészst. Ti mióta küzdőtök? Nekünk ez a 3. napunk.
2013. jún. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A én lányom 2 éve, 2 hónapos és én úgy vagyok vele, hogy ha megérik rá, akkor menni fog. Jelenleg ő is ezt csinálja, most a nagy melegben próbálkozunk, és már hónapok óta időként, ráül a bilire, amikor szólok, hogy próbáljuk meg, fürdetés előtt apa sokszor próbálja vele, de csak a pelusba pisil, vagy bepisil, vagy már a vízbe a fürdésnél.

Ő a tetejében még nem is beszél bővebben, csak szavakat inkább.

2013. jún. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Baromság, hogy egy 2 éves nincs megérve rá agyilag! Senki nem mondta, hogy ettől bárki is szar anya!!! De ha már így vissza támadsz, a gond ott kezdődik, hogy szuperanyunak hiszed magad. Meg kéne találni az arany középutat, mert az "én mindent jól csinálok, teszek mások véleményére" gondolatokból lesznek az elkényeztetett, hisztis, anyuci pici fiai, lányai. A szar anyaság pedig nem itt kezdődik. Ilyet senkire nem mondunk aki nem üti, veri, éhezteti a gyerekét. Itt mindenki szimpla anya! (főleg 2-esnek szólt)
2013. jún. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Disi ***** válasza:
http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szobat.. itt el tudsz olvasni még néhány véleményt, most tették fel a kérdést nemrég. Remélem sikerült belinkelnem telefonról vagyok.
2013. jún. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!