Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen penészirtót használhato...

Milyen penészirtót használhatok baba mellett?

Figyelt kérdés
Amikor megszületett a fiunk, kilett tatarozva a szobánk, festés, üresre kipakoltuk és penészirtóval is át lett fújva, de most megint bepenészesedett a sarokban a fal. Eléggé zavaró mert konkrétan 30 centire van tőle a fejem éjszaka és a babának is írtó káros. Mit vegyek, amivel eltudom tünteni és nem káros az egészségre?
2013. jún. 16. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ecet!

Én csak ezzel takarítok, volt télen egy penészfolt a konyhában, azt is ezzel irtottam ki.

Olcsó és környezetkímélő, nem kell drága vegyszereket venni.

2013. jún. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*20%-os ecet, nem a 10%-os
2013. jún. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a domestos tól sem lesz bajotok, amíg megszárad ne legyetek bent illetve szellőztess!
2013. jún. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Semmit, nem megfelelöen szellöztetsz. Ès most éppen felháborodsz rajta, hogy de bizony te és te és te csak szuperül szellöztetsz. DE nem, nem szallöztetsz jól, és a sarokban penézsedik a fal.

Fogd meszeld le a sarkot, majd minden nap idöjárához képest, tárt ablakoknál kereszthuzatban szallöztess. Télen a legnagyobb hidegben is 5 percre minimum tárva nyitva szellöztess. Nyáron lehet többre, de 5 perc kereszthuzatos, tárt abalakkal a minimum.

Tilos a lakásban teregetni (külföldön élek itt az albérleti szerezödésekben sok helyen külön kitérnek, rá hogy a lakásban tilos teregetni, ezért vannak moso konyhák a pincében), vagy az udvaron, erkélyen teregess, vagy pincében, vagy vegyetek szárítót. A vizes ruhák iszonyat sok vizet tartalmaznak, ha sehogy nem megoldahtó, akkor napi 4-5x is kell kereszthuzatot csinálni.

Aztán a fözésekkor is kitárni az abalkot, onnan is rengeteg pára marad a lakásban.

A penész csak akkor jelenik meg ha mindig nyirkosak a sarkok. Ezellen semmit nem tudsz tenni, 2 hónap után megint penészes lesz minden.


Nekünk addig volt penészünk amíg mindketten dolgoztunk a férjemmel,és a lakásba teregettünk. Minden sarokba volt páragyüjtö doboz, de habár gyüjtötte a vizet, de mindig penészedett. Aztán vettünk egy szárítógépet, és már csak 2x egy télen jelnt meg a penész, majd otthon maradtam kisbabánkkal, és innentöl kezdve minden nap tárt ablaknál szellöztettem, azóta egy pici penész sincsen.

2013. jún. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Elég egy kis repedés a falon, vagy egy rosszul befalazott szellőző, és már ott is a penész. Sajnos. A jó penészirtó káros az egészségre, valahogy oldjátok meg, hogy ne legyetek ott!
2013. jún. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi rengeteget kínlódtunk a penésszel, mi is használtuk a vegyszereket, házi módszereket, speciális festékkel festettünk, páragyűjtőnk volt (ami szintén káros), és bár lehet, hogy jobb lett a helyzet, meg sajnos nem oldódott. Mi nem tudunk kereszthuzatot csinálni, mert egy oldalon van minden ablak. Alattunk nem laknak, mi meg záróemeleten, a hőhíd miatt alulról nagyon vizesedik telente a lakás. És emellett mégis hova teregessek télen???? Vettünk egy elektromos párátlanítót (Trotec ttk 50s), lehet, hogy drága volt,meg hát fogyaszt is rendesen, de végül ez jelentette a megoldást. Volt, hogy naponta megtelt a 3,5 literes tartály, hihetetlen mennyi pára összegyűlt!! Megoldotta a penészproblémánkat, csak vigyázz vele, nehogy túlszárítsd a levegőt, az is káros, nem árt mellé venni egy páratartalom mérőt.
2013. jún. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Van bőven szellőztetve. Kereszthuzatot nem tudok csinálni, de mivel a szobánkban van 30! fok éjjel is, így szinte be sincs csukva az ablak. Hmm.. párásító megy a szobában.. de azt nem tudom kitenni mert tényleg megfőnénk. A szárító már nincs bent de én is tudom hogy amiatt (is) van. Mivel a párásítót nem tudom kitenni, azt hiszem veszett ügy..
2013. jún. 16. 14:48
 8/11 anonim ***** válasza:
savo-val fújom.Az annyira káros?!Én sem tudok mást tenni már.
2013. jún. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nalunk is nagyon peneszes a fal,de nem csak a sarokba,szinte egy egesz oldal szetszortan. Most nyaron jobb,de telen rettenetes. Mi eddig szavoval fujtuk le, most nyarra terveztuk a festest peneszolo festekkel.
2013. jún. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A szavo használ nektek?
2013. jún. 17. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!