Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell helyesen, milyen...

Hogyan kell helyesen, milyen pózba elhelyezni a pár hetes, ülni még nem tudó babát az autósülésben, hordozóban?

Figyelt kérdés
Hogy lehet úgy elhelyezni, hogy ne ülő pózszerűségben legyen? Van esetleg fényképed erről, hogy a Te babód hogyan utazik/utazott ilyen pindur kórban? A címem: tagnes@mailbox.hu
2008. jún. 21. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Szia, ezt egy szakertoi oldalon talaltam!


" Kérdés:

Egy hónapos a babánk. Utaztathatjuk-e már autós ülésben, tekintve, hogy a mózeskosár autóban nem rögzíthető?

Válasz:

Egy hónapos baba még nem utaztatható autós ülésben. Az ülések ugyanis nem dönthetők annyira hátra, hogy a pici baba ne görnyedjen benne össze, ne hajoljon el oldalra. Ez a helyzet számukra is kényelmetlen, fárasztó, természetellenes és egészségtelen. Ilyen pici babát, csak ha nagyon muszáj akkor utaztassanak és az lehetőleg minél rövidebb idejű legyen. Ilyen esetben próbálják meg hevederekkel rögzíteni a mózeskosarat. Igaz, hogy ilyenkor a baba nincs rögzítve. Talán biztonságosabb az anyának hátra ülnie, magát gondosan bekötve a csecsemőt babahordozó vászonban ill kenguruban magára erősíteni. Az autó vezetője pedig hajtson lényegesen óvatosabban mint ahogy egyébként autózik, lehetőleg kerülje még az erős fékezést is.

Dr. Gömöri Ágnes "

2008. jún. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Autós ülésben valóban nem jó az ilyen piciket vinni, de pont ezért találták fel a babahordozót! Abban biztonságban van, kényelmes is neki. A menetiránynak háttal kell bekötni a hátsó ülésen.
2008. jún. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Úristen!! Én meg sem próbáltam volna nem a bébihordozóban utaztatni őket. Egyébként úgy lehet bekötni a babát, hogy tuliképpen a gerince egyenesen, vízszintesen fekszik, csak a lába "áll égnek". Eleve ilyen a kialakítása. Nem lesz tőle semmi baja, hiszen nem abban nő fel.
2008. jún. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sehogy se lehet jól elhelyezni,ezért mi a chicconak a négyfunkciós babakocsiját vettük meg. Annak a mózeskosara rögzíthető a biztonsági övvel és van babarögzítő öv benne a babának.
2008. jún. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ki ez a Dr. Gömöri Ágnes, de úgy látszik, hogy a KRESZT nem ismeri. Az autósülés kötelező, ezt szerintem mindegyikünk tudja.
2008. jún. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!